Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Влага в маза .

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Влага в маза .

    Здравейте колеги, и за много години.
    Както се и разбира от заглавието имам проблем с влагата в мазата(тавана е на капки). Мазата е под земята доста надолу , на жилищен блок и до нея на близо върви шахта. Мазите нямат никаква вентилация или прозорци. Интересува ме някакво покритие или хидроизолация което да спре "капещия" таван , че всичко вътре след един месец престой е за боклука . Благодаря.

  • #2
    От: Влага в маза .

    Предполагам щом капе от тавана, че това ти е конденз от голямата влага. Вариант е да сложиш някаква топло изолация на тавана за да спреш конденза. Стените как са ?

    Коментар


    • #3
      От: Влага в маза .

      топъл въздух на студени стени = конденз. Може да помислиш да налепиш сриропорни плоскости. Има едни по 5мм дебели, но трбва да е сух тавана.

      Коментар


      • #4
        От: Влага в маза .

        Без вентилация според мен няма да се отървеш от проблема. Мисли за решение в тая насока.
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • #5
          От: Влага в маза .

          Вентилация на всички мазета, стерео ора едва ли ще реши проблема!
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • #6
            От: Влага в маза .

            Ако този проблем е отскоро, проверете за източника на капките. Ако е конденз, би трябвало и преди да е имало такъв проблем. Ако е нещо от типа на спука канализационна тръба - тогава едно телефонно обаждане на ВиК не би навредило.

            Коментар


            • #7
              От: Влага в маза .

              Аз не знам защо, ама си мисля, че кондез няма как да се образува в мазе на блок. Толкова дебел бетон и то под земята.
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #8
                От: Влага в маза .

                За вентилация е трябвало строителя да помисли преди 10г. когато е строил блока. Мазите са на нивото на подземните гаражи който пък се падат на около 2нива под магазинни те площи. Най засегнати сме ние които едната ни стена е външна(към пътя и шахтите). А за температурата не мисля че е от нея защото е що годе постоянна целогодишно. Общо взето когато са сухите месеци влага и изобщо мокро в мазите няма. И тогава и ще е периода да действам , но ако залепя стиропор по стените и тавана не знам дали просто няма да скрия временно проблема.

                Коментар


                • #9
                  От: Влага в маза .

                  Вентилация и някакъв влагоуловител. Зависи какво държите в мазето и дали си заслужава инвестицията.
                  Не бързай ако искаш да стигнеш
                  __________________________________
                  Discovery II TD5 10P

                  Коментар


                  • #10
                    От: Влага в маза .

                    Първоначално публикуван от ludiq_selqk Преглед на мнение
                    сухите месеци
                    .... или топлите?
                    Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                    Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Влага в маза .

                      Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                      .... или топлите?
                      Със сигурност е сухите.
                      Нали не мислиш, че тонове бетон под земята могат да се повлияят от външните температури!? И по тавана на моето мазе се появяват такива капки, ама само като има теч някъде нагоре по етажите(шахтата с тръбите влиза в мазето ми). Като си отстранят теча, капките изчезват и бетона изсъхва.
                      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Влага в маза .

                        За сухите месеци става въпрос да , ама те обикновенно са и топли. Т.е. когато няма валежи каквито и да било . А иначе вариант за влагоабсорбатор или направа на вентилация е немислим. Ще се мисли вариант за измазване с нещо като течна гума или както му е името и отгоре да се залепи фибран или стиропор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Влага в маза .

                          Не е възможно да е само конденз от температурна разлика. Вероятно има инфилтрация. Не е задължително да има теч отгоре, или покрай канализациите, но не е изключено.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Влага в маза .

                            Първоначално публикуван от ludiq_selqk Преглед на мнение
                            За сухите месеци става въпрос да , ама те обикновенно са и топли. Т.е. когато няма валежи каквито и да било . А иначе вариант за влагоабсорбатор или направа на вентилация е немислим. Ще се мисли вариант за измазване с нещо като течна гума или както му е името и отгоре да се залепи фибран или стиропор.
                            Поне го направете когато бетона е изсъхнал....
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Влага в маза .

                              Да , то е ясно че ще се чака да поизсъхне възможно най много помещението, и чак тогава да се действа. Пък ефекта какъв ще е , ще си проличи до няколко месеца .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X