Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фигури от траверси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фигури от траверси

    Ще си подпирам брега, да не ме отнесе реката. Мислих за габиони - скъпи, а и камъни няма достатъчно. Бетонна стена - бетоновоз не влиза наблизо. Накрая се спрях на стари бетонни жп траверси. Виждал съм само отдалече фигури, подредени от такива траверси да служат за подпорна стена. Откъде мога да прочета как става реденето им? Не че няма да измисля как, но може да има тънки моменти. Иначе са евтини, ама хамалогията им няма да е малко и всяка грешка в реденето ще излиза скъпо.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

  • #2
    От: Фигури от траверси

    Вдигали сме с едни специални щипки траверси . 4 здрави мъже за един брой. При един проливен дъжд обаче "поточето" десетина бройки ги беше разхвърляло като солети в дерето.
    Фигурата-според брега.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #3
      От: Фигури от траверси

      Трябва да се анкерира, продават се едни свердла Ф 60-80мм има и по-големи, има и ръчни има и такива с двигателче, може би няколко анкера поне 1.5-2 метра с правилния наклон ще подпомогнат да се намали риска от подобни свличания и т.н.

      Аз знам, че се прави много по-дълбоко анкера и т.н. ама с подръчни средства и бюджет в стотин лева надали има тунелостройски решения
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: Фигури от траверси

        Анкери мрежа и растителност според ме е решението.
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #5
          От: Фигури от траверси

          Покажи някоя снимка на терена. Имам подпорна стена правена от траверси редени един върху друг с лек наклон към терена. Лека полека поддаде. Има оставено по около 25см между траверсите и беше залято с бетон. Копах зад траверсите и с латерна ги върнах назад. Излях колона, която да ги законтри и да ги държи. Две години вече не са мръднали.

          Коментар


          • #6
            От: Фигури от траверси

            ТРаверсата е лека за тая цел. Около 250 кила е и ако не са свързани помежду си, водата ще ги разхвърля на първия по-сериозен дъжд.
            А свързването им е....лека драма, защото много трудно се пробиват.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Фигури от траверси

              Ако не ме лъже паметта, фигури от траверси гледах на Хаинбоаз да подпират ската, но може и да не е било там. По спомен бяха подредени накръст, две легнали успоредно на разстояние една от друга и следващите две легнали върху тях напряко, на същото разстояние, следващите отново на 90 градуса и така до някаква височина на фигурата. Вътре бяха пълни с насип от безформени камъни с различна големина. Колко добре съм видял от колата, без да спирам, не знам. Продължавам да обмислям как да ги подредя най-здраво. Утре сутрин, ако се сетя, ще направя няколко снимки на проблемното място.
              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

              Коментар


              • #8
                От: Фигури от траверси

                Хехе, учудвам се, че не си спирал на Хаинбоаз да разгледаш и наснимаш призмите От северната страна са при това.
                Ако от траверси ще правиш нещо, трябва да са навързани и закотвени, няма начин. Не знам откъде точно ще ги вземаш и какви има там, но ако имаш избор - има едни стари /мисля че до 70 и някоя година са ги правили тука при нас/, по-плоски са, по-ниски и по-широки. Имат и хубави дупки на подрелсовата площадка и са тегло 230-240 кила, не помня къв им беше модела... Ст-3 или Ст-4 май. Новите са Ст-6, по-високи и по-тесни, а след 99 година на новата производствена линия май са с тегло 260-270 кг, но едва ли пък ще попаднеш на такива. Те мисля че бяха с пластмасови дюбели, тъй че все пак погледни предварително какво ще вземаш.
                А нещо с гуми и насип в тях няма ли да се получи добре?

                П.п. Сега се сещам, че мистър davc беше споменавал някъде че е строил нещо с жп траверси.

                Коментар


                • #9
                  От: Фигури от траверси

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  ...погледни предварително какво ще вземаш.
                  А нещо с гуми и насип в тях няма ли да се получи добре?

