Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Юнга

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с Юнга

    Здравейте , имам проблем с бойлерче ,което при пускане на студената вода тръгва и нагревателя за топлата. Така при ползване напълно отворен кран на студената вода, в нагревателя същата завира. Някакви съвети

  • #2
    От: Проблем с Юнга

    Колега,
    дай малко-повече информация.
    Нов монтаж ли е, и така е започнало да работи?
    Или някакъв ремонт му е правен, и е започнала така да се представя?
    Няма как като пуснеш студена вода, да ти включва пресостата и да започне загряване.
    Като гледам снимки за смесител за юнга ми излизат модели с червено ( топла ) както от дясно така и от ляво
    Моята е такава ОБАЧЕ !!! топлото е от другата страна.
    Дай снимка на техниката ( със свален капак ) и от близо.
    Поздрави:
    Mc Queen
    Прикачени файлове

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с Юнга

      Здравейте ,утре ще направя скимка модела unga 3

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с Юнга

        Аз имах подобна Юнга. В един момент от недългия си земен път започна да прави същия номер. При пускане до край на студената вода се включваше нагревателя, но не съм чакал да заври. След година изгоря и я смених с менте от Кауфланд за 30 лева, което за сега работи.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с Юнга

          Юнгата е толкова елементарна машина, че няма накъде по-натам.
          Аз бих се срамувал да не мога да и намеря и отстраня проблема, та даже и да питам в публичен форум за нея...

          Извинявам се, ако съм обидил някого, но това е моето виждане за нещата в живота.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с Юнга

            Юнгата сработва по ниско налягане в бойлерчето. Спадне ли налягането в бойлерчето (т.е. пуснеш ли топлата вода) - включва нагревателя.
            В случая явно налягането на водата в системата (или дебита и) е достатъчно малко, така, че пускането на студената вода да успее да смъква налягането и в бойлерчето...
            Нямам спомен дали имаше възвратен клапан на бойлерчето, но май нямаше...
            Което ще рече - нужно е налягане в системата...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с Юнга

              Не е от ниско налягане, а точно от високото на входа на бойлерчето.
              Просто като се пусне топлата вода-налягането на входа леко се покачва(заради дроселирания изход, ама не с много) и посредством мембрана включва контакта.
              Щом включва-значи нещо пуска вода към бойлера. Или просто към мембраната. Според мен има нещо в смесителя, най-вероятно дава комшулук някъде, ама без разглобяване и гледане-аборт по телефона.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с Юнга

                Бе не е по- елементарна от москвича, затова и само дъртите и разбират. Ма тогава и бензин без пари, и ток без пари,(въпреки това бях сложил немски-ГДР 10л бойлер под мивката, рай). Днес може да ти е по-евтино да фърляш чиниите, вместо да ги миеш с юнга. Вътре са различни, но смесителя дълги години си беше еднакъв, месинг и не вярвам да е пробил, вероятно гумички и неправилна глава или монтаж
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с Юнга

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Юнгата сработва по ниско налягане в бойлерчето. ...
                  Юнгата не знам, ама Релакс с което съм се борил сработва по ВИСОКО налягане в бойлерчето. Кранът отваря влизащата вода, а излизащата е без някакви ограничения, освен хидродинамичното съпротивление на чучура.

                  Ако е така, студената вода при достатъчен дебит ще го задейства наобратно, ако няма нарочно взети мерки.

                  И проблемът ще се задълбочава с натрупването на варовик.

                  Впрочем, това нямаше ли и термостат?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с Юнга

                    Уффф - какви съм ги писал.....
                    Прав е Кольо - кранчето пускаше вода към бойлерчето, а налягането, 'бутащо' мембранката и ключа за нагревателя, се получаваше от дроселиране на изхода от бойлерчето към чучура....
                    Термостат няма...
                    Варианта наистина е или прекалено високо налягане, или позапушено чучурче, така, че студената вода да не успява да изтече свободно през чучура, и да създаде налягане в съда на бойлерчето...
                    Да, може да се 'понапъне' пружинката на мембраната, ама тогава пък ще включва нагревателя само при по-силно пусната топла вода.. Ако сработва при съвсем леко пускане на топлата вода - навярно това е варианта - да е омекнала мембраната и да щрака по-рано от необходимото... Може да смениш като начало ключето - то често прави проблеми на Юнгата...
                    Последно редактирано от slowtraveler; 30-07-19, 22:27.
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с Юнга

                      По принцип: опасни ли са тези уреди?

                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с Юнга

                        Не са опасни, много по-безопасни са от обикновен бойлер. Бойлера е затворена система, и няма, няма, ма се чува за някой гръмнал бойлер, макар да имат няколко защити.
                        Юнгата, ако не изключи-ще генерира пара докато свърши водата в бойлерчето-нещо като половин литър, че и по-малко)0, после нагревателя ще започне да грее бойлерчто, то-пласстмасите на кутията, после ще се разтече над мивкката, и евентуално ще дадфе късо. А при късо гори/пада предпазител, и всичкото "страшно" свършва.

                        П.П. Юнгите си имат термоизключвател, ако бойлерчрето се загрее прекалено много-изключва захранването.
                        Работи, тествано е, макар и насила.

                        Изобщо-елементарна машина, проста като гъбено семе...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с Юнга

                          Опасни са с това, че е сравнително лесно при некадърен монтаж да те полази фаза, както от всеки друг водонагревател.

                          Нямат експлозивна мощ като обемните бойлери.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с Юнга

                            Опасни са за непрекъснат употреба- убиец на ток спрямо бойлер
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с Юнга

                              чак пък.

                              Разликата с обемния бойлер е че харчи ток на тарифата в момента. За сметка на това нямаш голям гюм който да грееш когато ти трябва вода за 3 вилици.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X