Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това "чудо" върши ли работа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
    ... "Чудо"-то има 2 проблема - изпушва яко докато дозареждаш, и нямат огнеупорни тухлички, съотв. паленето и горенето е мъка.
    Глупости

    "Чудо" не се дозарежда. Това първо.

    "Тухличките" нямат отношение към паленето и горенето. Това второ.

    Като трето остава подозрението че ти такова жИвотнУ не си виждал, какво остава пък да си обслужвал

    Коментар


    • #47
      От: Това "чудо" върши ли работа?

      Дозарежда се и още как. Дори невинаги пуши. Тухличките като нямат отношение към паленето и горенето, хубаво, предполагам ги слагат за противотежест като на пералнята. Мани, по наше село доматите с колците ги ручаме. Ама питах за друго. Едни 800 лева бих платил за Прити със сменяема горивна камера. Изриването в стаята е кошмар.

      Коментар


      • #48
        От: Това "чудо" върши ли работа?

        Първоначално публикуван от ikirov Преглед на мнение
        ... Прити със сменяема горивна камера. Изриването в стаята е кошмар....
        Ти или падаш от Марс , или верно не си виждАл печка на твърдо гориво . За каква "Прити " говориш тук ?
        То дали ше е "Прити", дали "Мрити" или "Мити" - евеш ли го . Това са наименования/марки на печки. Снимай една печка , да видим от какъв тип е и за какво говориш .

        ПС. Джокер : За кюмбе , тип "Чудо" - демек кюмбЕ с кожух + подвижна горивна камера , иначе казано "вътрешно" (казанче) огнеупорните тухлички са противопоказни . Ако не знаеш защо тъй - верно напразно са ви спуквали гьона от математика в Селскостопанския в Русе (дето се оплакваше преди време) . Щото това се учи в елементарния курс по "топлотехника и термодинамика".
        Последно редактирано от Vlado_Ts; 01-10-19, 21:36.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #49
          От: Това "чудо" върши ли работа?

          Тухличките са нещо като топлоизолация, за да повиши температурата в горивната камера. За да се подпали кюмюро. Топлотехника не съм учил, и едва ли е интересно на темата. Явно няма да ме огрее :-) от печка на Владо. Ех, да имах неговите машини, щях да си направя.

          Коментар


          • #50
            От: Това "чудо" върши ли работа?

            Те ти почти прити със сменяема камера

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC01801.jpg
Прегледи:1
Размер:985.4 КБ
ID:5821818

            Вадиш единия казан, слагаш другия и палиш с горно горене.

            П.П. Има и още по-елементарен и лесен за обслужване вариант:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpg
Прегледи:1
Размер:6.2 КБ
ID:5821819
            Последно редактирано от коко келеша; 01-10-19, 21:50.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #51
              От: Това "чудо" върши ли работа?

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Те ти почти прити със сменяема камера

              [ATTACH=CONFIG]997275[/ATTACH]
              Аааа , не , не , това е турско . Нека Ванката да постне снимки първо, да видим за кво иде реч. Щото "Прити" подобно Чудо не знам да имат , та нямам идея за кво говори .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #52
                От: Това "чудо" върши ли работа?

                Тия ги гледах, има ги навсякъде, нещо не ме вдъхновяват. Хубаво, ще ходя да снимам печки като искате, дето и на сън не съм ги виждал. Едно Прити и 3 вида "Чудо" имам, 2 пернишки от тия високите, 3 нафтови, 2 Металургия. Пълна инвентаризация! Дори може у FB да ги кача, да събирам лайкчета.

                Коментар


                • #53
                  От: Това "чудо" върши ли работа?

                  Не знам за какво спорите , но това турското чудо съм го ползвал има няма 4-5 зими . По-добра печка на тврърдо гориво не съм ползвал .
                  Икономична и топлеща , като заредя казанчето с една цепеница посредата и малко кюмюр отстрани , преспокойно си изкарваше 12 часа .
                  Та за мен е с пъти по иконимично от суха камина Прити .
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар


                  • #54
                    От: Това "чудо" върши ли работа?

                    Тия кръглите по горе , с такава се топлих над 10 години , когато отваряш малкият капак да сложиш дърва печката не пуши в помещението ако е наред кумина разбира се а големия се отваря само за изваждане на казанчето . Ние топлихме стая 20 м2 и топлеше доволно за 40 м2 съм леко скептичен но може и да топли ако вън не е -15 .

