Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запояване на съд от неръждавейка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Запояване на съд от неръждавейка

    Здравейте,
    Имам едно съдче от неръждавейка с да я наречем сантиментална стойност На единия шев запояването се е отлепило.
    Ако колега от Варна може да помогне, ще съм благодарен, като ще си заплатя за услугата.
    Или поне да ме насочите къде извършват такива услуги.
    Дописвам важно уточнение: В съда се съхраняват течности за пиене от вода до твърд алкохол, така че припоят да е подходящ за целта.
    Препоръката на Ясен утре.
    Последно редактирано от гоше; 18-09-18, 21:45. Причина: допълнение и уточнение

  • #2
    От: Запояване на съд от неръждавейка

    препорчъвам снимки на съдчето.

    Коментар


    • #3
      От: Запояване на съд от неръждавейка

      Форсфорна киселина + безоловен и безмеден припой (или просто чист калай).
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Запояване на съд от неръждавейка

        С сребърен припой .

        Коментар


        • #5
          От: Запояване на съд от неръждавейка

          Ръждопреобразувател и обикновен поялник трябва да свършат работа.

          Коментар


          • #6
            От: Запояване на съд от неръждавейка

            Преди месец направих процедурата на лъскава никелирана 'фласка' от уиски (бе в някакъв комплект)....
            Стана без никакъв проблем - загрях с горещ въздух и за моя изненада се оказа че 'ръбът' си е калай, който се разля в пукнатината и стана като ново ...
            Не бих се наел за ремонт на съда на колегата, защото смятам, че щом е със сантиментална стойност няма място за грешки, пък аз съм любител в работата с метали....
            Но ако би поел риска - предполагам би могъл сам да пробва с нещо такова (или директно с поялника)...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X