Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хоризонтален отвор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хоризонтален отвор

    В София имаше минлата година десетина фирми с такъв "инструмент". Ако няма да вземат поне 10-20 хиляди лева, въобще не можеш да ги изкараш от офиса, да не говорим да ги закараш на обект някъде. Цените започват от около 50 лева на метър и то ако трябва да се дупчат поне стотина метра. За малки обекти не искат. Въобще не искат.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Хоризонтален отвор

      Глупости не искат , ноември 18 г. Рай..мерс ни пробиха под улица 7 метра за тръбопровод, искат, стига да си поискаш и ти.
      В София става На въпрос.
      подаръци за мъже от FACOM
      промоция на читави инструменти

      и на хоби такива

      тел. О879 Ч8Ч 2З5

      Коментар


      • #18
        От: Хоризонтален отвор

        Странно...Погледнах си цените.Сега вярно че за всеки обект е индивидуално и цената е според сложноста но най скъпо съм платил 3000 да мине под два булеварда.200мм...
        Иначе масовото ми плащане е 700-1500 лв за 10-15 метра...
        И се отзовават няма проблеми.

        Коментар


        • #19
          От: Хоризонтален отвор

          Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
          ...за всеки обект е индивидуално...
          С хоризонтално сондиране се занимавах лично 10 години, имам и "къртица". Вече не се занимавам активно, лично не мога, а няма на кого да поверя техниката, че е капризна и работата иска усет. Проблеми и рискове, както във всяка друга работа, има достатъчно много. Най-лошото е, че е неизвестен подземният кадастър. Като се пукнат етернитовите тръби на водопровода, особено на улица с градски транспорт, става чудо. Особено когато е с по-голям диаметър. Варненци вероятно още помнят периода, в който и двата им главни водопровода бяха прекъснати. Единият пробив май беше с хоризонтална сонда. Ще се удивите с каква скорост се надига асфалтовата настилка при разрушаване на водопровод над 100 мм. За парите по възстановяването на оптичен кабел да не говорим. Има и такива с високо напрежение, такива за щастие не съм повреждал. "Къртицата" тежи доста и двама трудно я носят. Иска микробус, снабден с кран и теглич за компресора, както и шофьор със категория Е. Няма гаранция, че пробивът ще е успешен. "Къртицата" минава през свързана, уплътняваща се почва, през пясък и камъни не може. Стига един стар зид или бетонна основа по трасето и дотам. Познавам колеги, чиито "къртици" останаха завинаги под магистралата. Така че трябва да се познава и геологията, и историята на трасето, което е малко вероятно.Транспорта до обекта си е перо от общите разходи, влияе съществено при малко метри на пробива. Диаметъра на пробива влияе много съществено, защото с увеличаване на диаметъра часовете работа растат "на квадрат". Когато е за канализация, трябва и майсторлък в наклона, който идва само с опита. Затова за всеки обект и за всеки диаметър наистина има индивидуално ценообразуване, което често не е съразмерно на целта на задачата. Но за това си има причини, част от които написах по-горе.
          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

          Коментар


          • #20
            От: Хоризонтален отвор

            За оптичните кабели и Варна като спомена,преди четери-пет години,правим изцяло нова оптична мрежа в Златни пясъци,по невнимание ,имах около 30 броя цигани които бях снабдил с радиостанции,прекъснахме трансконтинентален оптичен кабел минаващ от Варна към Румъния.

            И това при условие че лично съм обходил целия маршрут пеша,на въпросното място ги бях предупредил да внимават ,занесох им една туба 30 л.лубрикант,предния ден цистерна с вода под налягане продуха каналите на това място.И пак го счупиха.

            Най интересното е че ние на мига можехме и щяхме да го възстановим,имах всичкото налично оборудване и техника,но не ни разрешиха.Имал съм случай и оптика на МО да прекъсна ,такива рискове винаги съществуват.

            Особено като се работи с цигани,винаги им режа по парче кабел и им го давам на обяд да го нарежат и да видят че няма мед.
            Последно редактирано от Roninn; 30-04-19, 07:21.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #21
              От: Хоризонтален отвор

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Особено като се работи с цигани,винаги им режа по парче кабел и им го давам на обяд да го нарежат и да видят че няма мед.
              Хем работят,хем за обед получават парче кабел в което няма мед. Еееее как да не краднат при тези условия
              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

