Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

    Здравейте,
    обмислям варианти за под на таванското, тъй като сегашния е само от дъски с големи фуги и денивелация в средата, тъй като вероятно още навремето когато е строена, гредореда може и да е бил мокър и е провиснал в средата, като денивелацията там е с около 6-7см.
    Та, какъв би бил най-икономичния и отдруга страна най-надеждния вариант. За икономичен питам, понеже доста се охарчихме по покрива, но бих обмислил и друг, откъм надеждност. Мислех да редя дюшеме върху скара директно въху гредореда, след това пък ми дойде идея за сух под Кнауф(видифлор), но се чудя има ли нещо по-икономично. Също така ме интересува върху какво се дъжи посипката за изравняване(в случайя съм се насочил към керамзит), при условие, че отдолу е гредоред.


  • #2
    От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

    Аз бих наредил душеме. Еднозначно. И цялото таванско пак декорирано с дрЪво. И дървени мебели.

    ...И няма да слизам от там.

    ...размечтах се нещо...
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

      Като че ли дюшемето е по-евтиния и лесен вариант(мисля да ползвам читави кофражни дъски, коит след като накова да бъдат изциклени. Притесняваме обаче това, че по гредореда има дупки от дървояд. Ще третирам с Бохемит за вече нападната дървесина, но ме притеснява това, че под с квадратура около 60кв.м. си е труден за предпазване от дървояд или се притеснявам излишно.
      Също така, кое би било по-трудно за преминаване ако случайно се появят мишки- дюшемето или гипсфазера?

      Коментар


      • #4
        От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

        След третиране в бохемит на едното и другото не вярвам повече да имаш грижи с дървояд. Ако това помещение ще се ползва, редно е да го направиш с читав мат'рял. Вярно че понякога кофражни дъски вършат работа, ама някак не си представям такива с дебелина примерно 40мм и с нут и фалц. А нещо различно (по-тънко и без нут/фалц) от това ми е малко трудно да приема за читаво.

        За мишките - вземи си читава котка и мишки няма да имаш никога. Не се шегувам.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

          А отдолу, откъм долния етаж как е? Каратаван или нещо друго?
          С кофражни дъски дюшеме не се кове, те не са рендосани, нямат нут и перо, не са и идеално прави, не са минали през сушилня. Ще се оплезят още първата зима.
          Разкрийте всичко, изчистете от мръсотията натрупана през годините, обработете с каквото трябва с/у дървояди и плесени, сложете някаква термоизлация - ватата се реди най - лесно, отгоре паропропускливо фолио и тогава дюшемето, ама истинско, най - много да е второ качество щото все пак не е жилищно помещение. Дъските на дюшемето също трябва да се обработят.
          Не бързай ако искаш да стигнеш
          __________________________________
          Discovery II TD5 10P

          Коментар


          • #6
            От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

            Денивелацията на пода вероятно е от недостатъчно, неподходящи и провиснали греди - сваляне на дюшемето, подмяна(подсилване), подравняване и тогава СУХИ дъски с нут и перо(3-4см.) и циклене, ОСБ или щпертплат, покрити с ламинат. Лично аз предпочитам първия вариант, подсилен с метални греди и изолация. За какво ще се използва пространството?
            ...Вегетарианците са прекрасни. Обичам да ям вегетарианци и като се замисля, съм ял само вегетарианци...
            ...0888 766485...

            Коментар


            • #7
              От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

              Да, отдолу е каратаван, който ще махам. Боклука между гредореда е много и нараво не ми се мисли каква мръсотия ще е, но няма начин. После ще затворя отдолу(тавана на втория етаж) с гипскартон, вата между гредите и пода на таванското.

              Първоначално публикуван от sofftroad Преглед на мнение
              Денивелацията на пода вероятно е от недостатъчно, неподходящи и провиснали греди - сваляне на дюшемето, подмяна(подсилване), подравняване и тогава СУХИ дъски с нут и перо(3-4см.) и циклене, ОСБ или щпертплат, покрити с ламинат. Лично аз предпочитам първия вариант, подсилен с метални греди и изолация. За какво ще се използва пространството?
              Явно си писал докато и аз Пространството ще се ползва главно за складиране на багаж, и след време може да стане и обитаемо, но не е сигурно. На първо време може да стане нещо като стая за игра и отмора.

