Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор греди за навес/гараж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за избор греди за навес/гараж

    Греда 10х10 на 4м. ще провисне само от собствената си тежест , ако се слагат две една върху друга трябва предварително да се захванат заедно за да има ефект. Ако се ползват талпи 5-6х20-25 , през 60см. , материала е по-малко и става по-здраво , установил съм го с доста години работа. След като ще го прави на пролет , има време да си набави подходящ и качествен материал.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за избор греди за навес/гараж

      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
      Греда 10х10 на 4м. ще провисне само от собствената си тежест , ако се слагат две една върху друга трябва предварително да се захванат заедно за да има ефект. Ако се ползват талпи 5-6х20-25 , през 60см. , материала е по-малко и става по-здраво , установил съм го с доста години работа. След като ще го прави на пролет , има време да си набави подходящ и качествен материал.
      Има такава вероятност! Ама не може ребра 10х20 прекалено е!
      Те реално не са на 4 метра.Реално ще се подпрат на около 3.5! Ако сложи е дървени укрепващи ъгли става около 3 метра!
      Въпреки всичко има го тоя момент дето казваш!

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за избор греди за навес/гараж

        Гаража в най-широката част е 3.80 , под наклон са малко повече , но и 3.5 е много за 10х10. Друг вариант е да направи дървени ферми с хоризонтална долна част , но пак трябва да ползва качествен сух материал.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за избор греди за навес/гараж

          А все пак за варианта с греди 8х16 или 7х14 за ребра , понеже в мартина макс има от този размер и е от наличните. И все още продължава чуденката отгоре какво да е. Керемиди, воалит , термопанел? В събота пак ще ходя и ще меря по точно. Но в най широката част го мерих към 4м от стената на къщата до външната част на зида под наклона от 14гр
          LR Discovery 300Tdi 1996
          Subaru Outback 2.5 1998
          Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за избор греди за навес/гараж

            Сега говорих с мартина макс. Всичко може да ми направят 8/16 480лв на кубик за 5 дни 8/14 -440на куб. Ако искам сушене... 50-60 дни за пеща ми казаха и плюс 96 лв на кубик и после отделно за импрегнацията 80лв на куб.

            От тях направих предишния навес с рендосани и импрегнирани 10х10
            LR Discovery 300Tdi 1996
            Subaru Outback 2.5 1998
            Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за избор греди за навес/гараж

              От тия не съм купувал никога нищо . Цената на сухите талпи/от сушилня/ е 500лв. 8х16 пак е слабо но е по-добре от 10х10 и 10х12 , и зависи от какво е , смърч , ела , бял бор. А и тоя размер като мине през сушилнята ще е интересно какво ще излезе. На мен като ми трябва нещо на такава дължина и искам да е качествено , го правя слепено. Дървен материал не се купува както се купува чакъл и пясък , много неща се гледат за да се види какво става от това дърво.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за избор греди за навес/гараж

                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                От тия не съм купувал никога нищо . Цената на сухите талпи/от сушилня/ е 500лв. 8х16 пак е слабо но е по-добре от 10х10 и 10х12 , и зависи от какво е , смърч , ела , бял бор. А и тоя размер като мине през сушилнята ще е интересно какво ще излезе. На мен като ми трябва нещо на такава дължина и искам да е качествено , го правя слепено. Дървен материал не се купува както се купува чакъл и пясък , много неща се гледат за да се види какво става от това дърво.
                8х16 не е слабо! Имам точно на 4 метра с ребра 7х14..Вече трета година! И да са провиснати не мога да видя защото са в облицовка! Отвън през керемидите всичко е наред!
                При изчисленията не се взима във предвид наклона ами чистата ширина!
                Аз не съм ги сушил! Трябваше да правя специален обект и затова ми нарязаха исканите от мен сечения и като ми го докараха беше мокро направо! Секат и веднага бичат!
                Материала го прибрах и седя 2 месеца при мене и после веднага го сложих! Мокър естетвено! Исъхна както е сложен! Една година седя и после сложих облицовките! Съхна на място както си беше монтиран!
                Цената при нас е около 350-380 лв на кубик за 10х10 и около 400 лв за нестандартни сечения които ти режат! Е мокър разбира се!
                Не виждам смисъл от сушенето.Виж импрегренирането ми се струва разумно но ... но става дума за къща в Равно поле и сякаш суров материал 3 ръце бохемит и си готов!

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за избор греди за навес/гараж

                  Типа иглолисно дърво не го уточних , но е уж първо качество. За първо качество в много други фирми ми дават различни цени. Слепените при тях са от 1080 нагоре, но това е просто гараж. Навеса съм доволен. Изсъхна след монтажа и е на 2г и си е добре. Купих и веднаг монтирах. Така мисля да е и тук, но защото е за дост повече €€ питам за съвет. Ценовата ми оферта изглеж ето така към вчерашна дата.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8160.jpg
Прегледи:1
Размер:95.1 КБ
ID:5798854
                  LR Discovery 300Tdi 1996
                  Subaru Outback 2.5 1998
                  Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за избор греди за навес/гараж

                    А?! Има добър избор от сечения
                    И като гледам разликата е около 80лв на кубик за импрегренирането. Което ми се струва разумно! Все пак да минаваш 2 ръце Бохемит един кубик си е играчка! Отделно Бохемита е скъп и отделно ипрегренирането е по добро по дълбоко. Тъй мисля де! Не съм ползвал готови импрегренирани.Не знам оцветени ли са как изглеждат?

