Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    @Edo...я вземи разучи по-подробно каква е там точно ситуацията, че нещо ме съмнява да е толкова просто. Да не тръгнеш утре да строиш или да продаваш и да се окаже, че совите не са това, което са. Нотариалният акт просто сочи кой е собственик, не определя режима на земята.
    Ще ги накарам пак да проверят, въпреки че братовчедка ми е в строителна фирма там, с приятели в общината и би трябвало да е в час! Отделно там е Натура-2000 и нещата със строежите са сложни.
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #47
      От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

      За контейнер няма проблем, повечето фирми си дават типов проект ,който е със сертификат за конструкцията.Кофти е че няма ток и вода като в моя случай и минах без тия разправии.Преди да реша какъв стил да го почна ,ходих в Топ Хаус ,но не покриваха изискванията ми като размери ,тоест излизаше поръчков по изисквания и размери на клиента ,а това много оскъпяваше нещата и за това реших дървена конструкция.Ако се поръчат базови стандартни размери за контейнер е по- евтино и то доста.За поставянето искат стабилна основа ,не е задължително да е бетон .В общината такса монтаж ,но в твоя случай прекарването на ток и вода ще оскъпи нещата и времето за изпълнение.Всички сме наясно за тежкарлъка на НеКаджиите и ВиК навсякъде в страната.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #48
        От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        .
        Очакванията в най-близко бъдеще са промяната на предназначението на земеделска земя да стане изобщо невъзможна.
        Бре! И аз като Анатоли имам едно подобно парцелче! Ако това е истина да почвам процедура? 5евро на квадрат си е бая? за 4 декара са 40 000 лв???

        Коментар


        • #49
          От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

          Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
          Бре! И аз като Анатоли имам едно подобно парцелче! Ако това е истина да почвам процедура? 5евро на квадрат си е бая? за 4 декара са 40 000 лв???
          Промяна на предназначението на земеделска земя в с. Нови хан, за 5086 м2. струваше 3433,05лв.

          От девета категория - за жилищно строителство.

          Коментар


          • #50
            От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

            Е няма да стане от утре Тва са дългосрочни предположения. Първо ще мине един процес на осъзнаване в обществото, защо не произвеждаме нищо. После ще има дебат, ще има проверки на процедурите и накрая ще дойде забраната.

            Коментар


            • #51
              От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

              С приемането на ОУП (когато бъдат приети навсякъде) точно това ще се случи. Промяна-само в границите на предвижданията на ОУП.
              В нашата община сега го правят. Строителните граници на съседното село се разширяват над два пъти, нашето-с има няма 10-15%. Дългосрочните ефекти на подобна политика са много негативни. Стига се до изкуствено повишаване на цените на земята и ефективно се пречи на градовете да формират предградия. Парцели бол...ама са ниви. Съответно става и концентрация на застрояването. Вместо да растат настрани, големите ни населени места в бъдеще са осъдени от тази политика да растат нагоре. ПРосто те отвсякъде в един момент ще се окажат оградени със земеделски земи и без възможност за растеж-само уплътняване.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #52
                От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                С други думи ме съветвате да погледна общия устроиствен план?? Сиреч какво се предвижда ??

                Коментар


                • #53
                  От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                  По принцип общините не бързат с изработването и приемането на тези планове. Наясно са какво следва. Директни ефекти:
                  -оказваш се собственик на една земя, която не става за нищо, гледайки как цените на земята оттатък улицата се утрояват.
                  -процесът на приемане на плановете навсякъде неизбежно ще завърши с промяна в данъците, при която земеделските земи ще се обложат сериозно. Секналите приходи на общините от нови урбанизирани територии трябва все някак да бъдат компенсирани, иначе негативният ефект ще се акумулира при тях. Промени в тая посока бяха вече направени когато се направи текста за облагането на парцелите без регулация, попадащи в строителните граници на населените места-данък като за регулирани. Идеята беше точно тази-да се накарат хората каквото имат извън регулация, да го задвижат преди масовата кампания за ОУП. Беше 2015-та година.
                  -цената на дребните парцели ще падне драстично, но пък единственият начин за продажбата им ще е някаква форма на комасация...за да запазят поне част от реалната си цена или поне цена, свързана някак със субсидиите за обработването и. Нещо, което няма да е възможно нвсякъде.
                  -неизбежен ефект ще е разрастването на незаконното строителство.
                  -най-зле ще го отнесат обаче общините, в които има интерес от промишлено строителство и които пропуснат да предвидят адекватни за 20 години (поне) напред територии за него.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                    С други думи ме съветвате да погледна общия устроиствен план?? Сиреч какво се предвижда ??
                    Сиреч нищо не те съветваме, еле па да гледаш плана Да не говорим, че към него обикновено има "правила и нормативи по прилагането му", които се одобряват едновременно с него и са много забавно четиво.
                    Отделно, с един такъв план се определят десетки неща, много от тях са динамична категория - разбирай променят се. А в закона са си заложили един много готин член ... сто трийсе и нещо си от ЗУТ, който казваше, че като настъпят съществени промени в обществено-икономическите условия при който е бил съставен планът е налице основание за промяната му. Демек днеска едно, утре друго. Никаква сигурност няма, че това ,което предвижда плана сега, ще бъде така винаги.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                      С изложеното по-долу ще опитам да отговоря на въпроса поставен в първия пост.

