Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

    Първоначално публикуван от ZeroColdX Преглед на мнение
    Очевидно този модел GORENJE IT321BCSC е без пластини и без двойнолепяща. Ходих и в друг магазин и там нямаше нищо в комплекта и засега се отказах. Малко е несириозно да пише че се лепи със силикон за плота. Имам чуството че тази марка тотално са взели да удрят дъното а като се сетя едно време какви продукти правеха . Майка ми има една фурна от 30 години която още работи не е мръднала а новата която и взехме на 4 година първо реотан после вентилатор накрая таблото изгърмя.
    Да
    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    ....Имам и фурна, и тя не е нещо баш- ръждясва, осветление се бъзика, изобщо никога повече нищо горене.
    И нищо общо с обикновена готварска печка горене, с 4 котлона, (тип Мечта-Бг). 35-40г работи активно без никакви проблеми.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #17
      От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

      Първоначално публикуван от ZeroColdX Преглед на мнение
      Незнам имам една на Горение ЕСТ 331 СSC от както съм я купил създава проблвми 7 пъти влиза в някакъв двмо режим и трябваше всеки път да я водя на сервиз ненказват как да го изключвам сам. Отделно котлоните на която и да е степен включват за по 1 мин макс и после 10 сек включва 30 не водата не може да заври по 25 мин засичал съм го. Сега видях че има още месец гаранция и мисля да я занеса да видим ще я направят ли
      Какви хапчета пиеш? Ако ми се наложи да занеса такова нещо 5-6 пъти до сервиз за един и същи проблем ще ме дават по новините .
      Най-малко ще го изтряскам със всичка сила на пода в приемната и ще си тръгна.
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #18
        От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

        Ами нямам голям избор нали разбираш че в България като си купиш нещо и се развали и винаги ти казват че си купил най-големия боклук независимо от това че не струва малко пари. Сервиза не издава документ за подмяна , отделно КЗП за нищо нестава и да пишеш жалба ( аз го направих ) занесоха котлона на 4 път за ремонт за независимо мнение в същия сервиз в случая БГсервиз. И писаха че нищо му няма. В крайна сметка нямам възможност да купувам плочи постоянно защото продават боклуци. И с една пералня на същата марка брах ядове. 9 пъти идваха да я гледат защо тръгва да простира и ме убеждаваха че всички перални са така. 2 жалби нищо нестана. Накрая брат ми има същия модел направих няколко клипа и заведох дело срещу сервиза и чудо дойдоха с протокола за подмяна в нас. В крайна сметка след 1 година ходене по мъките съм с нова пералня. Сега за котлона няма да се преборя ама се надявам този път да го ремонтират.

        Коментар


        • #19
          От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

          Стъклен котлон се лепи със силикон силиконът има малка здравина както и слабо прилепване към повърхностите много лесно се реже с върха на тънко ножче или какъвто и да е друг удобен иструмет така котлонът се демонтира лесно.
          Въпрос на избор е как точно да стане - може котлонът да легне в подготвено легло в плота и горните им повърхности да се слеят. Така се правят и съвсем скъпи кухни. Залепено точно със силикон. Ако възможният демонтаж в бъдещето е чак толкова важен, може да се залепи в няколко точки, а останалата част да е само запълнена. Това се постига с проваляне на прилепването по някакъв начин - подлагане на тънко фолио, омазняване на повърхностите (с олио) и други по избор и според способностите на заелия се със задачата.
          Първоначално публикуван от ZeroColdX Преглед на мнение
          Колеги някои има ли индукционна плоча двойка на Горение за вграждане как се захваща за плота няма нито монтажни скоби нищо казаха ми че се лепяла със силикон ама като се залепи и се наложи да се маха какво правим после и отделно като нормалните плочи ли се монтира казаха ми че трябвало отпреде да им отвор за да смуче въздух ама то как ще стане

          Коментар


          • #20
            От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

            Първоначално публикуван от ZeroColdX Преглед на мнение
            Незнам имам една на Горение ЕСТ 331 СSC от както съм я купил създава проблвми 7 пъти влиза в някакъв двмо режим и трябваше всеки път да я водя на сервиз ненказват как да го изключвам сам. Отделно котлоните на която и да е степен включват за по 1 мин макс и после 10 сек включва 30 не водата не може да заври по 25 мин засичал съм го. Сега видях че има още месец гаранция и мисля да я занеса да видим ще я направят ли
            Горенье 331 е обикновен котлон, с реотани под плота?
            В такъв случай е нормално термостатът вътре да включва и да изключва бързо. Този тип котлони - тази технология - позволяват толкова, и този модел е един от сполучливите в това отношение. Така че за терморегулирането не може да се очаква някакво чудо в сервиза. Виж, за проблеми с управлението трябва да изиска да си свършат работата (след 3-ти проблем с едно и също стоката се заменя).
            Колко вода се топли, че не загрява? 5 литра - това е големичка тенджера - завира за над 10 мин с капак и за много повече без такъв. Котлонът е слаб - максималната мощност е налице само докато работи нагревателя, а реалната двойно по-малка заради прекъсванто от терморегулатора.