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за избор греди за навес/гараж

                      Леко оцветени са снимки ще направя на останалите ми греди и тамън ще проверя колко са се изметнали от съхненето. Проникването е около 3-4 мм след като ги срежа. Тогава си купих от импрегнанга който използват те. След съботата ще проверя и ще продълж напред с навеса. Аз за сег мй се спирам на 12ки за греди над зида и 14ки за колони(или стоманени 12ки) и ребра 8-16. През колко точно след като се поинтересувам за покрива с термопнели. Керемидите са ми най далече заради теглото и по трудоемката работа. А за воалита си мисля че този по скъпия с мембраните в него ще е добра опция не е и труден за слагане
                      LR Discovery 300Tdi 1996
                      Subaru Outback 2.5 1998
                      Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за избор греди за навес/гараж

                        [ Керемидите са ми най далече заради теглото и по трудоемката работа. А за воалита си мисля че този по скъпия с мембраните в него ще е добра опция не е и труден за слагане[/QUOTE]



                        За керемиди трябва здрава конструкция и по-голям наклон.

                        Гаража си го направих с водоустойчиви бандове/които се ползват и за кофраж/,които прихванах с винтове,не с гвоздеи за гредите.
                        Задължителния битумен грунд на 2 ръце и два пласта воалит,първо без посипка и след това напречно с посипка 4,5.кг./м2.
                        Grand Cherokee WJ
                        Dodge Caliber
                        E 430 4-matic-T(S210)
                        GLK

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за избор греди за навес/гараж

                          [QUOTE=mishomishev;3371382]8х16 не е слабо! Имам точно на 4 метра с ребра 7х14..Вече трета година! И да са провиснати не мога да видя защото са в облицовка! Отвън през керемидите всичко е наред!
                          При изчисленията не се взима във предвид наклона ами чистата ширина!
                          Аз не съм ги сушил! Трябваше да правя специален обект и затова ми нарязаха исканите от мен сечения и като ми го докараха беше мокро направо! Секат и веднага бичат!
                          Материала го прибрах и седя 2 месеца при мене и после веднага го сложих! Мокър естетвено! Исъхна както е сложен! Една година седя и после сложих облицовките! Съхна на място както си беше монтиран!

                          Изчисления без да го има материала и да го е подбрал някой който разбира , няма как да се направят, аз винаги се презастраховам от гледна точка на здравина. Иначе естественото сушене е много по-добро от това в камерата. Но суров материал няма как де се импрегнира. Относно цената , тя е такава и в София , с някои изключения , но в Симеоново и Драгалевци си е скъпо и рекламата върши работа.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за избор греди за навес/гараж

                            от къде поръчваш материал? Питах на 3 места и в мартина макс цените се оказаха по добри. Другите даваха още по висока цена.

                            Относно гредите. Преди 2 години бяха купени сурови и импрегнирани. От тогава си седят в двора ето ги как изглеждат. (остатъци от навеса който правих тогава)

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8170.jpg
Прегледи:1
Размер:664.1 КБ
ID:5800789

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8171.jpg
Прегледи:1
Размер:454.4 КБ
ID:5800790

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8172.jpg
Прегледи:1
Размер:541.2 КБ
ID:5800791
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от bestbg; 19-10-18, 15:27. Причина: обръщане снимки
                            LR Discovery 300Tdi 1996
                            Subaru Outback 2.5 1998
                            Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за избор греди за навес/гараж

                              Вижте ф- ма ,,Лес плюс", Реджеп някой си беше собственик и производител, околовръстното, от бул Европа посока Ломско шосе, дясно. Доставял е материал за няколко покрива и майсторите бяха доволни.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за избор греди за навес/гараж

                                Здравейте, изминаха 8-10 месеца, но вече съм готов с навеса. Дървеният материал го взех от Башев, но нещо не ми допадна толкова и импрегнацията не му е добра (Мартината нека са скъпи но бяха по добри миналият път)

                                Какво ми коства всичко 6дни работа (3 уикенда с баща ми) - 2200лв дървен материал (и ОСБ) и около 1300-1400лв за керемиди круднове планки улуци , метални обшивки....

                                Субаруто помогна и то малко с битумните керемиди и челните дъски. Не знах че толкова ще клекне от 20 пакета

                                Ето и няколко снимки

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.1.jpg
Прегледи:1
Размер:498.4 КБ
ID:5816710

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:635.0 КБ
ID:5816711


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:428.3 КБ
ID:5816712

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.1.jpg
Прегледи:1
Размер:70.3 КБ
ID:5816713

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.2.jpg
Прегледи:1
Размер:158.2 КБ
ID:5816714

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.3.jpg
Прегледи:1
Размер:320.3 КБ
ID:5816715

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:533.6 КБ
ID:5816716

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:446.7 КБ
ID:5816717

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:723.8 КБ
ID:5816718

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:677.6 КБ
ID:5816719

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:361.5 КБ
ID:5816720
                                LR Discovery 300Tdi 1996
                                Subaru Outback 2.5 1998
                                Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X