                  П.п. Сега се сещам, че мистър davc беше споменавал някъде че е строил нещо с жп траверси.
                  На цена лев за бройка не ми се гледа какво ще взема, по-скоро ме вълнува дали ще агитирам жепейците да ми ги изсипят наведнъж от вагон, че имота е под жп линията. Иначе ме чака епично приключение с транспорта, мисля да взема около 500 броя и да си повдигна с тях нивото на имота като мярка против заливане. Ето и снимки от най-проблемната точка:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ерозия1.jpg
Прегледи:1
Размер:181.5 КБ
ID:5799962Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ерозия2.jpg
Прегледи:1
Размер:159.4 КБ
ID:5799963Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ерозия3.jpg
Прегледи:1
Размер:306.8 КБ
ID:5799964

                  Има опасност при следващата голяма вода да пропадне основата на оградата и на една от сградите.
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фигури от траверси

                    Защо смятате да пробивате траверсите за да ги свържете?
                    Мрежа/проволка също би свършила работа..
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фигури от траверси

                      1. Ще се опитам само да маркирам основните проблеми....НКЖИ имат на склад вероятно десетки хиляди траверси, бетонови и дървени. Но не ги продават на частни лица. Трябва да ги купи фирма, която има лиценз за търговия с отпадъци. За дървените- с опасни отпадъци (заради креозота). Не е да не искат- има безумен закон, който им забранява. Бетоновите се водят строителен отпадък. Цени от преди 2 години- 1,80 за дървени траверси, 1,20 за бетонови. Без ДДС.
                      2. Транспорт няма, складирани са на произволни гари в рамките на някоя ЖП секция. И са от десетина до стотици бройки. Не осигуряват транспорт.
                      3. Следва да си наясно, че фирмата, която ще ги купи, няма право да ти ги продаде, защото си остават отпадък. Т.е. документ за законен произход няма да получиш никога и по никакъв начин. Не, че не се купуват и продават, но цялата дейност е абсолютно незаконна и ако ще правиш такова нещо, трява да си абсолютно сигурен, че в радиус няколко километра няма да се намери нито един лирически герой, който да викне ченгетата. Защото тогава със сигурност ще те гледаме по телевизията- тия неща се водят към критичната инфраструктура. Съмнително е изобщо дали ще намериш кой да ги превози. Трябва да е със самосвал, закрит, с документи за нещо друго и т.н. Открита платформа с траверси ще свърши на пакринга на първото РПУ по трасето, а вечерта министърът заедно гл. секретар ще дават пресконференция как са заловили най-големия крадец на ЖП инфраструктура в историята.

                      Траверсите са страхотен строителен материал, но проблемите с тях са прекалено много, ней-вече откъм документи, ченгета и общиснки власти.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фигури от траверси

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        1. Ще се опитам само да маркирам основните проблеми...
                        Горе-долу и аз това знам. Но видях и още едно място, където на показ са използвани стотици траверси за укрепване на голям магазин - на влизане във В. Търново отдясно на главния път /еднопосочното/. Пак нямах време да спра и да разгледам. Но, показва, че начин има. Но си струва да се главоболя с такива проблеми единствено, ако ми хареса някой обещаващ начин на подреждане. Засега това е въпросът.
                        На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                        "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фигури от траверси

                          Имаше вариант да се купят, да се превъртят през друга фирма, да се напишат като нещо друго-применро бетонови греди и да се ползват като такива където позволява обекта. Това време като цяло мина. Все още има тук-там цигански фирми, дето въртят такива схеми с неща, непредназначени по принцип за гражданска употреба, но от 2-3 години усилено се разчистват. Ако преди въпросът стоеше само фирмата да е изрядна пред данъчните, сега барат и такива, дето си плащаха всичко, с единствената идея просто да ги няма.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фигури от траверси

                            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                            Имаше вариант...
                            Магазина, за който говоря, е съвсем нов, на видно място край главния път и строежът завърши тази година или в края на миналата. Целият терен около него от ниската страна е планиран с бетонови траверси, които вече може и да са засипани с чакъл.
                            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фигури от траверси

                              И в Хаинбоаз, и при търновския магазин - траверсите държат земна маса и мека скала да не се свлича. Водата там действа само като дъжд и при снеготопене... При тебе искаш да удържат бряг на река дето навремето е движела половината индустрия в района... Нали си виждал нагоре по течението, па и на една съседна речица какви бетонни и скални късове има? Това нещо се търкаля неумолимо надолу, докато стане на пясък в Дунава. При теб влезе ли веднъж водата под траверсите - пътуват и те. Даже сега ако я очистиш тая растителност дето се вижда на снимките, още по-бързо ще стигне вода под основите, си мисля. Абе трябва да го види някой специалист това нещо на място.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X