Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за къртач

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за къртач

    Здравейте,

    Баща ми се нахвана къща да прави и речено сторено.

    При строежа не са махнали старите зидове и сега трябва да се поизкъртят малко вътре в стаите- става дума за зид 2 метра дължина максимум.
    Питането ми е, има ли някакъв бюджетен къртач, който би се справил със задачата?
    Четох във форума за добри отзиви за Райдер- около 4-5 джаула.
    Освен тази задача ще се ползва рядко.

    Също така дали същата машина може да я употребим за разширяване на прозорците преди да се сложи дограмата или ще трябва нещо като саблен трион?

    Не разбирам хич от строителство, а искам да му помогна и насърча макар и с малко, че преживя тежка загуба..

    Благодаря предварително!


    Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

  • #2
    От: Съвет за къртач

    Щом няма да се ползва постоянно , по-добре една класна мощна машина под наем .
    Не виждам смисъл да се купува нещо халтаво за толкова обем работа .
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за къртач

      Бааа....тва е много къртене бе човек. Каква машина ще купуваш, иди вземи нещо сериозно под наем.
      За тухлите има много варианти.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за къртач

        +1. С това бюджетна машина няма да се справи. Иска си як къртач.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за къртач

          Понеже ми се наложи наскоро да къртя. Машината с която работих е средна хубост. Оказа се че с бойния чук става по лесно
          Демек, не е ли по смислено да се наеме една бригада кърти чисти извозва.

          Аз не можех да ползвам по ред причини за мое огромно съжаление.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за къртач

            Трябва ти Бош GSH 11 E но има много ментета оригинала е над 1000 лева нов ментетата по 350 лв
            Иначе тези основи може и Райдър но от най големите ама ще е тегаво.
            Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
            Място и хора към които да принадлежи ...

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за къртач

              Това което е показано на снимката е бая къртене.
              С тоз Райдер няма да стане.Трябва ти нещо много по мощно както казаха колегите по горе.Бош 11 и нагоре...Той има над 12 джаула удар...
              Даже с него ще е трудно...
              Това което те улеснява страшно много е че отдолу.И къртача ще е насочен надолу.Което автоматично ти улеснява нещата.
              Ако това е мое-- аз бих взел Канго и Бош11...Голямото канго има над 20 джаула.
              С голямото канго ще го понатроша отгоре отгоре и после с по малкия бош ще загладя по фино...
              Машина под наем...Няма да стане с Райдера...
              Трудно и мъчно е... ама що пък да няма занимавка...Като има работа и задача не остава време за лоши мисли

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за къртач

                Правилното решение вече е подсказано-техника под наем.
                При мен нещата станаха със закупуване на къртач (тежи 19 кг) Хитачи и перфотатор (6 кг.) на АЕГ. Сега машините седят "консервирани".
                За къртенето на бетона ползвайте "чист" къртач, а не комбиниран перфоратор- къртач.
                Добра идея е и да си платите на специалисти с техника да свършат тази работа (след няколко часа къртене се "остава без ръце").

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за къртач

                  Правилното решение е наемане не само на техниката, ми и ръката. И 11кг бош не е решение, а е излишно по- скъп. Ако има ръчици, 5 райдера барабар с тях са по- малко от него.
                  Контенйнерът ще е бонус
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за къртач

                    ами то си пише че човека е преживял тежка загуба.
                    Правилно са се ориентирали че трябва да се работи за да се преодолее.
                    Така че хвърляш му машината сутринта и той да се мъчи.Работата тежката физическа работа те откъсва от депресията и тягостни мисли...
                    Абе правилно се ориентират хората

                    Коментар


                    • #11
                      Re: От: Съвет за къртач

                      Миналата година по това време имах две подпрозоречни в панелката да къртя. Викам си айде бригадата ще викам да къртят поне с тва да не се занимавам. Идва баймангау ам две подпрозоречни по 250лв. Вие сте на пети етаж по толкоз пари, толкоз боклук абе абе цялата работа 800лв. Дадох му свободно запалих колата и айде в практикер айнхел син на цвят 48 джаула за около 350лв. Три часа цветомузика за комшиите и си свърших работата. След това съм изпил три четири шишета уиски от услуги на приятели и още е жив. С тия детски играчки по 10 джаула ще драска като пирон по стъкло само, а с бойния чук хвърчат осколки като на война...
                      Ей го де е Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_254612851891993.jpeg
Прегледи:1
Размер:113.3 КБ
ID:5820819Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_317016495554301.jpeg
Прегледи:1
Размер:75.6 КБ
ID:5820820
                      Последно редактирано от Никола; 10-09-19, 00:50.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за къртач

                        Във всеки от строителните хипермаркети има такъв 50 джаулов близнак, около 350 лева. В Хоум макс Villager, в Баухаус Toolson,последният даже с 5 години гаранция. Като гледам бетонищата от снимките, най добре с тежка машина да се млати. Аз чакам лидълският да излезе, понеже е с SDS Max захват и мога да ползвам общи консумативи с перфоратор и лек къртач.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за къртач

                          Благодаря за отговорите,

                          забравих да уточня, че не става дума за бетон, а за зид от камъни и хоросан, които предполагам са по лесни за разбиване.
                          Иначе май решението за машина под наем е добро, само че къщата е далече от големи градове и хубав избор предполагам .


                          Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за къртач

                            Уйкенд наем и си готов.Взимаш петък понеделник връщаш.За тия дни ще стане.И като пари ще е най-втиното.Само ги питай колко е депозита да не те изненанат на място.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за къртач

                              Ако все пак си решил да купуваш машинка, ако е за къртене, а не само за пробиване стандарта задължително трябва да е SDS MAX. Sds plus е за перфоратори, независимо какво пише в брошурата. Скоро в лидъл имаше такива 15 J под 200 лв беше и може още да се намира някъде...
                              Technical Rescue Direct - life lies in courage
                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X