Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покриване на бетонен покрив?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покриване на бетонен покрив?

    Здравейте. Предстои ми подмяна на керемидите на покрива. Към какви керемиди трябва да се насоча и как се закрепят към бетонната плоча. Сегашните са се напукали и има начупени. Лепени са с хоросан директно за плочата и не са мръднали, но са остарели. Покривът е 4скатен. Големината на покрива е колкото 2177наредени керемиди(горнооряховски). Приемам всякакви съвети. Има напукани комини.Забравих - естествено ще се подменят и улуците, с какви да ги подменя.

  • #2
    От: Покриване на бетонен покрив?

    Първоначално публикуван от rymen1968 Преглед на мнение
    Здравейте. Предстои ми подмяна на керемидите на покрива. Към какви керемиди трябва да се насоча и как се закрепят към бетонната плоча. Сегашните са се напукали и има начупени. Лепени са с хоросан директно за плочата и не са мръднали, но са остарели. Покривът е 4скатен. Големината на покрива е колкото 2177наредени керемиди(горнооряховски). Приемам всякакви съвети. Има напукани комини.Забравих - естествено ще се подменят и улуците, с какви да ги подменя.
    Тондах са отличен избор, Брамак също ги бива(и двата варианта имат достатъчно модели).Предимството при тях е,че ако целият покрив се изпълни по тяхната система дават сертификат и гаранция.По спомен при Тондах е 33 години.Ако го правиш така,че да имаш гаранция ще ти трябва сертифицирана фирма. Ако ще си го правиш по комшийски най-лесно ще е да се анкерират греди към плочата(перпендикулярно спрямо улуците), върху които да се монтира летвена скара през разстояния строго съобразени с модела керемиди.За улуците най-оптималният вариант е да си извикаш фирма,теглят ги на място и ги монтират цели на съвсем поносими цени и в рамките на деня. Има още куп подробности,като от голямо значение е дали под плочата са обитаеми помещения. Помисли и над варианта метални керемиди,докарват го на визия,хамалогията е много по малко и става бързо, основният им недостатък в твоя случай, е че ще има бая фира заради 4-скатния покрив. Ако нищо не разбираш от покриви най-малкото се консултирай с подходящ човек.

    П.П. Внимавай с мургавите майстори на покриви.
    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

    Коментар


    • #3
      От: Покриване на бетонен покрив?

      Може и сандвич панели, но и при тях ще има фира

      Коментар


      • #4
        От: Покриване на бетонен покрив?

        Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
        ... Ако го правиш така,че да имаш гаранция ще ти трябва сертифицирана фирма. ...
        Брамак нямам впечатления да искат сертифицирана фирма. Просто искат покривът да бъде изпълнен с техни материали сух монтаж.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Покриване на бетонен покрив?

          Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
          Тондах са отличен избор, Брамак също ги бива(и двата варианта имат достатъчно модели).Предимството при тях е,че ако целият покрив се изпълни по тяхната система дават сертификат и гаранция.По спомен при Тондах е 33 години.Ако го правиш така,че да имаш гаранция ще ти трябва сертифицирана фирма. Ако ще си го правиш по комшийски най-лесно ще е да се анкерират греди към плочата(перпендикулярно спрямо улуците), върху които да се монтира летвена скара през разстояния строго съобразени с модела керемиди.За улуците най-оптималният вариант е да си извикаш фирма,теглят ги на място и ги монтират цели на съвсем поносими цени и в рамките на деня. Има още куп подробности,като от голямо значение е дали под плочата са обитаеми помещения. Помисли и над варианта метални керемиди,докарват го на визия,хамалогията е много по малко и става бързо, основният им недостатък в твоя случай, е че ще има бая фира заради 4-скатния покрив. Ако нищо не разбираш от покриви най-малкото се консултирай с подходящ човек.

          П.П. Внимавай с мургавите майстори на покриви.
          Абсурд е аз да го правя. На едно място бях видял това с гредите захванати с анкерни болтове и някак ми изглеждаше грозно и нестабилно. В това село където живея се случва всяка зима да има доста силен вятър. Следователно ако тази въздушна струя влезе между плочата,гредите и керемидите, покрива ще го намеря при комшиите. Пък и пробиването на плочата за анкерните болтове не е вариант, защото след време се получават пукнатини и самата плоча губи здравина.

