Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запушване на бетонна тръба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Запушване на бетонна тръба

    Колеги нуждая се спешно от съвет .В един от имотите ми влиза бетонна тръба ,която отвежда дъждовната вода вътре в имота .Преди имаше вада в която водата се оттичаше ,но съседи си вкарваха и техни води и мизерии във вадата и я заринахме .Сега идеята е да запушим тръбата и дъждовната вода да не влиза в имота .По план тази тръба не съществува , ВИК и общината не си мърдат пръста ,та съм решил да действам на собствена отговорност . Единственото ,което ми хрумва е да я запуша с бетон ,ако някой има по-добро предложение ще се радвам да го чуя .Също така близо до тръбата има изкопана септична яма ,което е и една от главните причини за запушването й .Предполагам ,че след като я запуша дъждовната вода ще избива на пътя или по-нагоре по веригата.

  • #2
    От: Запушване на бетонна тръба

    То с всичко ще стане, обаче помисли дали тая тръба не попада в хипотезата на чл. 108 от Закона за водите:

    "Чл. 108. (1) Собствениците на разположените по-горе имоти нямат право да възпрепятстват естественото оттичане на водите и да утежняват понасяните във връзка с това ограничения от по-ниските имоти.
    (2) Собствениците на по-ниските имоти са длъжни да приемат водата, която се оттича естествено от по-горните имоти."

    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: Запушване на бетонна тръба

      Кръгът е омагьосан .Предполагам ,че и аз мога да се защитя с членове от закона .Тръбата е слагана по комунизма , не е вписана никъде ,което според мен я прави незаконна .Минава на 1 метър от къщата ,ако утре я подкопае ,какво правим .Както казах има и септична яма в близост .Твърдо съм решен да запуша тръбата ,пък ако някой има претенци ,ще си поема отговорност .Та въпросът е как да стане максимално здраво и надеждно- с бетон и арматура ,с някакъв капак ?

      Коментар


      • #4
        От: Запушване на бетонна тръба

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        То с всичко ще стане, обаче помисли дали тая тръба не попада в хипотезата на чл. 108 от Закона за водите:

        "Чл. 108. (1) Собствениците на разположените по-горе имоти нямат право да възпрепятстват естественото оттичане на водите и да утежняват понасяните във връзка с това ограничения от по-ниските имоти.
        (2) Собствениците на по-ниските имоти са длъжни да приемат водата, която се оттича естествено от по-горните имоти."


        Бетонна тръба и естествено оттичане не се връзват. Аз бих я запушил с пяна за да видя какъв ефект ще се получи и чак след това с бетона.

        Коментар


        • #5
          От: Запушване на бетонна тръба

          Запуши я с боклуци колега така никой не може да има претенции , ако някой иска да копае в имота с чиста съвест можеш да му откажеш .

          Коментар


          • #6
            От: Запушване на бетонна тръба

            За съжаление, някои от тия съоръжения попадат в тая хипотеза. Така мислят голям брой съдилища. Заради това го споменавам-да си знаеш, че нещата могат изведнъж да станат финансово доста неизгодни.
            За запушването- пяна и парчета някакъв строителен отпадък ще свършат работа на първо време. Всъщност точно толкова, колкото да разбереш дали няма да изреве някой нагоре по трасето. Ако изреве-махаш всичко и мислиш друго решение.
            При нас имаше такъв случай -един новопоявил се собственик си би основа за ограда точно на пътя на водата. Преди да му подкопае оградата, водата подкопа две съседни подпорни стени и направо съсипа два терасирани имота.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Запушване на бетонна тръба

              За съжаление колегата е прав за Закона за водите. Защо не имитимите естествено затлачване на тръбата.... няма наредба която да ви задължава да поддържате това съоръжение.....
              Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
              GSM +359 895 236 182

              А Rhf +

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X