Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това "чудо" върши ли работа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    Те ти почти прити със сменяема камера

    [ATTACH=CONFIG]997275[/ATTACH]

    Вадиш единия казан, слагаш другия и палиш с горно горене.

    П.П. Има и още по-елементарен и лесен за обслужване вариант:

    [ATTACH=CONFIG]997276[/ATTACH]
    Първото работи, може и ,,лира" на клнеца да му сложи. За второто незнам.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #62
      От: Това "чудо" върши ли работа?

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Първото работи, може и ,,лира" на клнеца да му сложи. За второто незнам.
      Второто работи даже по-добре от първото и също носи лира на кюнеца. Даже с нея работи по-икономично. Освен това няма по-лек и елементарен вариант, ноо... трябва да се купят два-три броя, за да може винаги да има резервна заредена бройка, с която да смениш вече прегорялата. Ако е доста студено, може и три-четири пъти да смениш за денонощие при нужда от по-висока т-ра.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #63
        От: Това "чудо" върши ли работа?

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Второто работи даже по-добре от първото и също носи лира на кюнеца. Даже с нея работи по-икономично. Освен това няма по-лек и елементарен вариант, ноо... трябва да се купят два-три броя, за да може винаги да има резервна заредена бройка, с която да смениш вече прегорялата. Ако е доста студено, може и три-четири пъти да смениш за денонощие при нужда от по-висока т-ра.
        Но са 20 лв.
        За сметка на което пернишката (която Чавдар не иска) се дозарежда произволен брой пъти.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #64
          От: Това "чудо" върши ли работа?

          Ползвал съм всичко - кюмбетата са най-доброто решение, особено за хубави въглища. Явно не си виждал как донбаски въглища оформят висулки по тухлите на пернишките печки. Познай какво става при опит за почистване.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #65
            От: Това "чудо" върши ли работа?

            По 2, че в редки случаи съм карал и 3 ДНИ (денонощия) с една кофа на Чудо. Дозарежда се напълно рахат. Носва и 3 последователни лири на кюнеца. С 2 кубика дърва се отоплява цяла зима една стая, че и банята в съседство. Проблемът с Чудото идва като падне пепеляка долу и запушва притока на свеж въздух. Затуй се сменят кофите. И аз направих едно приспособление, без да съм учил топлотехника, и без висша математика. Една тръба разпробита на решетка, с фланец и крачета, да осигуряват въздушна камера отдолу. Поради липса на инструменти - толкоз. И с една тръба от старите бойлери, с 2 метра маркуч, вързано към газова бутилка с кранче. Туй е квинтесенцията на елементарното отопление, иначе не гори. Липсата на тухлички води до много нестабилно горене, и газчицата компенсира това. Може да гори без дърва, само да има кой да пълни газ. Ако не се сложи дюза от гьос или както там се казва от подвижен котлон - до напролет газта запушва кюнците на 80%. При богата смес LPG генерира огромно количество сажди. Владо кат не ще да произведе цивилизовано Чудо - ей тъй ще се мъчим с кофите, да си спомним традициите от времето на пещерите.

            Коментар


            • #66
              От: Това "чудо" върши ли работа?

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Ползвал съм всичко - кюмбетата са най-доброто решение, особено за хубави въглища. Явно не си виждал как донбаски въглища оформят висулки по тухлите на пернишките печки. Познай какво става при опит за почистване.
              Чавдар като го гледам няма да гори въглища
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #67
                От: Това "чудо" върши ли работа?

                Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
                По 2, че в редки случаи съм карал и 3 ДНИ (денонощия) с една кофа на Чудо. Дозарежда се напълно рахат. Носва и 3 последователни лири на кюнеца. С 2 кубика дърва се отоплява цяла зима една стая, че и банята в съседство. Проблемът с Чудото идва като падне пепеляка долу и запушва притока на свеж въздух. Затуй се сменят кофите. И аз направих едно приспособление, без да съм учил топлотехника, и без висша математика. Една тръба разпробита на решетка, с фланец и.
                Няма лошо, открил си топлата вода, тоест старо турско чудо или широко разпространената навремето печка със стърготини. Повечето строителен материал обикновено е чам, а чамът... си е чам, смърдоляк, пушеци, сажди и задължителен дневален. Та май 2-3 от второто.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #68
                  От: Това "чудо" върши ли работа?

                  "Повечето строителен материал обикновено е чам, а чамът... си е чам, смърдоляк, пушеци, сажди и задължителен дневален. Та май 2-3 от второто." ............. Така е, горивото без пари, не навсякъде си струва да правиш компютризирани системи и бункери. Чудото още няма аналог, докато умуваме разходка до Марс и изкуствен интелект.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Това "чудо" върши ли работа?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Щом не те кефи - едно чудо си взимай, ...
                    Не е въпрос на кеф, а на сметка (не само на пари). Затова и съм попитал тук въпросното "чудо" или някое подобно изделие дали върши работа за конкретно дефинираната цел. И очаквам мнения на хора, които са експлоатирали такъв или подобен уред, а не философствания що не си взема канадска или не знам си каква.

