Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Жълти и червени парчета (май стъкло) - откъде?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Жълти и червени парчета (май стъкло) - откъде?

    Предполагам, че е нещо като стъкло. Ако не мога да намеря - ще оцветя смоли и после ще ги начупя на парчета. Нещо ме кара да се съмнявам, че ще се получи същия ефект. Но може пък и някой да знае какви са тия парчета и още по-добре - от къде могат да се купят.

  • #2
    От: Жълти и червени парчета (май стъкло) - откъде?

    Преди години в двора на стъкларският завод в Белослав беше пълно с такива, най-различни цветове.
    В миналото ще остане, каквито сме били...

    Коментар


    • #3
      От: Жълти и червени парчета (май стъкло) - откъде?

      Точно епоксидна смола си е.
      За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
      0878 79 20 61 Борис

      Коментар


      • #4
        От: Жълти и червени парчета (май стъкло) - откъде?

        Това е т.нар. стъклена шлака-големи буци отпадъчно стъкло от инсталациите на големи стъкларски заводи. Не вярвам да намериш тукашно производство в такъв цвят. Ако има, че са с цвета на масовите бирени бутилки и буркани. В клипа ги меша с епоксидна смола.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Жълти и червени парчета (май стъкло) - откъде?

          Работил съм няколко месеца в стъкларския завод в Плевен. Беше по Виденовата зима - 20 години назад. Но нямам спомени за такива шлаки. Аз и да е имало - най-много зелено или кафяво да е било. Ще си ги оцветявам сам е ясно...

          Коментар


          • #6
            От: Жълти и червени парчета (май стъкло) - откъде?

            Не можеш да ги оцветиш. Това си е стъкло, цветно, но стъкло. Освен да си направиш инсталация за топене на стъкло и да му добавяш каквито там оцветители се слагат в стъклото...

            http://bg.dragonfireglass.net/
            Последно редактирано от santaclash; 24-12-18, 22:43.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Жълти и червени парчета (май стъкло) - откъде?

              Ако е стъкло трябва всички парчета да са под равнината на полиране .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                От: Жълти и червени парчета (май стъкло) - откъде?

                Наскоро по Дискъвъри показаха целия процес по изготвяне на подобен плот. Джам не видох, само епоксидна смола и дърво, вакуум, шлайф, полиране.
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • #9
                  От: Жълти и червени парчета (май стъкло) - откъде?

                  Що пък да не мога да си оцветя епоксидна или полиестерна смола? Имам син и зелен оцветител за смоли, но за това ме съмнява, че ще пробвам мастила от печатницата. Иначе в линка на santaclash са баш такива стъкла. Но аз мислих за това, което споменава travelling.

                  Полиестерната смола е доста по-евтина от епоксидната, но трябва да се лее на тънки слоеве (до 6-7 мм). Та е възможно, ако го правя със стъкла, да излея 1-2 слоя и тогава да слагам стъклата. Като не пълня догоре за да има материал без стъкло за шрайхмуса. Но май везните клонят към оцветяване на смола...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Жълти и червени парчета (май стъкло) - откъде?

                    Нещо все доставчици в Русия, Китай, тук-там Украйна ми излизат за тая стъклария.
                    https://stone-centre.ru/catalog/kusk...y-galtovannyy/
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Жълти и червени парчета (май стъкло) - откъде?

                      Браво бе! Как ги намираш тия линкове? Лошото е, че досега не съм намерил доставка от Русия до тук. Но се появява още един мотив да се занимая с оцветяване и да зарежа стъклата. Камарата парчета от клипа не са с рязко отделени цветове (като стъклата), а с много междинни. Даже след малко ще се разровя в химикалките на щерката за интересни цветове и още днес ще пробвам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Жълти и червени парчета (май стъкло) - откъде?

                        Цветни стъкла със сигурност има и тук-ползват ги художниците за едни декорации от стъкло-фюзинг, симплинг и не знам си още какво...но цените са като за материали, с които ще се прави произведение на изкуството.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Жълти и червени парчета (май стъкло) - откъде?

                          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                          Цветни стъкла със сигурност има и тук-ползват ги художниците за едни декорации от стъкло-фюзинг, симплинг и не знам си още какво...но цените са като за материали, с които ще се прави произведение на изкуството.
                          Ахъм, едни 200 и нагоре лъвчета за кв. метър цветно 3мм стъкло - пиши в гуглето стъкла за витражи и питай по телефона. Може пък да имат отпадъчни изрезки на по -поносима цена.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Жълти и червени парчета (май стъкло) - откъде?

                            Днес пробвах. Не се получи, но има изгледи да стане. Взех няколко червени и жълти химикалки.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:48413770_2268747516744272_1585378308487380992_n.jpg
Прегледи:1
Размер:132.6 КБ
ID:5805494
                            Тръгнах да меся смолата (полиестерна) с втвърдителя и видях, че се е втвърдила яко. Кора нямаше, но много гъста. В работилницата ми си е студ кучи. Не ме спря за опита, но след това я прибрах на топло. Дали проблема е от температурата ще разберем прррри следващата ни сррреща (по-младите няма да го разберат). Та като беше твърда - зор налях в чашата за мерене и бъркане и влезе и много въздух. Като сложих втвърдителя и заджурках с винтоверта - балончетата си станаха на мъгла в смолата и не излязоха нагоре. За здравина на тая смола не бих разчитал. Турих мастилото от червените пълнители. Не беше добре. От един пълнител изкарах по 1-2 капки. Махам железния връх и надувам с компресора. Разбърках го. Излезе по-скоро оранжево. Сложих и жълтото с идеята него да разбъркам само горе, но то пък изобщо не се усети. Следващите опити ще са с печатарско мастило.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:48429193_1017348981788032_4559452417174798336_n.jpg
Прегледи:1
Размер:79.3 КБ
ID:5805495Натиснете снимката за да я уголемите

Име:49074708_527679991048895_1382721513576202240_n.jpg
Прегледи:1
Размер:79.6 КБ
ID:5805496

                            Коментар


                            • #15
                              От: Жълти и червени парчета (май стъкло) - откъде?

                              Има си пигменти за полиестерна смола. Но проблема на полиестерната смола е че от слънцето изгаря и потъмнява, дори и с пигмент.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X