Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Палене на открит огън в двора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Палене на открит огън в двора

    Здравейте, искам да попитам предвидена ли е в някой закон забрана за палене на открит огън в двора в регулация. Става въпрос за отсечени храсталаци в двора ми на село. Мога ли да си ги изгоря. Знам, че има забрана за палене в земеделски земи, но в парцела ми в регулация не съм сигурна

  • #2
    От: Палене на открит огън в двора

    Не знам има ли закон който да казва как ще си палиш скарата ,барбекюто или както му казвате по вашия край.

    Коментар


    • #3
      От: Палене на открит огън в двора

      Ще има и такъв закон, ще има....

      Коментар


      • #4
        От: Палене на открит огън в двора

        До колкото съм запознат зависи в коя община си , защото всяка си има собствени наредби .
        Потърси в интернет “Наредба за опазване на обществения ред “ за твоя район .
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #5
          От: Палене на открит огън в двора

          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
          Не знам има ли закон който да казва как ще си палиш скарата ,барбекюто или както му казвате по вашия край.
          Ееее...нали си бил в занаята Има си наредби всяка община, от сорта примерно

          (1)Паленето на открит огън за изгаряне на отпадъци в частните дворове (пролетно-есенно почистване) да става на места, при спазвне на следните минимални разстояния от:
          1. Жилищни сгради, летни кухни, навеси, закрити и открити складове за груб фураж - най-малко 8 метра.
          2.Короните на дърветата, електрическите и телефонни проводници, оградите на съседите - най-малко 4 метра.
          3.Мястото за палене на огън да се почисти в радиус от четири метра от горими отпадъци, предмети и суха трева.
          (2)Да се осигурят поне две кофи с вода за гасене, а при възможност и маркуч, свързан с водопровода.
          (3)През цялото време огънят да не се оставя без надзор.
          (4)След приключване, огънят да се изгаси, като не се оставят тлеещи въглени, а пепелта и сгурията се изхвърлят на пожаробезопасно място.
          (5)Паленето на огън да става само при тихо време (безветрие).
          And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

          Коментар


          • #6
            От: Палене на открит огън в двора

            Изхвърлят се навън и се обявяват тук
            https://daizchistim.bg/article/novin...-otlichie.html
            и трупаш
            Друг друго трупа.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: Палене на открит огън в двора

              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
              Ееее...нали си бил в занаята .....
              В занаята ....пожарникар не съм бил ,нищо че съм бил на много пожари ,даже и щях да пукна един път като се счупиха едни прозорци и пушека слезна надолу...
              Наредби много ,не можеш да знаеш всичко.

              Коментар


              • #8
                От: Палене на открит огън в двора

                Ми кат немаше цар, генерал и каска.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Палене на открит огън в двора

                  Първоначално публикуван от Deny888 Преглед на мнение
                  Здравейте, искам да попитам предвидена ли е в някой закон забрана за палене на открит огън в двора в регулация. Става въпрос за отсечени храсталаци в двора ми на село. Мога ли да си ги изгоря. Знам, че има забрана за палене в земеделски земи, но в парцела ми в регулация не съм сигурна
                  Гледаш накъде духа вятъра всмисъл накъм най малко оплакващите се комшии и си палиш.
                  Най добре като е лошо времето и няма много много хора по дворовете.


                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Палене на открит огън в двора

                    То забрана може и да няма, но ако подпалиш наоколо, отговорност ще има.
                    Добре че понамокри малко ...
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Палене на открит огън в двора

                      Проблем няма, ако не запалиш нищо излишно. Предварително заблатяване на периметъра и се кефиш на кафето с наргилето.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Палене на открит огън в двора

                        Като спазваш горните изисквания и гледаш да не подпалиш комшийте ...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1065.jpg
Прегледи:2
Размер:655.8 КБ
ID:5821234
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #13
                          От: Палене на открит огън в двора

                          До 30.11 обикновено има забрана. Барбекю е едно, да си запалиш боклук в двора-съвсем друго.
                          http://www.iag.bg/data/news/13367/za...blastSofia.pdf

                          Ако съответната община има мобилни дежурни органи от типа на Инспекторат, очаквай съвсем наистина да те глобят.
                          Заповедите на областните управители са сведени към местно ниво със заповеди на кметовете.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Палене на открит огън в двора

                            Не знам кой ще е този който ще тръгне на село да глобява за запалени треви по дворовете.
                            То ще трябва да глоби цялото село.

                            Естествено-ако запалиш двора на комшият е гадно, че може да направиш и по-големи поразии, но обикновено огъня е до метър-два в диаметър, и пламъка е също толкова. То и пламък няма дотам, главно пушек. Ако си там, а то се налага да си, иначе огъня угасва от само себе си-няма нищо страшно. И да тръгне огъня някъде настрани-с два-три тупаника с вилата и е угасен.

                            Боже до къде докарахме света-да се притесняваме за толков елементарни неща...
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Палене на открит огън в двора

                              Аз горя боклука във варели, та не съм стигал до там, но има и глобени. Ако някой съсед изреве-лошо.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X