Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това "чудо" върши ли работа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Особено кефи описанието : "Стоманен корпус"

    Вероятно е заварено със "стоманизирани електроди" .

    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #17
      От: Това "чудо" върши ли работа?

      Още един глас за "камина". Прити, мрити, каквото има в магазина. Тук в Шумен имаме поне две фирми които произвеждат такива печки, ако не и повече. Аз съм участвал в разработването на печката в едната фирма. Това за да се надувам малко.
      Имах временен ангажимент в една фирма, където в два фургона се помещавахме работниците и администрацията. Двама човека. Аз-работник, и шефката.
      В двата фургона имаше печки точно от типа в първия пост.
      Зареждах ги сутрин, и ги палех де, и изкарваха до късния следобяд. С малко регулиране на въздуха от клапите.
      Ами-топлеха си доста добре, но за да я изчистиш и заредиш отново трябва огъня да е загаснал. Вади се "кофата" от вътре, изхвърля се каквото е останало, и се зарежда пак. Ако има нужда-палиш, ако не-за другия ден.
      За фургон, работилница, някакво производствено помешение става.
      За жилище също, ако сме много на зор, но според съвременното ниво на изгевезяване(цивилизованост му викат)-не става.

      Та печка тип камина е хем икономична, хем топли яко. Само трябва да е с тухли, а не с водна риза. Която ако е празна го играе изолатор, и топлене и икономичност вгз...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: Това "чудо" върши ли работа?

        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
        .... кефи описанието : "Стоманен корпус" ....
        Е, как ве Владо, нали е сделано от стомана 3?

        Мой приятел в механото в Пловдив ми разправяше, че по стомани ако кажеш желязо и автоматично получаваш 2.
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • #19
          От: Това "чудо" върши ли работа?

          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
          Особено кефи описанието : "Стоманен корпус"

          Вероятно е заварено със "стоманизирани електроди" .

          Не бе, просто показвах на Терзиев колко яко се е преебал със скъпа печка.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #20
            От: Това "чудо" върши ли работа?

            Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение
            Е, как ве Владо, нали е сделано от стомана 3?

            Мой приятел в механото в Пловдив ми разправяше, че по стомани ако кажеш желязо и автоматично получаваш 2.
            Разбира се , че си прав . А в случая с въпросното кюмбе от линка на Петьо "стоманения корпус" звучи някак солидно , будещо доверие .

            Всъщност , става въпрос не за някакво "Чудо" , а за кюмбе тип "Циганска любов" във варианта " Откровена пародия" .
            Тенекето на този (практически ) кюнец е с дебелина не повече от 0,38 мм. и ако се зарежда с брикети като нищо може да издържи месец .
            Е , ако гордият собственик на това "бюджетно решение" има неблагоразумието да използва по- калорични въглища : 3-4 зареждания и 10-те лева , дадени за за "дтоманения" корпус му отиват на кино .

            Между другото : турските "ЧудА" са с дебелина 0,8 и издържат по няколко месеца . По едно време ми беше дошло до гуша да произвеждам " резервни" , от 2 мм. и срещу космическата сума от 22 лв. / бр. , като за пенционери и социално слаби . ..
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #21
              От: Това "чудо" върши ли работа?

              Аз съм от 15 години със сухи Прити, много съм доволен.
              На Търтей варианта е най-смислен ако е с горно горене.
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • #22
                От: Това "чудо" върши ли работа?

                Като ползвал печка тип "чудо" на въглища кога децата бяха малки, да споделя малко опит:

                За да няма прекъсване на отопляването, добре е да се свържат на тетка две "чудеса". Когато едното изгуби мощност и калории, пали се другото до него. Като набере и тръгне да дърпа сериозно комина, първия казан се вади и се изсипва на двора за да се зареди и включи отново в тетката. Става почти без пушек защото другото вече е наело в комина. Комин с капацитет да поеме смрадта си трябва задължително.

                При всички случаи каква да е печка на дърва е по-приятно решение. Само да има кой да пъха вътре.

                Коментар


                • #23
                  От: Това "чудо" върши ли работа?

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Разбира се , че си прав . А в случая с въпросното кюмбе от линка на Петьо "стоманения корпус" звучи някак солидно , будещо доверие .