                    Коментар


                    • #55
                      От: Това "чудо" върши ли работа?

                      С такова Прити на дърва, но от първите модели - без клапа на комина и разните отвори по големата врата, съм се топлил 12 години. След първия сезон монтирахме клапа на изхода за комина. В момента, в който се наложи купуване на второ стъкло за вратичката, тя се сдоби с парче 2мм ламарина. После вече не се притеснявах как и в каква посока ще се срутят дървата в камерата. Три пъти са сменяни и тухлите.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:k22.jpg
Прегледи:1
Размер:62.7 КБ
ID:5821825

                      В горния пост показах най-елементарния вариант - цялата "печка" се изнася и се заменя с друга такава. Ако имаш хубави въглища и не ги жалиш, може да постопли 40-тината квадрата на Чавдар, но до около - 5оС и тогава вече с напълно отворени отвори за въздуха. Обаче при пълна газ ще изкара около 3 часа, та ще е хубаво да са поне две такива печки и горивото да не е много далече от обекта.
                      Последно редактирано от коко келеша; 01-10-19, 22:33.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #56
                        От: Това "чудо" върши ли работа?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Тъй тъй.
                        Аз затова му викам да 70-100 кинта да си вземе пернишка ...
                        Предвид на теглото и габаритите, разходите по доставката ще са съществени, а последващата логистика - леко неприятна, като трябва да закараш едни 100-на кила на ХХХ км и да се чудиш как да ги пренасяш насам-натам.
                        При отпаднала необходимост - същата история още веднъж ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Това "чудо" върши ли работа?

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          ...С такова Прити на дърва, но от първите модели - без клапа на комина и разните отвори по големата врата, съм се топлил 12 години. ...
                          Аз такива Прити на вилата имам в 4 стаи . Обаче и четирите доработени лично от мен за отстраняване на недостатъците . .. но излизаме от темата .
                          Всъщност, недоумявам как с такава Прити Ванката Терзиев опушва цяла стая при чистене ?!
                          Аз пепелника го изхвърлям дори по време на горивен процес . Е , пак с малка доработка
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Това "чудо" върши ли работа?

                            Щот си учил топлотехника, Владо, затуй не ти пуши в стаята. Аз като не съм учил и пуши. Айде пепелника как да е, ама да вкарваш стари дърва в спалнята, в които дърва са живели примерно порове? От новите дърва пък излизат стада миризливки. Нафтата отделна смрад, без нея не тръгва верижната реакция. Едно е да напълня кофата навън, друго е да ги размъквам тия мизерии всичките, досами мястото за спане. Въглищата пък вдигат един черен пушек, дето бяла дреха не остава бяла. Помня родителите ми като изриваха пернишката печка, хеле пък като има тлеещи въглени от вечерта, и туй нещо се изрива в стаята... Връла мизерия. Един мазен прах остава по всичката техника, почти като катран. Чудото си го ръгам преди да заспя, и сутринта на двора обръщам кофата в/у една скара с контейнер отдолу. Недоизгорялото влиза пак за горене, пепеляците си отиват към контейнера, мизерията си остава навън. В 21 век, термоядрен синтез мъчим - глеей с кви неща се занимаваме. Дръва и кюмюр. Технология от пещерите още. И смислена (по мои критерии) печка няма по пазарите. Дори недоумявате за гореизброените кусури на Прити-подобните недомислици.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Това "чудо" върши ли работа?

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Предвид на теглото и габаритите, разходите по доставката ще са съществени, а последващата логистика - леко неприятна, като трябва да закараш едни 100-на кила на ХХХ км и да се чудиш как да ги пренасяш насам-натам.
                              При отпаднала необходимост - същата история още веднъж ...
                              Щом не те кефи - едно чудо си взимай, кеф ти от 20 до 75 лв (според Терзиев) и си ти.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #60
                                От: Това "чудо" върши ли работа?

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Предвид на теглото и габаритите, разходите по доставката ще са съществени, а последващата логистика - леко неприятна, като трябва да закараш едни 100-на кила на ХХХ км и да се чудиш как да ги пренасяш насам-натам.
                                При отпаднала необходимост - същата история още веднъж ...
                                Купуваш две кюмбета от втората снимка и се топлиш. Когато отпадне необходимостта от тях, връщаш за вторични заедно с кюнците.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X