Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Утилизация на строителни материали от вилата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Утилизация на строителни материали от вилата

    Здравейте,
    търся съвет за следното, от ремонта на стара селска къща останаха импрегнирани греди и печени тухли от старите със сламките вътре.

    Какво да ги правя?
    1. Извозването до сметище за строителни отпадъци е меко казано трудно в този район.
    2. Местните казаха да съм ги хвърлил в дерето. Това за мен е абсурд. Даже твърдят, че тухлите щели да изгният, което ме съмнява, те 60 години само са се разронили, та сега да изгният.
    3. Гредите са имрегнирани и май няма да станат за подпалки. Май не могат и да се нарежат, че са си масивни
    4. Материлите са доста зле за последваща употреба - мислех гараж или барака, ама няма голям смисъл.

    Знам, че казуса е задънена улица, но може някой да се сетил как да ги оползотвори, особено, ако има как гредите да станат на гориво или компост.

    Поздрави.

  • #2
    От: Утилизация на строителни материали от вилата

    Снимки няма да навредят.

    Коментар


    • #3
      От: Утилизация на строителни материали от вилата

      Първоначално публикуван от Ravegrave Преглед на мнение
      , от ремонта на стара селска къща останаха импрегнирани греди и печени тухли от старите със сламките вътре..
      Ако на вас не са ви необходими и не търсите пари за тях ги предложете на някой местен комшия ако има такъв това е най -лесния вариант.

      Ианче дървения материял едва ли е импрегниран до степен на жп траверси и си става за огрев но е зор да се нареже защото е сух та дрънка и е пълен с пирони.

      За тухлите според мен това е най обикновен кирпич и не е драма да го изхвърлите в местното дере на подходящо място защото той още първата пролет ще се превърне в земна маса.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #4
        От: Утилизация на строителни материали от вилата

        Нямам снимки подръка, а и скоро не се очертава пътуване. Но тухлите са червени печени единички с малко сламки вътре (не са фабрични), гредите са няколко броя от гредореда и няколко мертека. Като размер са около 20 на 20 см, материала не знам какъв е, тук-таме е останала от кората на дървото, май е чам.

        Коментар


        • #5
          От: Утилизация на строителни материали от вилата

          Мерси Николай, значи градската (в случая селската легенда) за изгниващите тухли, ще се окаже вярна

          Коментар


          • #6
            От: Утилизация на строителни материали от вилата

            Сложи парче тухла в кофа с вода. Ако я кирпич след седмица или там някъде ще е разтворена

            ПП
            Гредите мога да ги оползотворя, стига да се връзва извозването.
            От което следва че някой наблизо ще им се зарадва
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Утилизация на строителни материали от вилата

              Първоначално публикуван от Ravegrave Преглед на мнение
              Мерси Николай, значи градската (в случая селската легенда) за изгниващите тухли, ще се окаже вярна
              Аз без боб (снимка) по щипка инфо толкова мога да дам съвет

              След оглед на снимков матерял имам и други съвети
              Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
              Място и хора към които да принадлежи ...

              Коментар


              • #8
                От: Утилизация на строителни материали от вилата

                Тухла със сламки няма как да е печена-пече се на сериозно висока температура, та сламките нямат никакъв шанс.
                Подозирам, че става въпрос за най-обикновен кирпич, просто местната пръст е червеникава, та оттам и цвета на тухлите, и заблудата.
                Та ако е кирпич-в дерето е доста добро решение, това си е пръст, и след няколко години от кирпичите ще останат само купчинки пръст.

                Ако са наистина печени-законнот решение е в депо. Това, че не е изгодно, трудно е, неприятно, скъпо и т.н.-не е никакво оправдание.
                Ама местните си знаят как да се оправят с този проблем, питай ги. Аааа, те вече са казали, но решението е твое.
                И само за сведение-печена керамична тухла, оставена на произвола на стихиите се разпада за 10-20 години, може и повече, но надали.
                Та терзанията за еко-меко са безпочвени.

                Гредите също се "утилизират" безпроблемно-в печката. Нищо импрегнирано няма в конструкциите отпреди 60 години, та няма страшно за еко-мекото. То и да са импрегнирани-на еко-мекото миу е се таз...

                Всъщност при гредите не е съвсем беззпроблемно-основния проблем е в рзането до размер като за в печката. Че стара дървесина се реже с много мамки, и с много точене на веригите на машинката.

                Но наистина снимки ще са много в помощ.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Утилизация на строителни материали от вилата

                  Бих подредил и покрил тухлите - за барбекю, за ограда, за... Гредите с много или малко пирони в близкия казан, за ... пукница .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Утилизация на строителни материали от вилата

                    Доста хора си търкат гъза в асвалта за такива материали. Една обява в продавалника и ще изчезнат за ден-два.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Утилизация на строителни материали от вилата

                      Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                      Доста хора си търкат гъза в асвалта за такива материали. Една обява в продавалника и ще изчезнат за ден-два.
                      Това е доста добра идея.

                      Преди време смених комина на парното които беше от една дебелостенна черна тръба Ф 230 мм с дължина 8 метра (не беше изгнил) с такъв от неръждавейка.
                      Стария комин реших да го дам за скрап но нямах време да го режа и карам на вторични и пуснах една обява в продавалник тогава .
                      Обади ми се един мъж от Добрич , дойде сряза си го на 3 части събра го в един пикап плати ми го и замина.
                      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                      Място и хора към които да принадлежи ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Утилизация на строителни материали от вилата

                        Пускай обява, че ги продаваш. След два дена ги няма. Аз така се чудих две години къде да изхвърля над 1000 керемиди. От нашия покрив, плюс имаше две купчини складирани от някоя си година. Дядо ми навремето ги е купувал от някъде втора ръка и така си седяха. Като сменихме покрива с ламарина, се чудех какво да ги правя и така в чудене изкараха две години на двора. Беше станало джунгла покрай тях. Пуснах обява, след два дена дойде с камион едно момче от Радомир, с два мангала, натовариха си ги и заминаха доволни.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Утилизация на строителни материали от вилата

                          Напролет ще видя какво е положението, може вече да са "набрани". Това, което ме безпокоеше, е че не вярвах, че материала ще се разгради, а не искам да осир@ам природата.
                          Но след като местните казаха, че ще стане явно може.
                          Иначе материала не си заслужава превоза, това са няколко греди останки от свинарника, кокошарника и навеса на каруца. Даже за гараж не стигат, пък и не си схождат по размери.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X