Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    ...
    Още откакто си решил да зареждаш салонните батерии с оригиналния регулатор на колата, имаш проблем.
    Не съм го решавал аз, а производителя.
    Зареждането на батериите за кемперната част фабрично е по два начина:
    от генератора през предпазител 70А, като има и някаква електроника, т.е. не са вързани паралелно, защото поне в началото при запалване на двг. напреженията на стартерна и тяговите батерии са различни и при консумация от кемперната част не разрежда стартерната батерия.
    от 220 волта има зарядно на което пише 30 А и то едновременно зарежда и стартерна и тяговите батерии при включване на 220 волта, но ми е направило впечатление, че когато стартерната батерия е заредена, а тяговите батерии са частично разредени напрежението при заряда им в началото достига до 14.7 волта. Това беше притеснително за мен, но се оказа, че такова зарядно се ползва в доста кемпери и каравани и работи по същия начин на зареждане. Като ги зареди спада до 13,2-13,5 волта и поддържа това напрежение.
    Аз съм добавил слънчев панел с най-евтин контролер на стека, който съм вързал преди меренето и виждам заряда от панела.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #47
      От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

      Ми начукай го на производителя и си направи нещата.

      Коментар


      • #48
        От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Ми начукай го на производителя и си направи нещата.
        Съжалявам, че ползвам темата на колегата.
        Но какво точно е объркано и е за оправяне?
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #49
          От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

          Вчера получих пълна оферта, без доставка, включваща Powerwall, слънчевите панели (общо 3 киловата), инвертер и всички кабели и тн:

          6.20 3KWH SOLAR PANELS+ 10KWH LIFEPO4 STORAGE SYSTEM
          NO ITEM DECRIPTIONS UNIT PRICE QTY AMOUNT WARRANTY
          1 3.0 KWh Ground mounting racks. 375.00 1 US$375.00 25 years
          2 3.0 kwh high efficient solar panels 795.00 1 US$795.00 25 years
          3 5kva smart hybrid solar controller and inverter 589.00 1 US$589.00 5years
          4 10KWh powerwall lifepo4 battery 2450.00 1 US$2,450.00 10 years
          5 related cables, connectors, combiner boxes, tools, etc for 3kwh 360.00 1 US$360.00 5 years
          TOTAL : FOB SHENZHEN US$4,569.00


          Най-обичам цифрите. А тези конкретно са 1) непостижими на местния пазар с компоненти закупени локално - с тях цената би била поне 2х-3х.
          Разбирам, че някои хора имат неприятен опит с китайски стоки - те могат с чиста съвест да отидат и да си купят Tesla Powerwall. Но аз лично виждам изключително добра оферта и компания с 13 годишен опит в производството на тези продукти - повече от повечето играчи на пазара и със сигурност повече от самата Тесла.

          Не започвам темата (и никога не ме е интересувала) за възвръщаемост на инвестицията - моята цел е да не плащам за красиво лого, а да получа най-много за своите изкарани с труд пари, а след това да седя и да гледам как дома ми се захранва с енергия от слънцето. Като при камината - плащаш за кеф, не за ефективност. От 2000 насам ефективността на панелите и на батериите само расте, а цените им падат със доста по-голяма скорост от скоростта на нарастване на ефективността. Затова всеки, който смята възвръщаемост за 10-15-20 години му убягва един основен момент: след 5-8 години ще може да смени изцяло панелите и батериите с по-висока ефективност и много по-ниска цена, като независимостта от мрежата само ще се покачва, а цените само ще падат. И това се отнася както за слънчева енергия, така и за вятърна енергия. Да не говорим, че надеждите за това някой да възстанови загубените знания на Никола Тесла през това време също съществува. Но това е съвсем друга тема.
          Последно редактирано от xorred; 21-06-19, 19:15.

          Коментар


          • #50
            От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

            Никакъв проблем няма техниката като е китайска, стига да отговаря на исканите параметри. По-долу са вмъкнати неща за поправяне. Цената ще се увеличи до около 30000 УСД без ДДС, транспорт и монтаж и нещата ще си дойдат на мястото, а системата ще работи.
            Първоначално публикуван от xorred Преглед на мнение
            Вчера получих пълна оферта, без доставка, включваща Powerwall, слънчевите панели (общо 3 киловата), инвертер и всички кабели и тн:
            6.20 3KWH SOLAR PANELS+ 10KWH LIFEPO4 STORAGE SYSTEM
            NO ITEM DECRIPTIONS UNIT PRICE QTY AMOUNT WARRANTY
            1 3.0 KWh Ground mounting racks. - ненужно 375.00 1 US$375.00 25 years
            2 3.0 kwh high efficient solar panels - нужни са 5 пъти повече 795.00 1 US$795.00 25 years
            3 5kva smart hybrid solar controller and inverter - контролерът е малък 589.00 1 US$589.00 5years
            4 10KWh powerwall lifepo4 battery - това е само за 2 часа по 3 кВт!!! 2450.00 1 US$2,450.00 10 years
            5 related cables, connectors, combiner boxes, tools, etc for 3kwh 360.00 1 US$360.00 5 years
            Тази сметка трябва да се коригира според горните забележки, като преди това се провери батерията има ли вградена балансираща система
            TOTAL : FOB SHENZHEN US$4,569.00


            2 3.0 kwh high efficient solar panels
            Панелите нямат параметър kwh, могат да имат kW и това е грешка. Може да е от бързане, може да е от незнание какво е панел.
            Последно редактирано от Stbd; 21-06-19, 19:40.

