Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шлайфане и лакиране на беседка или ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шлайфане и лакиране на беседка или ?

    Здравейте,
    искам да освежа въпросната беседка --> https://photos.google.com/u/1/share/...ctY3FVLTljY2RR
    Купих си прав виброшлайф, шкурка 80 и 100, но имам няколко питания:
    1. Дали да махам изцяло лака или само да го надера ?
    2. Ако махам изцяло лака да ползвам ли топъл пистолет и шпакла ?
    3. Преди да нанеса новия лак да нанеса ли безир ?
    Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

  • #2
    От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

    Само с прав виброшлайф ще ти е много трудно като гледам изделието.
    Ако искаш качествено реновиране сваляш целият стар лак/ пропитката в дървото ще остане/.За целта само шлайфане е начина.С пистолет за горещ въздух е много бавно.
    И за финал , по-добре да я омаслиш ,вместо безири и лакове.

    Коментар


    • #3
      От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

      Какъв друг шлайф ми трябва, делта или ексцентрик ? Аз нарочно купих прав, защото всичкото е дъски и греди.
      Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

      Коментар


      • #4
        От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

        С горелка на пропан тип пърлачка за прасе и телена четка няма ли да стане по бързо.

        Коментар


        • #5
          От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

          Делта от по-големите и две ръце топъл безир без нищо друго, но по принцип, всичко зависи от това, колко е смолист материала.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

            За проба вземи от тези шкурки където са за диск за ъглошлайф ,ама не натискай силно че правят дупки ,после може само лак .все пак е обработена и е "напоен" материала

            Коментар


            • #7
              От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

              Флекс с шкуркови шайби,шлайф машина лентова и само безир нищо друго.Върху безира нанасяш само слоеве,върху стар лак не става ,трябва да шлайфаш наново и ако има и някой орнамент си е приключение.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

                Аз, като гледам снимките, направо се чудя за какво се опитвате да се вкарате в приключение.

                Коментар


                • #9
                  От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

                  Разни флексове , шайби , дискове и подобни ги забрави , с тях ще надереш дървото и ще стане ужасно грозно. С мека телена четка за да влиза във фугите и шкурка , шлайфаш само по жилите да падне това което е тръгнало да се люпи. След което с лак на маслена основа лакираш , като си сигурен , че в дървото не е останала влага от дъждовете.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #10
                    От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

                    Да ползвам темата - паркет, изциклен и лакиран безобразно, с ексцентрик шлайф ще се получи ли по-приемлив резултат преди следващо лакиране?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Флекс с шкуркови шайби,шлайф машина лентова и само безир нищо друго.Върху безира нанасяш само слоеве,върху стар лак не става ,трябва да шлайфаш наново и ако има и някой орнамент си е приключение.
                      Добре де прочетох сто мнения за тоя безир и са много противоречиви. Hе е ли по-добре лак с импрегнатор в него ?
                      Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                      Коментар


                      • #12
                        От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

                        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                        Да ползвам темата - паркет, изциклен и лакиран безобразно, с ексцентрик шлайф ще се получи ли по-приемлив резултат преди следващо лакиране?
                        Може да се получи добър резултат , но как е нареден и с какъв лак е лакиран ? При шлайфането трябва само да матираш и заравниш лаковото покритие , като внимаваш да не стигаш до дървото , защото ще стане на петна.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #13
                          От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

                          Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                          Може да се получи добър резултат , но как е нареден и с какъв лак е лакиран ? При шлайфането трябва само да матираш и заравниш лаковото покритие , като внимаваш да не стигаш до дървото , защото ще стане на петна.
                          С извинение към колегата, пуснал темата за друго - никой не знае с какво е лакиран, нареден е приемливо преди 50 години. Просто снаха ми е попаднала на пишман-майстор и е добре някак да се спаси, че алтернативата ламинат върху паркета, по която залита тя, ми се вижда безумна. Имам ексцентрик-шлайф, имам и лентов като ренде. И желание имам, само ми трябва малко наклон и ще го направя.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

                            С телената четка за ъглошлайфа става супер.
                            Ама си е много бръмчене, много вибрации, много прах. И това за нещо дето според мен няма никаква нужда.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Шлайфане и лакиране на беседка или ?

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              С телената четка за ъглошлайфа става супер.
                              Ама си е много бръмчене, много вибрации, много прах. И това за нещо дето според мен няма никаква нужда.
                              А ако надера малко с шкурка 100, за да хване новия лак и отгоре директно лакирам ?
                              Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X