Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настилка и прахоляк в подземен гараж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Настилка и прахоляк в подземен гараж

    Здравейте,
    Имаме огромен подземен гараж (според документите на сградата е почти 4000кв.м.) за 120 автомобила в жилищния комплекс, който е оставен при строежа на прост бетон. В момента е невероятен прахоляк. Докато стигна до автомобила, по подметките съм налепил, това отива по стелките в колата, а после климатика го разнася из целия салон.
    Измита кола след точно два дни е покрита със слой прах и от вън и от вътре...
    Според мен само почистване няма да помогне и ще трябва да се прави прекалено често, за да има някакъв резултат.
    Споделете какво може да се направи, но да не са и някакви космически суми. Все пак площта е огромна и не знам съседите дали ще са склонни да платят голяма сума. Само боядисване с нещо, някаква бюджетна настилка/замазка?
    Имайки предвид, че очевидно до сега това не са го смятали за проблем (не го разбирам, но факт в какво състояние е в момента...), едва ли ще искат голяма инвестиция.
    От друга страна, аз моето място каквото и да го правя като настилка, ефект не знам дали ще има както навсякъде около мен е както е в момента.
    Последно редактирано от -= OXYGEN =-; 18-07-19, 11:45.
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

  • #2
    От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

    Качеството ще е според цената. Първо трябва да се измие хубаво подът. Най-евтиното за което се сещам е да се боядиса с боя за пътна маркировка. Средния вариант е запечатка/инпрегниране и най-доброто което съм виждал е покриване с индустриална настилка.
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

    Коментар


    • #3
      От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

      Горе долу такива са вариантите Ники , с някои промени.Миенето е изключено в този случай като подготовка на основата, защото ще вкара влага която не бива в бетона, която пък няма как да се изсуши , защото пак някой ще минава оттам, ще цапа и пр. омагьосан кръг. Механично чистене, прахосмукиране и веднага грундиране. С две ръце подходящ грунд за бетон / дори и Лакпром, на Изомат и др./би трябвало да се постигне и целта.Въпрос на опит на място. Боята ще оскъпи и оцвети начинанието.

      Коментар


      • #4
        От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

        Измиване с водоструйка и дълбоко укрепване на повърхността с нещо силикатно - водно стъкло с натриево или калиево "втвърдител".

        Коментар


        • #5
          От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

          При мен сме само 7 гаража и трудно се разбираме, за 120 просто не го виждам как ще стане!

          Коментар


          • #6
            От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

            Свикайте си едно общо събрание и ги изговорете нещата. Виж, кой как е настроен към дадената ситуация. Оттам нататък предложи варианти - евтин, среден, скъп. Предварително можеш да вземеш няколко оферти, за да ги предложиш на съседите и да си изберат. Най-добре е саморазливна замазка от епоксидна смола, но там цената е друга. В случая мога да ти съдействам, ако се спрете на такова, но силно се съмнявам. Опции има, въпросът опира до парични средства, затова, според мен, "опипай почвата" с едно общо събрание.

            Коментар


            • #7
              От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

              Това упражнение го правихме! Точно както каза Alex_z.
              Метене метене метене и после с прахосмукачка.И веднага след това 3 ръце грунд. Мога да кажа че за около 400-500м2 излезе около 300лв за грунда само... От цялата работа чистенето беше голяма хамалогия.За самото грундиране--- риташ кофата и с метлата разстилаш.Толкоз.
              За хиляда квадрата --- ами грубо около 600лв айде 700 ги кажи..Другото е труд.Не е кой знае какво...
              Сякаш не са много парите?

              Коментар


              • #8
                От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

                А грунда какъв е, че и аз имам подобни ядове>
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

                  Дълбокопроникващ, след нанасяне повърхността трябва да стане матова. После удряш боя за маркировка и си ти. Яко става дума за гаража.
                  Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

                    Благодаря, ама марка нещо?
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Благодаря, ама марка нещо?
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:деко.jpg
Прегледи:1
Размер:39.7 КБ
ID:5818042
                      Аз ползвах този. Големите разфасовки идват по евтино. Разреждането е по различно.Първата ръка е 1:5 втората и третата е 1:4... върши работа просто...седи грозно но е ефективен.
                      Обръщам внимание че най важно е чистенето.Метла и прахосмукачка работеха заедно при мен.И не е необходимо да е професионална.Аз купих обикновен Лавор за 170лв и я приспособих с филтъра(промених го) и стана като професионална.Разликата е че обикновенната бързо се задръства от финия прах а приспособената държи доста повече...Метеш с метлата и събираш с лопатката и накрая смукачка после пак и става...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

                        Ясно. Благодаря.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

                          Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                          Здравейте,
                          Имаме огромен подземен гараж (според документите на сградата е почти 4000кв.м.) за 120 автомобила в жилищния комплекс, който е оставен при строежа на прост бетон. В момента е невероятен прахоляк. Докато стигна до автомобила, по подметките съм налепил, това отива по стелките в колата, а после климатика го разнася из целия салон.
                          Измита кола след точно два дни е покрита със слой прах и от вън и от вътре...
                          Според мен само почистване няма да помогне и ще трябва да се прави прекалено често, за да има някакъв резултат.
                          Споделете какво може да се направи, но да не са и някакви космически суми. Все пак площта е огромна и не знам съседите дали ще са склонни да платят голяма сума. Само боядисване с нещо, някаква бюджетна настилка/замазка?
                          Имайки предвид, че очевидно до сега това не са го смятали за проблем (не го разбирам, но факт в какво състояние е в момента...), едва ли ще искат голяма инвестиция.
                          От друга страна, аз моето място каквото и да го правя като настилка, ефект не знам дали ще има както навсякъде около мен е както е в момента.
                          Имам бюджетно решение по такива проблеми.
                          Ще излезе 5-6лв/м2 орентировъчно .! Много зависи от подготовката на стария бетон, след като се установи колко е "ронлив " горния слой.
                          Обади се и ще разясня .
                          тел.
                          08999 две 9 86 пет
                          Жоро
                          Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                          Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

                            От мен е тази рецепта, която приложих на една площадка 4на 15метра , където ми минават колите постоянно.Каза ми я един възрастен майстор.Чистиш горният слой / може да не е идеално, но не да има груби камъчета/. Купуваш си фасаген / гледай да намериш някой , който е с критичен срок - аз взех такъв - баката 25кг ми я дадоха на половин цена вместо на 54лв на 27лв.Вземаш малко и силно зареждаш и грундираш с мече бетона да попие и изсъхне.После вземаш качествен цимент и смесваш 2;1 - отношение цимент към фасаген и го почваш отгоре.Фасагена го разтвори/разреди с вода до гъстота , която те устройва и после добави цимента.Разбъркай хубаво и изчакай 5-10мин да узрее и почвай действие.Моето го нанесох със по груга четка на места дето беше по гладър бетона, а на местата, дето беше доста пооронен отгоре, го направих със шпакловане.Играчка си е малко, но става много добре , когато изсъхне.Запечатва го много добре.Пробвах после какво става с водата - ами не пропуска , а бяга по повърхността.Колко ще издържи не знам.За сега е добре положението.Това е от мен.Става красиво като изсъхне. За около 50кинта - сам си го правих това и не съм викал майстор.За около 50квадрата повърхност си е направо без пари.
                            СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

                              Колега. Според мен основния Ви проблем е не с какво да запечатите пода, а как ще изкарате 120 автомобила навън, докато тече процедурата.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X