Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко подвижно скеле 6-8 м. работна височина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко подвижно скеле 6-8 м. работна височина

    Ами въпросът ми се изчерпва със заглавието, общо - взето. Конкретно питането ми е къде бих могъл да закупя такова скеле - втора ръка в София/Плевен или най-добре в Тетевен, че ще ми се улесни транспорта? Изискването ми е да е поне 6 м. високо (в смисъл да може да се работи спокойно на 6-7 м. височина) и да е с регулируеми крака/пети или както там се наричат, защото терена е неравен. Ще ми трябва евентуално през есента за ремонт на периферията на един покрив и за измазване на двуетажна къща догодина. Благодаря на отзовалите се!
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

  • #2
    От: Малко подвижно скеле 6-8 м. работна височина

    За наемане Стройрент или подобни.


    Зависи от срока на взимане но аз не бих си купил.


    За закупуване търсиш в Олх-и и подобни.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Малко подвижно скеле 6-8 м. работна височина

      За наемане искат фантастични пари.Аз бих търсил да закупя старо,ако няма-ново.После може да се продаде...

      Коментар


      • #4
        От: Малко подвижно скеле 6-8 м. работна височина

        Аз купих такова преди около 2 години някъде.Излезе 500 лв.Втора употреба.Немах нерви да се моля на тоз и оня.Свърших си работата и после го продадох за 600.
        Ако не се намира такова а трябва да се свърши инцидентна работа за малко пари аз препоръчвам да се купят от старите метални тръби за скеле с жабки.Те са евтини сега намират се втора щото просто бавно се сглобяват и не са така удобни.Но пък са на цената на скрапа почти. Та няколко тръби жабки и вместо талпа ползваш 4-6 греди 10х10 с дъска отгоре и това е.
        Верно че изглежда грозно и се монтира бавно но... но за без пари това е.Дет ще търсиш и ще се молиш...

        Коментар


        • #5
          От: Малко подвижно скеле 6-8 м. работна височина

          Благодаря за отговорите! Не искам да наемам, защото не мога да си планирам работата и при мен общо-взето нещата се случват когато как дойде. С тръби и жабки не ми се занимава, защото работата е относително малко и трябва често да се мести, а аз ще си изгубя времето само в сглобяване и разглобяване. Нови ги гледах по 1200-1400 лв., ама са с колела, което не ме устройва и не ми се дават излишни пари за нещо, дето ще го ползвам веднъж на няколко години (евентуално, а може и по-рядко...). Затова търся компромисен вариант. Предполагам в продавалника ще изпадне някое, само дето не съм в България и не мога да реагирам на момента.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Малко подвижно скеле 6-8 м. работна височина

            https://www.olx.bg/ad/stroitelno-fas...2-ID75Szw.html

            Я го виж тези дали могат да свършат работа
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Малко подвижно скеле 6-8 м. работна височина

              Това май е за скеле под наем, щото иначе бая тънко излиза. На мен ми трябва скеле 20-30 квадрата, което ще рече около 300 лв. Чак такава евтиния няма ...
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Малко подвижно скеле 6-8 м. работна височина

                Звънни им. Изглежда като да се продава. Изобщо виж им целия профил.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Малко подвижно скеле 6-8 м. работна височина

                  Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                  За наемане искат фантастични пари.Аз бих търсил да закупя старо,ако няма-ново.После може да се продаде...
                  Чак пък... Просто искат да имаш пари. Ей го за 15 лева на ден.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малко подвижно скеле 6-8 м. работна височина

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Звънни им. Изглежда като да се продава. Изобщо виж им целия профил.
                    Ще го имам предвид, но следващото ми идване в България ще е най-рано през Октомври и междувременно не искам да ангажирам никой с моите неща, та до тогава просто ще разглеждам обяви и събирам мнения.
                    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                    Чак пък... Просто искат да имаш пари. Ей го за 15 лева на ден.
                    Именно де... Айде нЕма нужда, по-добре да си го купя и като си свърша работа да го продам. Пак ще ми се върже по-евтино. Да го наема за 2 седмици примерно, да платя за транспорт още 200-300 лв. и ако времето се окаже кофти и не мога да свърша работа догодина пак да платя същия масраф ... Ми нек'си нЕма смисъл, по-добре да си го купя и когато - тогава ....
                    Последно редактирано от kuzdov; 10-07-19, 22:39.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малко подвижно скеле 6-8 м. работна височина

                      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                      Аз купих такова преди около 2 години някъде.Излезе 500 лв.Втора употреба.Немах нерви да се моля на тоз и оня.Свърших си работата и после го продадох за 600.
                      Ако не се намира такова а трябва да се свърши инцидентна работа за малко пари аз препоръчвам да се купят от старите метални тръби за скеле с жабки.Те са евтини сега намират се втора щото просто бавно се сглобяват и не са така удобни.Но пък са на цената на скрапа почти. Та няколко тръби жабки и вместо талпа ползваш 4-6 греди 10х10 с дъска отгоре и това е.
                      Верно че изглежда грозно и се монтира бавно но... но за без пари това е.Дет ще търсиш и ще се молиш...
                      Заглавието подсказва, че така ще стане не без, а с повече пари и много зор, много
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малко подвижно скеле 6-8 м. работна височина

                        Не парите са определящия фактор в случая. На теория е прав. Тръби, жабки и няколко талпи ще ми излязат значително по-евтино. Обаче при мене и факторът - време е значително определящ. Даже много, защото ми е ограничено. И ако трябва да се баламосвам 1 ден да преместя тръболяците на 2 метра, то това е доста съществена загуба.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малко подвижно скеле 6-8 м. работна височина

                          Ехее, стига де. Тръбното като го сглобиш веднъж, при тия квадрати и височини, преместването на няколко метра е напълно съпоставимо с тия съвременните модулни скелета, тъй или иначе горната част ще я сваляш. Ползвали сме и на нашия блок, и на блока на родителите скелета от двата вида на такава височина с преместване на няколко метра и съм напълно наясно. Помощник тъй или иначе при сглабянето и местенето ще ти трябва, ако сте повече още по-добре. Може и сам де, за здрав човек не е проблем. Хватката е да вървят добре гайките и това е, при теб ги виждам нещата за половин-един час, два да са. Тип "подвижна кула" са с предимство на равна площадка и там можеш напълно сам да се оправяш.

                          П.п. Ирония някаква - отдолу в архивните теми излиза една дето си участвал в продажбата на тръбно скеле

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малко подвижно скеле 6-8 м. работна височина

                            То беше на мой приятел и отдавна е продадено, за съжаление. Терена е наклонен и няма как да го местя без разглобяване. Иначе си има преимуществата, че мога да си го правя в каквато форма ми е кеф. Даже може и да е по-функционално в случая, като се замисля .... Абе има време, ще го измисля ....
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малко подвижно скеле 6-8 м. работна височина

                              Тръбното ще ти е по-добре, почти съм сигурен, при тия наклони... Пак ще си бъде на някакви модули, зависи колко човека ще го вдигате и сваляте при местенето. Двама, а най-добре да сте трима. Тъй или иначе общ работник ще трябва да си имаш, ако ти си майсторът. Ако пък си имаш майстор, там вече най-добре е каквото каже той.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X