                      На всеки имот със статут на земеделска земя може да се прекара ток и вода за нуждите на "земеделието". Ток за поливане и т.н.
                      Може да се построи временна постройка за стопански цели(мотики, лопати, разсад, фреза, помпа, трактор...)
                      Може да се паркира преместваема къща(офис в случая) върху бракувано(катастрофирало) ремарке от ТИР, захранено с ток, вода и т.н. Такова може да се паркира и в собствени земи със статут на национални паркове.
                      Дано съм бил повече полезен.
                      ...Вегетарианците са прекрасни. Обичам да ям вегетарианци и като се замисля, съм ял само вегетарианци...
                      ...0888 766485...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                        Като се замисля за предполагаемата(4/16 или 20м.) полезната "преместваема" площ на едно ремарке, то това е едно мечтано за мнозина жилище.
                        ...Вегетарианците са прекрасни. Обичам да ям вегетарианци и като се замисля, съм ял само вегетарианци...
                        ...0888 766485...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                          Земеделската земя има категоризация - от Първа до 6-та/или 7-ма/ беше.Трябва да знаете, каква категория Ви е земята!!Това се прави с изследване/проба от имота/, аз го правих като частна поръчка във Институт -Пушкаров/беше преди години/Та там ми казаха, че ако е до 4-та категория - забравяш за промяна на статут и бъдещ ПУП.Така , че за да доведете нещата до край ..трябва да минете по правилният път на събиране на нужните дикименти..
                          Това , което колегата казва, че около него има построени сгради, а неговата земя е само земеделска..ме кара да мисля, или че всички наоколо са сменили статута..и прочие процедури..или всички са незаконни, щото нали основно земята е земеделска , а там може да се построи до 35кв.м. постройка за земеделската дейност.
                          Колега , можеш ли да извадиш скица от кадастъра?! - ако да , значи има ОУП мястото, но ако ти откажат скица - значи сис със проблем..и отиваш в Агенция по Земеделието по Район/Област - щото там ти е архива на парцела като земеделски...Питай това което ти казах - и9 ще си наясно повече със ситуацията и бъдещите ти планове/какво те чака евентуално/
                          СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                          Коментар


                          • #58
                            От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                            Категория 4 пише



                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Това излиза от сайта който ми прати

                            вид собств. Частна, вид територия Земеделска, категория 4, НТП Нива, площ 4501 кв.м

                            Според картата,улицата дели имота от тази урбанизирана територия.Интересно но къщите от страни на нивата,също ги дава като ниви
                            Едната къща е стара поне 15-20 г.и е двуетажна, възможно ли е да не е в регулацията?
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #59
                              От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                              Сменя се и 4-та. Винаги може да се изкара замърсена и т.н.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Поставяне на преместваем обект на земеделска земя.

                                Поправете ме, ако бъркам, но по спомен от една подобна дискусия с приятел от бранша си спомням, че за всеки декар земеделска земя имаш право до 70 квадратни метра постройка за инвентар, съхранение на продукция ( това на хартия). 4 декара = до 280 квадрата постройка. Само не помня само какъв тип постройка беше. Този въпрос и по горе в темата се спомена, а и Анатоли това казва - съхранение на инструменти и офис.
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X