Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПАРНО

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ПАРНО

    То вярно мошеници всякакви, ама да му набутат 40 киловата котел за апартамент ще е нагло . Иначе тия програмируемите на какви пари са, като знам термоглавата беше 40-50 лв., тези ще са цифра. При тях програмираш часове на отваряне и температура предполагам? Но това значи, че котела трябва да работи постоянно. Аз съм със стаен програматор по часове и температура, управлява котела.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #17
      От: ПАРНО

      Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
      Съгласен за всичко.Медта ако има кой кадърно да я направи.Ако не знаем как се прави.
      То при медта грешките са много малко вероятни, а и цената е съвсем поносима.
      Тръба Ф15 5.73 лв. за метър.
      коляно 0.39лв.
      муфа 0.23
      тройник 1.63
      коляно 45 градуса 0.49
      преход 15 - 1/2 1.73лв.
      Цени без ДДС.

      Коментар


      • #18
        От: ПАРНО

        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
        То вярно мошеници всякакви, ама да му набутат 40 киловата котел за апартамент ще е нагло . Иначе тия програмируемите на какви пари са, като знам термоглавата беше 40-50 лв., тези ще са цифра. При тях програмираш часове на отваряне и температура предполагам? Но това значи, че котела трябва да работи постоянно. Аз съм със стаен програматор по часове и температура, управлява котела.
        Стайните термостати свързани с котела, не са добро решение, тъй като в различните стаи имаш различни нужди и котела няма как да оптимизира това. С програмируемите термоглави (120лв на Honeywell) можеш да си оптимизираш максимално комфорта, а котела единствената му работа е да поддържа зададената температура в системата.

        За пример:


        Спалня - 23 ч - 04 ч - 24 градуса, 04 ч - 07ч - 22 градуса, 07 ч - 23 ч - 16 градуса
        Трапезария - 07 ч - 09 ч - 26 градусa, 09 ч - 17ч - 16 градуса, 17ч - 23ч - 25 градуса, 23 ч - 07ч - 16 градуса


        Ако не ти харесва и графика ти е различен в някой ден, с един бутон го слагаш на ръчен режим.

        Хубаво нещо е ако можеш да направиш логика температурата в системата да варира спрямо външната - от 45гр до 65гр, това което направиха топлофикациите с новите абонатни. Има страхотен ефект.
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • #19
          От: ПАРНО

          Ясно, благодаря за информацията.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • #20
            От: ПАРНО

            Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
            Камина в кухнята е голяма глупост. Ще разбереш защо в момента в който включиш аспиратора.
            Силно подкрепям. Заповядай на гости да видиш какъв е филма и ще се откажеш. Дори на тавана е по добре или в мазето но не и в кухнята.
            0878 847 325 Наско

            Коментар


            • #21
              От: ПАРНО

              Никаква драма не е камина в кухнята, трябва само да и се осигури приток на свеж въздух. И със ширма е така - няма ли от къде да смуче, никаква работа не върши. Печката ми на дърва и ширма си съжителстват в обща стая, просто има отвор ф110 ниско долу на стената под ширма, както и "летяща" вратичка за котарака на другия край на къщата, от където влиза необходимото количество въздух.

              Коментар


              • #22
                От: ПАРНО

                Камината ще е в кухнята. Мазето и тавана ми са на диагонал от апартамента и трябва да се мине през две или три плочи. След срещата с търговеца... камината ще е македонска 24кв. радиаторите стоманени. Сбора на киловатите на радиаторите е почти 20кв. Благодаря на всички които писахте.

                Коментар


                • #23
                  От: ПАРНО

                  А защо се отказа от газта?
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #24
                    От: ПАРНО

                    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                    А защо се отказа от газта?
                    Не искам сам да се заробвам с монополист за да ни е топло.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ПАРНО

                      Не се занимавай с глупости при наличието на газ.Изгради системата така,че да можеш да ползваш и двете горива.Първо пробвай на газ.
                      И после......после няма да минеш на другото.
                      Няма страшно в умирачката...
                      Страшното е да си жив!...

                      Коментар


                      • #26
                        От: ПАРНО

                        Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                        Не искам сам да се заробвам с монополист за да ни е топло.
                        Може ли и аз да кажа нещо?
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #27
                          От: ПАРНО

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          Стайните термостати свързани с котела, не са добро решение, тъй като в различните стаи имаш различни нужди и котела няма как да оптимизира това. С програмируемите термоглави (120лв на Honeywell) можеш да си оптимизираш максимално комфорта, а котела единствената му работа е да поддържа зададената температура в системата.

                          За пример:


                          Спалня - 23 ч - 04 ч - 24 градуса, 04 ч - 07ч - 22 градуса, 07 ч - 23 ч - 16 градуса
                          Трапезария - 07 ч - 09 ч - 26 градусa, 09 ч - 17ч - 16 градуса, 17ч - 23ч - 25 градуса, 23 ч - 07ч - 16 градуса


                          Ако не ти харесва и графика ти е различен в някой ден, с един бутон го слагаш на ръчен режим.
                          Информативно, за пълнота на този клон от темата...
                          Преди 8 сезона сложих програмируеми термостати (глави) по радиаторите в апартамента ни. И все още са наред и регулират добре и по график. Експериментирах с тези от К0нрад, за около 20$ или € за брой, не помня точно, но със сигурност далеч надолу от Siemens или Honeywell. Та, оказаха се добро копие на марковите...
                          Човек се учи докато е прост!

                          Коментар


                          • #28
                            От: ПАРНО

                            Доколкото разбрах,става въпрос за следващия отоплителен сезон.Ако е така,имаш време.Обмисли ги добре нещата.Пожелавам ти успех с избора,но на газ наистина е по-добре.
                            Дизелов Jeep, не е Jeep.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ПАРНО

                              Първоначално публикуван от EIvanov Преглед на мнение
                              Не искам сам да се заробвам с монополист за да ни е топло.
                              Помисли си пак. Аз два сезона съм вързан към монополист и съм доста по-доволен от предишното ми отопление от "свободния" пазар. И финансово, и по температура.
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар


                              • #30
                                От: ПАРНО

                                Радиаторите вече са в апартамента. Мисля първо да ги монтирам по стените после да прекарам тръбите и след това да купя и свържа пелетния или газЕния отоплител. Правилно ли мисля или реда е друг.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X