Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за къртач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за къртач

    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
    Ако все пак си решил да купуваш машинка, ако е за къртене, а не само за пробиване стандарта задължително трябва да е SDS MAX. Sds plus е за перфоратори, независимо какво пише в брошурата. Скоро в лидъл имаше такива 15 J под 200 лв беше и може още да се намира някъде...
    Благодаря, лидълския е свършил, само перфоратори има на Сточна гара и Захарна, звънях им.

    В емаг има някакъв стейнхаус за 140 лв, 18 j и sds max, но тая марка не ми вдъхва доверие и при повреда сигурно в Румъния ще трябва да го пращам и т.н., куриери, разходи..

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за къртач

      От лидълският,15J, имаше много бройки в четвъртък,кв. Борово. Ама бегай далече от него, троши се лесно, моят го сменяха веднъж. Е има и вариант да го купиш, свършиш работата(ако устиска) и го върнеш до три месеца с причината че не ти харесва.

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за къртач

        Няма да е лошо, (преди покупка) ако има възможност някъде да се "свери часовника",че и тия джаули са като нютоните при гайковертите , ватовете при колоните,.....

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за къртач

          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
          Няма да е лошо, (преди покупка) ако има възможност някъде да се "свери часовника",че и тия джаули са като нютоните при гайковертите , ватовете при колоните,.....
          ..Амперите при електрожените, октана при бензините [emoji4]

          Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за къртач

            Такъв Ейнхелски имах, водеше се "скален къртач". Голямо наказание. Нещо такова струваше-към 300 лева.
            Сега е у един комшия на село и честно казано...не бързам изобщо да си го взимам обратно.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за къртач

              За сверяването на часовника го направих още като го купих този 15J,доколкото е възможно и достоверно едно сравнение със Sparky BP 540CE,което имах преди това и се води 10J. Сравнението беше на един стар бордюр в двора.Спаркито безпомощно го блъскаше без изгледи да го спука. Лидълският го разцепи на първата минута. Учудващо силен удар за теглото му. Като го включих в боя,обаче почнаха проблемите. Изкъртих на една къща замазката в мазетата- устиска, но като го занесох да копая пак замазка на апартамента за прекарване тръби за парно, към края на акцията се предаде, загуби удара. Смениха ми го с нов, но и той сигурно е същата кека.
              Oт ниско бюджетните, по преки впечатления този е корав https://www.amazon.de/Meister-Abbruc.../dp/B002F9N5TM , блъскал съм с такъв в Германия преди 5 години(тогава беше 150 евра), но при нас съм го срещал само по битаците в изтормозено състояние.




























              Последно редактирано от mitko 53; 10-09-19, 16:02.

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за къртач

                Само правете разлика между сдс макс и хекс захват.

                Миналия месец взех една машина със хекс захват ,разбих около половин кубик бетон със нея ,за три часа ,машината тежеше около 30 кг.
                Със такава машина може да се работи само на пода ,тежи и удря сериозно,оставих 200 лв.депозит и платих 32 или 36 лв.с ДДС наем.И това че имам тежки къртачи и перфоратори ,взех под наем и си свърших работата.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за къртач

                  Купи му на баща ти някакъв перфоратор за стотина лева да се занимава човека . От Бриколаж , Практикер или където ти е удобно . Ако машината дойде слаба за къртене на бетон взимаш машина под наем . Не ти трябва скъпа машина ако не е за професионална употреба.
                  емил златков
                  паджеро 2.5тд
                  ве стром 650

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за къртач

                    Стига с тия аматьорски машини,няма да свършат никаква работа.Работил съм с всичко дето кърти и дупчи до 140мм. !Класна машина под наем БОШ ,МАКИТА ,ХИЛТИ от 15 кг.нагоре ,другото е здрави ръце и мъ.д...ури!Райдер и всичко от сорта НЕ СТАВА за здраво къртене!На повечето Райдери секачите и шилата нямат фиксирана позиция в патрона и се въртят ,за шило не е проблем.,но за секач.е гаден ,досаден проблем! Това си е за стабилна машина,въпреки че и на такива съм взел.много животи !
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за къртач

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      ...Класна машина под наем БОШ ,МАКИТА ,ХИЛТИ....
                      Е тука е десетката ! Това е истината , другото е лакърдии....
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за къртач

                        Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                        Е тука е десетката ! Това е истината , другото е лакърдии....
                        П.П. Взимал съм под наем от най-големите от тези марки , еми кърти да си е.е май....
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X