              Гредите на гредореда са различни, но почват от около 14х14 и има такива който са 12х15. Няма ка да ги сменя вече, понеже покрива е направен, има пояс върху надзида. А и подпорните греди за поповете лежат върху гредореда.

              Коментар


              • #8
                От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

                Първоначално публикуван от sofftroad Преглед на мнение
                ...СУХИ дъски с нут и перо(3-4см.) и циклене, ОСБ или щпертплат, покрити с ламинат...
                И защо всичко това, ако накрая ще е балтаматум...
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

                  Опитай се да подравниш колкото е възможно гредите с подложки и постави ОСБ което е по евтино от гредореда, по лесно се реди и не го яде дървояд. След това когато се опаричиш и решиш може да наредиш ламинат.
                  ДИМИТЪР ВЪЛЕВ- ЧИЧО МИТКО /ОРИГИНАЛЪТ/
                  ЛАНДРОВЪР ДИСКАВЪРИ-1
                  0896 846 246

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

                    Кофражните няма да станат-трябват ти дебели дъски. Кофражните са....кофражни-с много чепове, често изрязани накриво, има кора по тях...с две думи не стават за това. А хамалогията по слагането е същата като слагането на нормално дюшеме.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

                      Играх го този филм преди няколко години. Почистихме, изравнихме колкото може, вата, паропропускливо фолио, кофражен шперплат 2 см., дебела подложка, ламинат.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

                        Препоръчвам клиповете на Владимир . Има много за гледане ............

                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          Играх го този филм преди няколко години. Почистихме, изравнихме колкото може, вата, паропропускливо фолио, кофражен шперплат 2 см., дебела подложка, ламинат.
                          Качествен (щото има и такъв с отвратително качество) кофражен шперплат или ПДЧ също е вариант (шперплата е по-добре, IMHO), при това вероятно най-евтиния и най-лесния (реди се за нула време). Това ако върху него ще се слага нещо друго - например балатум, ламинат, мокет, обикновен класически паркет.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

                            Предвид това , че има провисване , трябва да се търси най-лекият вариант. Аз бих го направил по следният начин: Сухи и рендосани талпи 4см. с широчината на гредите , захващам ги с винтове странично на провисналите греди. Така ще изправя пода и ще подсиля старите греди. Ако има нужда се слага изолация и от горе кова чамово дюшеме.
                            ОСБ-то тежи много повече и няма голяма разлика в цената , освен това с дюшемето ще се постигне по-голяма здравина на конструкцията.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #15
                              От: Какъв под за мансарден етаж(гредоред)?

                              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                              Предвид това , че има провисване , трябва да се търси най-лекият вариант. Аз бих го направил по следният начин: Сухи и рендосани талпи 4см. с широчината на гредите , захващам ги с винтове странично на провисналите греди. Така ще изправя пода и ще подсиля старите греди. Ако има нужда се слага изолация и от горе кова чамово дюшеме.
                              ОСБ-то тежи много повече и няма голяма разлика в цената , освен това с дюшемето ще се постигне по-голяма здравина на конструкцията.
                              Ако не ти е проблем, би ли могъл да драснеш една скица на това, че нещо не го рабрах точно, как да накова талпите. Иначе за ОСБ се сетих, че не го яде дървояд, но като тегло не знам как е. Препоръчаха ми го, но се сетих, че е паронепропусклипо, та се чудя дали е удачен вариант, тъй като ще задържа парите от долните два етажа и не знам дали няма да има предпоставка за конденз някъде в гредореда.
                              ПП Балатум няма да има отгоре, но най-вероятно ще си остане това, което ще сложа първо, т.е. дали ОСБ, шперплат, дзшеме или гипсфазер, нищо няма да се слага над тях.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X