          Коментар


          • #6
            От: Покриване на бетонен покрив?

            Преди време разговарях с една какичка от сайта(брамак) и обясних, че съм с бетонов покрив и тя "ама как така". Мисли, мисли и ми препоръча битумни керемиди(абсурд да сложа такива) и тогава с каката не се разбрахме. Сега попаднах на някакво лепило на боро за керемиди( теракол ц1т). Дали би било подходящо ако покрива се изчисти до плоча и да се лепят керемидите директно за плочата.

            Коментар


            • #7
              От: Покриване на бетонен покрив?

              Що ли пълниш форума с питане за съвети? Я си ги налепи с хоросан или каквото там ти текне.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Покриване на бетонен покрив?

                Човече, не пишеш къде е къщето. Или по дефолт Софето?
                Щото за Варненско мога да те насоча към кадърен човек.

                Коментар


                • #9
                  От: Покриване на бетонен покрив?

                  Отговора ти е в първия пост. Там пише, че от хоросана не са мръднали, но има натрошени и спукани- съответно кофти керемиди, тук ти дадоха съвети кои са читави.
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покриване на бетонен покрив?

                    Първоначално публикуван от rymen1968 Преглед на мнение
                    Следователно ако тази въздушна струя влезе между плочата,гредите и керемидите, покрива ще го намеря при комшиите. Пък и пробиването на плочата за анкерните болтове не е вариант, защото след време се получават пукнатини и самата плоча губи здравина.
                    Няма такова нещо. Всъщност, какъвто и тип покривка да сложиш, от какъвто и вид, винаги е нужна допълнителна скара. Единствено при това директно лепене (пък дали с кал, хоросан, или друго лепило).
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покриване на бетонен покрив?

                      Първоначално публикуван от rymen1968 Преглед на мнение
                      Абсурд е аз да го правя. На едно място бях видял това с гредите захванати с анкерни болтове и някак ми изглеждаше грозно и нестабилно. В това село където живея се случва всяка зима да има доста силен вятър. Следователно ако тази въздушна струя влезе между плочата,гредите и керемидите, покрива ще го намеря при комшиите. Пък и пробиването на плочата за анкерните болтове не е вариант, защото след време се получават пукнатини и самата плоча губи здравина.
                      Това всичкото не е точно, меко казано.
                      Я се огледай, даже в инета за скатни бетонни покриви с лепени керемиди. То по- лесно, евтино и здраво ще ти е да му залепиш рулонна хидриизолация, ако искаш под нея и топло, но класиката си е скара и тн.
                      Не че и специалистите не са ти го казали
                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Няма такова нещо. Всъщност, какъвто и тип покривка да сложиш, от какъвто и вид, винаги е нужна допълнителна скара. Единствено при това директно лепене (пък дали с кал, хоросан, или друго лепило).
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покриване на бетонен покрив?

                        Ако плочата е в добро състояние,без дупки и язви,би могло да се направи хидроизолация,например с Изомакс,без керемиди.Аз съм направил на плосък гаражен покрив преди 6-7 години-нямам течове

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покриване на бетонен покрив?

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Що ли пълниш форума с питане за съвети? Я си ги налепи с хоросан или каквото там ти текне.
                          Нали форума е за питане. Все пак има компетентни хора, които са виждали или са минали по-този път.Най-лесно е да кажеш"лепи ги с каквото падне". Това беше тъпо изказване!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покриване на бетонен покрив?

                            Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                            Ако плочата е в добро състояние,без дупки и язви,би могло да се направи хидроизолация,например с Изомакс,без керемиди.Аз съм направил на плосък гаражен покрив преди 6-7 години-нямам течове
                            Наклонен скат е практически невъзможно да се излее достатъчно равен.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покриване на бетонен покрив?

                              Първоначално публикуван от rymen1968 Преглед на мнение
                              Нали форума е за питане. Все пак има компетентни хора, които са виждали или са минали по-този път.Най-лесно е да кажеш"лепи ги с каквото падне". Това беше тъпо изказване!
                              На колко години е къщата, по- точно керемидите? Бетон ли е или нещо подобно? Изначално е тъпо да налепиш керемиди върху бетон, а да го завториш...
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X