Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с косачка и двигател Brigs

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с косачка и двигател Brigs

    РТемата е малко застинала, но мисля, че ще е интересни за други за в бъдеще- тия двигатели, т.е. всичките на Бригс и Стрейтън, за да са евтини, са направени елементарно. Нямат основни лагери, а карбураторът е само с основна система - вентури и жигльор, но неразглобяем. Подкачваща помпа повечето модели нямат, а за подкачване се ползва мембрана, която се задвижва от вакума при такта всмукване от смукателния колектор. Нямат и поплаекова камера с поплавък. Поплавковата камера е вжрезервоара. Поради това следват и множество проблеми след нормалното за експлоатацията износване, омекване на пружинката под мембраната и разтягане на самата мембрана. Запалването също е супер просто. Поради това, на моята фреза сложих карбуратор от МЗ 250 ТС и засега съм доволен. Нивото е ба намалено, защото карбураторът храни яко и дави, а иглата е най-долу, но съм доволен. Няма разлика в горенето. За целта срязох оригиналния карбуратор и го ползвах за фланец. Прикачвам клипче за нагледност.

    П.С. Не мога да кача клипчето и качвам чуждо, но идентично:


    Понеже нямах подходящ фланец, отрязох стария карбуратор и с подходящ преход и гумено съединение свързах новия карбуратор.
    Последно редактирано от marciano; 03-10-19, 21:43.
    Mitsubishi Pajero 3.2 DID --> VW Golf IV 1.9TDi

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с косачка и двигател Brigs

      Не виждам причина за толкова игра, при положение, че ремонтния комплект за оригиналния карбуратор е под 10 лв.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с косачка и двигател Brigs

        Никаква е играта - слагаш карба и разкачваш актуатора/регулатора, който впрочем също играе номера, поради луфтове и отслабване ма пружината. А ефектът е осезаем и ползите са доста, по обясними причини. Просто споделих нещо, което намирам за полезно, без да агитирам никого.
        Mitsubishi Pajero 3.2 DID --> VW Golf IV 1.9TDi

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с косачка и двигател Brigs

          Да де, ама актуаторът е важен за някои приложения.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с косачка и двигател Brigs

            Да, може би. Аз ползвам този двигател на българска фреза -Болгар 05 или нещо такова. Наследих я от тъщата, т.е. тя ми я подари. Беше в разклатено здраве и карана душмански от който свари. Та ми беше писнало да разглобявам, чистя и сглобявам оригиналния карб, барабар с всичките му там дингили на актуатора. Впрочем, този двигател има добър въртящ момент от ниските, а може би и редукторът е добър, та не му трябва актуатор-държи си квот му зададеш. Пак казвам-фреза е и бая се окопава. А ако е косачка - хептен разтоварен ще да е. Отделно разкарах и кил суича- дето гаси мотора при достигане на прекомерни обороти, защото при разхлабени лостчета на регулатора и оттам има проблеми с гаснене по време на работа. Та затова стигнах до присаждане ма нов карб. Иначе фабричният замисъл е бил добър, но докато е нов моторът и е правилно експлоатиран. В моя случай не беше така. А сега дори осезаемо дърпа повече.
            Поиграх си да кача клипчето:
            За сравнение качвам клип отпреди интервенцията:
            Последно редактирано от marciano; 04-10-19, 11:17.
            Mitsubishi Pajero 3.2 DID --> VW Golf IV 1.9TDi

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X