                  Всъщност , става въпрос не за някакво "Чудо" , а за кюмбе тип "Циганска любов" във варианта " Откровена пародия" .
                  Тенекето на този (практически ) кюнец е с дебелина не повече от 0,38 мм. и ако се зарежда с брикети като нищо може да издържи месец .
                  Е , ако гордият собственик на това "бюджетно решение" има неблагоразумието да използва по- калорични въглища : 3-4 зареждания и 10-те лева , дадени за за "дтоманения" корпус му отиват на кино .

                  Между другото : турските "ЧудА" са с дебелина 0,8 и издържат по няколко месеца . По едно време ми беше дошло до гуша да произвеждам " резервни" , от 2 мм. и срещу космическата сума от 22 лв. / бр. , като за пенционери и социално слаби . ..
                  0.38мм е станиол.

                  Кога ще пием бира ей. То застудЕ
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #24
                    От: Това "чудо" върши ли работа?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    0.38мм е станиол.

                    ...
                    Бе...

                    Имам печка на дърва с въздушна риза, горнооряховска, уж 13 киловата, висока като хлаилник. Кюнците и са 0.3мм според мен и са живи вече повече от 25 години. Първите дадоха фира още на петата година, но бяха "сурово" желязо с някаква боя за кюнци. После си взех емайлирани и още се топля с тях.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Това "чудо" върши ли работа?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      ...0.38мм е станиол....
                      Цъ ! Далече си от истината . 0,38 е стандартната дебелина на кюнец. Ама по БДС при СоциализЪма . После минАха на 0,34 , че и 0,28 . От последната дебелина все още ми се подмята по складовете почти цяла пачка .
                      А в линка , който си постнал , обърни Фнимание дали е заварено или " закопчано" . И ако е второто : що тъй ?

                      ПС. Е па като застудя ше минеме директно на твърдо гориво
                      Другата седмица се очертава да съм малко по- свободен и ако да - ше звънна.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Това "чудо" върши ли работа?

                        Слабо вероятно да е завАрвано. Най-малкото защото е по скъпо че с теларката от лидъла не става
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Това "чудо" върши ли работа?

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Слабо вероятно да е завАрвано. Най-малкото защото е по скъпо че с теларката от лидъла не става
                          Ми не щото е скъпо , а щото сиганина дето го е проЙзвел нема как да "залепи" (завАри) две "стомани" една към друга , с дебелина 0,38 всека . Ако и к...а му да е ковач (по неговите думи ) и е подковавал коня още на кан Аспарух ( на цигански - Барух )

                          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                          .... После си взех емайлирани ....
                          Е те тука е тънкия момент
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Това "чудо" върши ли работа?

                            Приятел миналата зима се отоплява с точно същото , пълна пародия на печка тип "Чудо“ !

                            С големи гърди по-напред е това :

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0000327_peka-udo.jpeg
Прегледи:1
Размер:21.1 КБ
ID:5821790
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #29
                              От: Това "чудо" върши ли работа?

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Ми не щото е скъпо , а щото сиганина дето го е проЙзвел нема как да "залепи" (завАри) две "стомани" една към друга , с дебелина 0,38 всека . Ако и к...а му да е ковач (по неговите думи ) и е подковавал коня още на кан Аспарух ( на цигански - Барух )
                              И аз това казах )

                              Обаче ский как Чавдар изчезна и темата пое по ивантерзиевски
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Това "чудо" върши ли работа?

                                Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                                Приятел миналата зима се отоплява с точно същото , пълна пародия на печка тип "Чудо“ !

                                С големи гърди по-напред е това :

                                [ATTACH=CONFIG]997247[/ATTACH]
                                Това на снимката е първия вариант на турските кюмбета , които стъпиха на нашия пазар .
                                Горят добре , но слабото място отново им е "вътрешното" - цилиндричния горивен съд го правеха от 0,8 до 1 мм. , за да върви търговията . С бобовдолска промита смес или доМбаски кюмур : 1 сезон . После при бате Владо да им "врътне" по едно истинско .
                                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                                ...ивантерзиевски
                                Аре ся , не дърпай Гявола за опашката , че като се включи и Ванката ...

                                ... а Чавдар е гъзар - ше си купи от онЕя по 75 кинта
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X