                    Ми няма да си взема. Концепция за трайно отопление има достатъчно ясна и тя не включва канадски или пернишки печки. Както се каза, в случая става въпрос за нещо за временна употреба, което да може да се транспортира с минимум разход на сили и средства и да се примъква от сам човек с малко помощ. И което да не ти е жал да изхвърлиш, като вече не ти е необходимо.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Това "чудо" върши ли работа?

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Не е въпрос на кеф, а на сметка (не само на пари). Затова и съм попитал тук въпросното "чудо" или някое подобно изделие дали върши работа за конкретно дефинираната цел. И очаквам мнения на хора, които са експлоатирали такъв или подобен уред, а не философствания що не си взема канадска или не знам си каква.

                      Ми няма да си взема. Концепция за трайно отопление има достатъчно ясна и тя не включва канадски или пернишки печки. Както се каза, в случая става въпрос за нещо за временна употреба, което да може да се транспортира с минимум разход на сили и средства и да се примъква от сам човек с малко помощ. И което да не ти е жал да изхвърлиш, като вече не ти е необходимо.


                      Аз понеже съм ползвал и двете си имам мнение.

                      Но само чудото отговоря на условието да го местиш сам. Значи
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #71
                        Тая гад за сефте я пробвах в продукционен режим. Има един кусур - гори прекалено добре, при затворени клапи зачервява кюнците до оранжево, разтопи разни пластмасарии като розетки на метър от него, за малко да ми изгори и лаптопа. Наложи се да ме няма за 10 мин., и като се връщам за пръв път му виждам екрана посинял, а монитора с изкривен образ. Цяло чудо е, че останаха невредими. Понеже бъзиках по печката и махах разни неща, сега ги сглобявам обратно, да няма отде да дърпа въздух. Сума и "чудеса" са ми минали през ръцете, за пръв път ми се разтопиха розетките наоколо. Засега доволен, казвам го в тоя смисъл. Верно че пооправих и тягата на комина, дори има шанс тая зима да не ми пуши при вятър и презареждане. Отгоре има и някакво сопло за горно горене, не съм ползвал такова досега и е доста хитро. За мен концепцията "чудо" си остава най- добре измисленото отопление, ако не се впускаме в компютризирани горелки. Понеже чистенето и зареждането се правят навън, а не в спалнята.
                        Последно редактирано от ikirov; 24-10-19, 12:07.

                        Коментар


                        • #72
                          екстра е, аз от 10-на години ползвам всяка зима такова турско чудо, тънички са му ламаринките, но при грамотно ползване, може да изкара поне 4-5г. и повече. въглища, или брикети съвсем по-малко, иначе наистина може да стопи всичко.
                          -Чем занимаетесь по жизни?
                          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                          Коментар


                          • #73
                            Втори ден тестове, ами като го посглобих обратно и дори вече мога да го гася ако се наложи. Отрязал съм му едно прозорче отпред, там дето пише "звезда", да може да вкарвам малки дъски без да ми пуши. Най-добрата печка на твърдо гориво, която съм ръчкал. Пълно изгаряне, не като старите чудеса, дето остават недоизгорели парчета сутринта. Изкарвам едната кофа, другата седи заредена, и пак има топло. Газовата горелка може да топли без дърва, през нощта примерно. Може и да разпалва, ако се наложи. На принципа на пърлачка е, гумен маркуч с дълъг накрайник, ама е важно горивото да се подава през дюза от туристически котлон, щото иначе огромни сажди. Намерих силикон дето държал на 1200 градуса, за преходниците, и стана екстра.

                            p.s. Владо, тия БГ кюнците що не ги боядисвате отвътре с емайл? Предните БГ заминаха точно за един сезон, ама всичките наведнъж, 7 броя. Сега съм взел турски, верно са станиол, ама поне са покрити отвън и отвътре. Срам и позор, от времето на баба ми ползвам кюнци, още са здрави, а новите за 1 година ги изхвърлих, буквално един до друг работиха.
                            Последно редактирано от ikirov; 25-10-19, 22:19.

                            Коментар


                            • #74
                              Някой тука пусна мнение как 2 отделни чудеса са вързани на общ кюнец, и менкат двутактово само горивото. Мира не ми дава да пробвам, таман направих нещата и ся ще ги развалям докато е топло навън. Не намерих мнението при четене по диагонал, иначе щях да го цитирам.

                              Коментар


                              • #75
                                Присъединяването на двете към общия кюнец трябва да е с утка (Уфитинг), не с тетка (Т). Ако през студения резерв вкарваш принудително въздух (с вентилатор), работещото чудо ще свети. Може малко и с газ горелка, ако не са палени отдавна и кюнци/комин са студени
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X