Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топлоизолационни материали, гризачи и насекоми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Топлоизолационни материали, гризачи и насекоми

    От доста време обмислям проблема със селския имот и неговата топлоизолация. Тъкмо смятах, че съм го измислил, когато един единствен плъх, изпълзял от канализацията, нанесе невероятни щети из помещенията. В стената на хладилника има дупка колкото юмрук, сапуните са изядени, посудата е осрана - чудо! По този повод си помислих какви щети може да нанесе подобна гад, ако се засели на топло във външната или таванната изолация. Четох доста за характеристиките на различните топлоизолационни материали, както и мнения из различни форуми. Информацията е противоречива. Иска ми се някой с личен опит с разни вредители да сподели едно - друго по въпроса.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

  • #2
    От: Топлоизолационни материали, гризачи и насекоми

    Аз съм електричар,незнам за изолациите нищо,но с кабелите поне 4-5 обекта месечно ги навестявам с такива проблеми
    Миналата седмица установих че и котки също грезат кабели, невероятно за мен ,но факт.Имам и запис
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Топлоизолационни материали, гризачи и насекоми

      С кабелите проблема се решава лесно, когато е възможно да се оставят свободно лежащи на открити лавици. Най-добри са тези лавици, които са изработени от телена скара. През стени и други подобни да преминават през големи отвори. В никакъв случай в тръби или затворени канали или кутии. Изпробвано в богата на гризачи среда от рода на зърнобази. Никакви проблеми, докато някой не реши да прекара кабел през тясно място. Следва смяна и на кабела, и на трасето.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • #4
        От: Топлоизолационни материали, гризачи и насекоми

        Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
        . В никакъв случай в тръби или затворени канали или кутии.
        Защо да не са затворени кабелите в тръби? Нали по този начин предпазват?! Не разбирам каква е логиката?

        Коментар


        • #5
          От: Топлоизолационни материали, гризачи и насекоми

          Логиката е ясна, в тръбата, тя и естествен отвор, на мишока му е тясно да премине и си разширява отвора гризейки кабели, по свободна повърхност за чий му е да гризе, минава си и толкоз.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #6
            От: Топлоизолационни материали, гризачи и насекоми

            Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
            Защо да не са затворени кабелите в тръби? Нали по този начин предпазват?! Не разбирам каква е логиката?
            Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
            Логиката е ясна, в тръбата, тя и естествен отвор, на мишока му е тясно да премине и си разширява отвора гризейки кабели, по свободна повърхност за чий му е да гризе, минава си и толкоз.
            Нямам просто обяснение, така показва дългогодишен практически опит. Полагал съм тънък кабел в тръба ф 80, 2 плъха свободно се разминават, пак го изгризват. Полагал съм в квадратна тръба 60х40 около метър и половина на пода, да не се гази - изваждам го старателно оголен по почти цялата дължина на тръбата.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • #7
              От: Топлоизолационни материали, гризачи и насекоми

              Вероятно имат нужда от спокойствие и уединение, за да гризат, а откритите пространства ги депресират

              Вадил съм кабел от 140 метра сондаж, изгризан по средата- някъде на около 80 метра с все плъха-опечен и залепнал на кабела. Слязъл по въжето, което държи помпата. Чии го е дирил там, си остана загадка, но успя да нанесе фантастични щети.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Топлоизолационни материали, гризачи и насекоми

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                ...Слязъл по въжето, което държи помпата...
                Няма да питам как е установено това, , ако кажете нещо за топлоизолациите и любовта на гризачите към тях.
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • #9
                  От: Топлоизолационни материали, гризачи и насекоми

                  Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                  Няма да питам как е установено това, , ако кажете нещо за топлоизолациите и любовта на гризачите към тях.
                  Ако са поставени правилно топлоизолациите, вероятността да влезе и да се засели гризач е много малка, това са фасадните.

                  За вътрешната изолация, зад гипскартона, ако изпълнението е правилно пак няма от къде да влезе гризач.

                  Селска къща - ако е стара от кирпичено време, да се изолира с модерни изолации ми се чини налудничаво а ако е с тухли и бетон, просто се ревизират проблемните зони, ликвидира се риска като се обмаже/запуши/положи метална мрежа и после бетон и чак тогава се започне с изолация.

                  Особено с гризачи имах нещастието да страдам, не запушиш ли всички дупки от където МОГАТ да влязат, надежда всяка остави ако ще изолацията да ти е бронирана.

                  Всяка дупка над 7-8мм е потенциален вход за гризачи, да не говорим, че имат ли мотивация нито цимент нито дърво нито пластмаса/пвц ги спират, истината е в клапани по канализацията, запушване на всички отвори и особено след водопроводчици и жичкаджии, които им дреме на дедовия, дупчат с къртача, правят дупка като юмрук за да пуснат нещо с размер Ф 22мм

                  Където се налагат вентилационни отверстия, се слага специална мрежа от неръждавейка с дебелина на телта поне 2мм и отвор не повече от 4-5мм, всичко под 2мм дебелина плъховете го гризат като солети, не ме питай от къде знам
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Топлоизолационни материали, гризачи и насекоми

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    ...положи метална мрежа и после бетон и чак тогава се започне с изолация...
                    Това не го разбрах. Най-проблемна ми се струва изолацията на таванната плоча - там е раят на мишоците. А ми се иска да е дебела. Чудя се, ако просто насипя гранули ЕРS под гипсокартона на пода, дали ще им пречат да си направят гнезда в тях? Имам и две малки фасади, където поради съществуващи дадености ми се иска да поставя 30 см изолация, за да скрия стърчащи от стената елементи. Там също се чудя дали да не насипя гранули в рамка от мрежа. Изобщо, дали ще се въдят гризачи в нещо сипещо се, като гранули EPS например?
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар


                    • #11
                      От: Топлоизолационни материали, гризачи и насекоми

                      При ремонтите съм срещал гризачи и във вата/беше от по-рехавата/ и в стиропор.Това ако става въпрос за избор между двата материала.На гредореда за подовата конструкция на селската къща все пак си сложих вата скоро. Преди това имаше някакви мишоци , скрили се за зимата на топло.Малко отрова , един ултразвуков уред постоянно включен и изчезнаха. Проблеми вече няма.Иначе BatGeorgeone е прав за превантивните мерки. И най вече да няма какво да ги привлича като храна.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Топлоизолационни материали, гризачи и насекоми

                        В "кирпиченото време" на пода са слагали сгурия. Ама ти Агро, ги знаеш тия работи.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Топлоизолационни материали, гризачи и насекоми

                          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                          В "кирпиченото време" на пода са слагали сгурия. Ама ти Агро, ги знаеш тия работи.
                          Тцъ, по това време е слагана глина и слама. С къртач го разбивахме.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Топлоизолационни материали, гризачи и насекоми

                            От гранулираните най-добро е перлитът, хруска им между зъбките и не го харесват.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Топлоизолационни материали, гризачи и насекоми

                              Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                              Тцъ, по това време е слагана глина и слама. С къртач го разбивахме.
                              Мда, прав си, макар че си пропуснал кравешките л?йна, // закъде сме без тях... С яка трамбовка на ръка и така са правили и харманите по дворовете, между другото. В мойто село сгурията е от началото на миналия век при къщите на по-заможните, барабар с дървените дюшемета, калните тухли, керемидите тип "Марсилия" и нужника на двора. То така и през целия 20 век де - с някои вариации.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X