            Коментар


            • #21
              От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

              ZeroColdX - смени си тенджерите с нещо къде не е от 1 мм ламарина и е с плоско дъно - принципа на работа при тия котлони е такъв и сто пъти да ги носиш в сервиз няма да се променят.
              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

              Коментар


              • #22
                От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

                Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                ZeroColdX - смени си тенджерите с нещо къде не е от 1 мм ламарина и е с плоско дъно - принципа на работа при тия котлони е такъв и сто пъти да ги носиш в сервиз няма да се променят.

                Ако не е с правилната тенджера от горе , котлона изобщо не сработва , а въпросната марка си е проблемна от как правят уреди за вграждане.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #23
                  От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

                  Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
                  Стъклен котлон се лепи със силикон силиконът има малка здравина както и слабо прилепване към повърхностите много лесно се реже с върха на тънко ножче или какъвто и да е друг удобен иструмет така котлонът се демонтира лесно.
                  Въпрос на избор е как точно да стане - може котлонът да легне в подготвено легло в плота и горните им повърхности да се слеят. Така се правят и съвсем скъпи кухни. Залепено точно със силикон. Ако възможният демонтаж в бъдещето е чак толкова важен, може да се залепи в няколко точки, а останалата част да е само запълнена. Това се постига с проваляне на прилепването по някакъв начин - подлагане на тънко фолио, омазняване на повърхностите (с олио) и други по избор и според способностите на заелия се със задачата.
                  Няма такова нещо , не се лепи със силикон , освен ако не е втора употреба и от уплътнението не е останало нищо. Преди години някои идваха с уплатнение подобно на пластелин на ивици , поставяше се и при стягането излишното се отстраняваше. От 25г. правя кухни , всички котлони си идват с уплътнение и закрепващи елементи . А при скъпите кухни със скъпи уреди /Миле/ свързването и монтажа се прави от сервиза на фирмата , но никога със силикон.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

                    Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                    ZeroColdX - смени си тенджерите с нещо къде не е от 1 мм ламарина и е с плоско дъно - принципа на работа при тия котлони е такъв и сто пъти да ги носиш в сервиз няма да се променят.
                    Ползвам тенджери на марката Berlinger Haus както и на Tefal не вярвам в тях да е проблема. Проблема е че плочата работи за по няколки секудни и загасва. Тенджерата на Тефал е 2.5 литра и водата завира за около 40мин . На Berlinger е с тройно дъно 2.5 литра отнема същото време за завиране. На мене ми се вижда множко това време. Пак казвам според мен нещо не е наред с плочата. Първоначалното ударно загряване не работи. По книжка трябва да в началото да загрява между 4 и 8 мин преди да почне да изключва. А моята не стига и 40 секунди. Ходих специално в друг магазин същата плоча я пуснахме да работи и не правеше мизерии а си работеше нормално.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

                      Първоначално публикуван от ZeroColdX Преглед на мнение
                      Ползвам тенджери на марката Berlinger Haus както и на Tefal не вярвам в тях да е проблема. Проблема е че плочата работи за по няколки секудни и загасва. Тенджерата на Тефал е 2.5 литра и водата завира за около 40мин . На Berlinger е с тройно дъно 2.5 литра отнема същото време за завиране. На мене ми се вижда множко това време. Пак казвам според мен нещо не е наред с плочата. Първоначалното ударно загряване не работи. По книжка трябва да в началото да загрява между 4 и 8 мин преди да почне да изключва. А моята не стига и 40 секунди. Ходих специално в друг магазин същата плоча я пуснахме да работи и не правеше мизерии а си работеше нормално.

                      Котлона е тотално сбъркан!!!
                      Предполагам конкретно твоя. Тия времена за загряване са абсурдни.
                      Аз съм с някаква незнайна марка Скот кераин,явно под шапката на Уърпул, ама 2.5 литра завират за не повече от 5 минути.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

                        Прекалено много е това време. По-бързо загряващ от индукционния котлон не съм имал.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

                          Ми сега съм го метнах пак в сервиза казаха че платка щели да поръчат да видим ще има ли ефект.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

                            Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                            Прекалено много е това време. По-бързо загряващ от индукционния котлон не съм имал.
                            Но този дали е индукционен? Терморегулатор с цъкащо реле има на нормалните. С реотан, видим, под стъклото, става червен.
                            ....
                            По-горе историята включва два модела - ЕСТ 331 СSC и IT321BCSC. Обикновеният е бавен, но индукционният не би трябвало.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23-22-26-144939.jpeg
Прегледи:1
Размер:41.2 КБ
ID:5821218
                              Моя е такъв.
                              Първо взех този Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23-25-01-b00523949625ba728258082640172e48_96239_2.jpg
Прегледи:1
Размер:8.7 КБ
ID:5821219 но след седмица(заради трудното почистване) го подарих на нашите и взех горния. 3 киловатовата газова горелка загрява по-бавно от предния ляв(под два киловата май беше) на индукционния.
                              Последно редактирано от kameno karp; 22-09-19, 22:30.
                              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как се захваща индукционна плоча за дървен плот

                                Два пъти по- евтино китайче със сходна конструкция работи без такива проблеми. Стъклото пак е същото, надписа и поръчаната карантия на електрониката са пари. Често грешни, като одумваната марка, не модел.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X