            Коментар


            • #51
              От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

              От една страна съм съгласен с теб - да, за да се захрани къщата в продължение на дни с електричество, батериите (https://www.gsl-energy.com/powerwall...storage-system ) трябва да са х9 (A battery bank designed to power an average American household for three days would need to supply 90 kilowatt-hours of energy.) - по същество, разхода ще е около 30 000 долара, но в никакъв случай няма да доближи 85 000 долара за системата на Тесла. По цитираната от теб точка 2 - още един пример на язвителен коментар със сарказъм - те имат фабрика и продават по цял свят, давайки 25 години гаранция на някои елементи и минимум 5 години гаранция на други елементи. Едва ли "не знаят какво е слънчев панел". Аз ще се доверя на този производител, защото собственото ми проучване на техните продукти показва високо качество.

              55 000 долара спестени заради маргинална разлика и различна лепенка на кутията с батериите може да е добро постижение.

              30 000 долара за 10 години прави по 3000 долара на година или по $250 на месец - да, тока от НЕК ще е по-евтин по днешни цени. Но както всички виждаме, те вдигат цената на тока по 5% на година, а това е compounding increase - при 10 години увеличение с 5% на година ще видим как сметка от 250 лв на месец (примерно) става на 407 лв на месец след 10 години. А удоволствието от това да си си сам господар е неоценимо. Ако се комбинира слънчев източник с ветрен (има компактни вертикални опции), нещата започват за изглеждат постижими.

              А ако се изчака още година-две, със сигурност ще видим още по-ефективни панели и батерии на още по-ниски цени. Току-виж китайците изкарат и конкурент на тесленските керемиди - това би било просто прекрасно.
              Последно редактирано от xorred; 21-06-19, 21:58.

              Коментар


              • #52
                От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

                А ето един пример за DYI проект: https://secondlifestorage.com/t-HBPowerwall-Official като цитирания брой 4400 батерии ще струва около 8800 долара (без доставка) за 40 киловатчаса капацитет. Ако искаме 80-90, можем да сметнем около 18 000 долара за батерии, захранващи цяла къща за 3 дни нон-стоп (ако имаме изобщо три дни пълна нощ, в които слънцето изобщо не свети). Човека може би затова е направил 40 киловатчаса, защото разчита на поне някакъв инпут от панели и други източници денем.

                Тази компания продава 340 ватови панели по 90 долара: https://www.alibaba.com/product-deta...5911689bD5V5Ai

                Общо взето... който търси намира.
                Последно редактирано от xorred; 21-06-19, 23:00.

                Коментар


                • #53
                  От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

                  Първоначално публикуван от xorred Преглед на мнение
                  От една страна съм съгласен с теб - да, за да се захрани къщата в продължение на дни ...
                  Китайската оферта е за батерии, достатъчни за работа на системата без слънце в продължение на малко над два часа.
                  Последно редактирано от Stbd; 22-06-19, 00:15.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

                    http://www.versoley.com/bg/%D0%BF%D1...B8%D0%B4%D0%B8 ето че китайците все пак са пуснали соларни керемиди. Гениално.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

                      Имало е случаи две седмици да е облачно. Каво правим тогава ?.
                      И по другите теми съм го писал - панелите се смятат при облачо време, слагат се толкова, че да покрият консумацията и да дозаредят за през нощта, иначе редовно си без ток .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #56
                        От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

                        Ето едно евтино решение за проблема ти:


                        Цена на която се връзва този проект е доста смешна:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screen Shot 2019-06-18 at 2.55.36 PM.jpg
Прегледи:2
Размер:140.3 КБ
ID:5816475

                        Единствения проблем е че изисква доста време за тестване на клетките и сглобяване на модулите.
                        Успех.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

                          От къде могат да се намерят елементи на такава цена ?
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #58
                            От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

                            Една 0 (Нула).
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #59
                              От: Използване на акумулатори от камион със слънчеви панели

                              На доста от клетките се виждат някакви лепенки, значи са вадени от лаптопи, поне част от тях. Затова цената е такава. Съответно е неприложимо за 99,99% от хората.
                              Хубави Самсуг батерии са по 7-8лв./бройката. Т.е. добавяш една нула към цената за батериите.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X