Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Това "чудо" върши ли работа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Това "чудо" върши ли работа?

    Това кюмбе "Звезда" ще върши ли работа?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9315696836638.jpg
Прегледи:1
Размер:17.7 КБ
ID:6159620

    Идеята е да докарва що годе поносима за пребиваване/работа температура в затворено неизолирано помещение 40-на квадрата.
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    От: Това "чудо" върши ли работа?

    Знам, че не съм ти от любимците, ама точно такова инсталирам в момента. Има уникалната способност да гори НЕнацепени дърва. Дори умувам вариант да се вади цялото кюмбе за почистване, че в стаята не си е работа. Конструкцията е лека и го позволява. Мисля и да изрежа табелката дето е емблемата, някаква подвижна врата, и оттам да се пускат малки дърва, за да не пуши както имат навика тия кюмбета, при презареждане. Мога да снимам, ако има интерес.

    Коментар


    • #3
      От: Това "чудо" върши ли работа?

      Какво му е цената?
      Щото има доста по смислени печки вече. Например т.нар. канадски.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Това "чудо" върши ли работа?

        Коя е по-смислена печка, ако канадските са тия с многото тръби около тях - не, изобщо не е същото. Това от снимката е около 75 лева, дават ти го с 2 вътрешни кофи да не изриваш в отопляваното помещение, събира доста големи единични дърва. И е достатъчно леко да нарамиш цялата печка и да я изриваш навън. По-евтино отопление не успях да измисля, а излишни дърва за унищожаване - бол.

        Коментар


        • #5
          От: Това "чудо" върши ли работа?

          п.с. Изделието е от тънкостенна тенекия, едва ли ще изкара повече от един сезон.

          Коментар


          • #6
            От: Това "чудо" върши ли работа?

            75 лв е за гъзари.

            http://toplo.org/index.php?id_produc...duct&id_lang=2


            Но въпроса е Чавдар какво иска - цена или качество
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Това "чудо" върши ли работа?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Какво му е цената?
              Щото има доста по смислени печки вече. Например т.нар. канадски.
              В Уейлс видях и усетих на живо, няколко пъти т.н. канадски печки утопляващи огромен ресторант, нещо като 12 метра на 15 метра.

              Това нещо беше колкото 2-3 циганска любов печки но отгоре имаше едни вентилатор, който се задвижва от някава физична схема, нещо като перпето мобиле изглежда )

              Казаха, че именно този вентилатор който се задвижва от потока горещ въздух прави тази печка уникално ефективна, трудно за вярване ама съм го виждал, друго утопление нямаше и беше добра темепература в помещението.
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                От: Това "чудо" върши ли работа?

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                В Уейлс видях и усетих на живо, няколко пъти т.н. канадски печки утопляващи огромен ресторант, нещо като 12 метра на 15 метра.

                Това нещо беше колкото 2-3 циганска любов печки но отгоре имаше едни вентилатор, който се задвижва от някава физична схема, нещо като перпето мобиле изглежда )

                Казаха, че именно този вентилатор който се задвижва от потока горещ въздух прави тази печка уникално ефективна, трудно за вярване ама съм го виждал, друго утопление нямаше и беше добра темепература в помещението.
                Вентилатор?
                Да не говорим за нещо друго?
                Те това е канадката

                https://www.bullerjan.com/produkte-2/deutsch-free-flow/
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Това "чудо" върши ли работа?

                  Имах подобна,само че турска. Е няма да си го причиня повече! За да дозаредиш,отваряш кюмбето и вътре става лисичарник!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Това "чудо" върши ли работа?

                    Печка на твърдо гориво не съм виждал, дето не прави лисичарник. Давайте ако има някакви по-добри идеи, дето не са на водна риза с антифриз. Тая канадка я гледах по магазините на живо, не виждам какво предимство има. Топлообменът може да се компенсира с по-дълги кюнци. Линкът от пост №6 няма много общо с коментираната тук печка. 2 подобни съм захвърлил само и единствено защото искат нацепени дърва, а няма кой да се занимава. Сменяемата кофа е огромно удобство - слагаш заредената от предния ден, и навън обръщаш изразходената. Ако има нещо по-изпипано, дето НЕ се чисти вътре в помещението - ще се радвам да прочета, докато не съм почнал да инсталирам туй от пост 1. Търсих доста и не намерих по-удачно решение без антифриз. Няма опция и да се пробиват отвори за дебели въздуховоди.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Това "чудо" върши ли работа?

                      Аре и мойте 5 стинки.Тва кюмбе е за въглища с горно горене и нема да става лисичарник.На принципа на чудото,ако некой помни и е ползвал.Цел ден с кофа кюмюр.Само за дърва-нещо друго.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Това "чудо" върши ли работа?

                        Имам го. Купих го за село и е палено десетина пъти.
                        На въглища не гори. На никакви. Много пуши, много трудно се пали, заради горното горене не може да се досипва. Кофа с кюмур-около 6-7 часа. Гори неравномерно.
                        На дърва обаче гори забележително добре.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Това "чудо" върши ли работа?

                          Тия цигански изпълнения и с дърва и с въглища некога ми тровиха живота един сезон,накрая смачках с гуемио чук и на вторични.За 120-130 лева една суха каминка Прити и се успива .Тъста има 3 такива .2 такива са на вилата му в Балкана и са супер ефективни .Палиш и за 40 минути до час става баня .Гори перфектво големи цепеници дори и с притворени клапи на въздуха и димоотвода .Накрая остава само фина пепел.
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Това "чудо" върши ли работа?

                            Има чудо и чудо. Все са с кофи, все за горно палене. Старите турски(имаше ги и с форма на паралелепипед) горяха всичко и топлеха отлично. Разликата е в конструкцията на кофата, а и на всичко. Напоследък (кръглите), нито има от къде да смуче, нито къде да духа, ни да се регулира. Нещо подобно се обсъжда за разпалвачките на барбекюта.
                            пп мокро Прити не бих погледнал никога, за сухо незнам. Канадската топли чудно, но е цифра. Гледам вече и въздуховодите са облекли
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: Това "чудо" върши ли работа?

                              Едно Прити имам захвърлено, дори за сервиза не го ща. Спукана водна риза, ама иначе на сухо е изрядно. 1. Зареждането и изриването се случват в спалнята, което дори по мои занижени критерии е дива мизерия. Особено при горене на наследени дърва от стара къща, в които е живяло какво ли не (в дървата). Много са хубави и сухи, ама да ги мъкна вътре е абсурд. 2. Вратичката на Прити-то е поне 3 пъти по-малка от горекоментираното Чудо. Има изостанали разни корени, дето нито се режат нито се цепят, нито желание има. Чудото ги дъвче, Притито и компания - не. 3. Подготовката на разпалването на Прити и компания се правят пак в спалнята. Чудото го зареждам с каквито мизерии имам, и нафта тоже - пак навън. Всеки с вкуса си, дори принудителна вентилация на комина ще правя, само и само да е някаква версия на Чудо-подобна печка. Затуй питах някой ако е виждал по-добро, дето се зарежда в двора. И специално за Пенчо - ще ми е добре дошъл да дойде да види каквото не е виждал, как всичко това се пали и гори на втечнен газ като алтернативно гориво, понеже през нощта няма кой да добавя дърва. Понеже ме набеди за канцеларски плъх. И на пустата канадка не виждам и едно предимство, освен юнашкия натопорчен вид. Има малко по-голяма площ на топлоотдаване, каквото се компенсира с 1-2 "лири" на кюнеца.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X