              Коментар


              • #22
                От: Хоризонтален отвор

                Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                С хоризонтално сондиране се занимавах лично 10 години, имам и "къртица". Вече не се занимавам активно, лично не мога, а няма на кого да поверя техниката, че е капризна и работата иска усет. Проблеми и рискове, както във всяка друга работа, има достатъчно много. Най-лошото е, че е неизвестен подземният кадастър. Като се пукнат етернитовите тръби на водопровода, особено на улица с градски транспорт, става чудо. Особено когато е с по-голям диаметър. Варненци вероятно още помнят периода, в който и двата им главни водопровода бяха прекъснати. Единият пробив май беше с хоризонтална сонда. Ще се удивите с каква скорост се надига асфалтовата настилка при разрушаване на водопровод над 100 мм. За парите по възстановяването на оптичен кабел да не говорим. Има и такива с високо напрежение, такива за щастие не съм повреждал. "Къртицата" тежи доста и двама трудно я носят. Иска микробус, снабден с кран и теглич за компресора, както и шофьор със категория Е. Няма гаранция, че пробивът ще е успешен. "Къртицата" минава през свързана, уплътняваща се почва, през пясък и камъни не може. Стига един стар зид или бетонна основа по трасето и дотам. Познавам колеги, чиито "къртици" останаха завинаги под магистралата. Така че трябва да се познава и геологията, и историята на трасето, което е малко вероятно.Транспорта до обекта си е перо от общите разходи, влияе съществено при малко метри на пробива. Диаметъра на пробива влияе много съществено, защото с увеличаване на диаметъра часовете работа растат "на квадрат". Когато е за канализация, трябва и майсторлък в наклона, който идва само с опита. Затова за всеки обект и за всеки диаметър наистина има индивидуално ценообразуване, което често не е съразмерно на целта на задачата. Но за това си има причини, част от които написах по-горе.
                И а кажи ся как е станала тая работа на колегата. Десет метра, под асфалт, бюджет 150 лева, четири часа, дрелка и 30 мм бургия!?

                Коментар


                • #23
                  От: Хоризонтален отвор

                  Лесно колега, с труд и инат, пред компа не става....

                  Коментар


                  • #24
                    От: Хоризонтален отвор

                    Тъй-тъй, тва е ясно.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хоризонтален отвор

                      Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                      И а кажи ся как е станала тая работа на колегата. Десет метра, под асфалт, бюджет 150 лева, четири часа, дрелка и 30 мм бургия!?
                      Като правим заземяване, с приспособление към един голям къртач /жълт Бош/ набиваме в терена кръгли щанги по метър на резба една към друга. Наложи се да се набива до 18 м веднъж, като не излизаше съпротивлението. Та става с малките диаметри, усилието е малко, но проблема е запазване на посоката при първоначалното пробиване. Колегата е имал късмет с еднороден терен, иначе щеше доста да търси другия край.
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хоризонтален отвор

                        Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                        Като правим заземяване, с приспособление към един голям къртач /жълт Бош/ набиваме в терена кръгли щанги по метър на резба една към друга. Наложи се да се набива до 18 м веднъж, като не излизаше съпротивлението.
                        Това ми звучи като виц.Тея дето мерят,да не ни да им е дефектирал уреда?

                        Миналия месец бихме 24 кола и на всички точки излезе 0.2 ома до 10 ома
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #27
                          От: Хоризонтален отвор

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Това ми звучи като виц...
                          Сега, като се замисля, може и колове да е трябвало да се изпишат за фактурата, но тогава съвсем лековерно не се усъмних изобщо.
                          На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                          "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                          Коментар


                          • #28
                            От: Хоризонтален отвор

                            Добро утро! Я ме светнете и за гръмоотводите,че покрива ми е 100% железо.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Хоризонтален отвор

                              Първоначално публикуван от Nik0la Преглед на мнение
                              Добро утро! Я ме светнете и за гръмоотводите,че покрива ми е 100% железо.
                              Нема да се плашиш!
                              Мълниите не удрят работливи и находчиви хора като теб!
                              Ако наблизо има друга сграда по висока от твоята или поне равна мълнията ще избере нея.Гаранция!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Хоризонтален отвор

                                Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                                Хем работят,хем за обед получават парче кабел в което няма мед. Еееее как да не краднат при тези условия
                                Случка от преди 20-25 години:
                                - Бате, ти разбираш, я кажи какво е тва? Нищо не излиза от него.
                                - Това, батевото, е заслугата на вас, циганите, към пощите и съобщенията.
                                - ???
                                - Ти, втори път, ще откраднеш ли такова?
                                - Еее, не... то няма нищо вътре.
                                - И в пощата на това се надяват. И на други да кажеш.
                                - А ще почнат ли пак да слагат от истинското?
                                - Вече това ще е истинското.
                                - Аааа...
                                ...
                                - Добре де, тия корди вътре не струват ли пари?
                                - Стъкло. Колко струва една бутилка?
                                - Бутилки вече никъде не вземат, няма далавера...
                                - Е да де?
                                - Аааа. А като е стъкло що се огъва?
                                - Щото е тънко. И ако го огънеш малко повече ще го счупиш.
                                - Я? Ох! Що не каза че боде?
                                - Аз казах ли стъкло? Ама в циганските уши такива приказки влизат само като заболи.
                                - Фърлям го!
                                - Ааа, не, покажи го поне на 10 човека.

                                ... и те така, с любознателните ми приятели от етноса.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X