Обява

Свий
Няма добавени обяви.

PVC дограма, комарници и други такива въпроси

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • PVC дограма, комарници и други такива въпроси

    PVC дограма, комарници и други такива въпроси

    Здравейте,

    Както гласи темата бих желал да разискаме малко темата с дограмите.

    Отворих си сметка с един два производителя на дограма тук и вече ми дават отстъпки като на редови строител и инсталатор плюс винаги се пазаря като циганин и успявам да взема много хубави цени, обаче има неща които местните не са много в час.

    Сам си избивам стени, правя отвори за прозорци, подсилвам стени, инсталирам дограма, обръщам и т.н.

    На острова всички прозорци се отварят наВЪН, отне ми доста време и усилия да намеря производител, който да ми прави дограми отварящи се наВътре, това е решено.

    Комарници - няма такова животно тук. Ще си ги правя сам и имам няколко питанки:

    1. Как се казват на английски тия тръби/профили от които се правят рамките на комарниците?
    2. Рамките могат ли да се облепят с фолио в стандартните цветове за дограма, аз слагам навсякъде "Антрацитено сиво"?
    3. Мрежата, подозирам е на рула, има ли сива такава?
    4. Рамките за комарници, подозирам идват на дължини 6 метра или 5, има ли други размери като варианти(ширина/дебелина)?
    5. Как се вкарва мрежата в рамката, специален инструмент или как става?
    6. Сглобките за комарници, тия ъгловите който се набиват в рамката за да стане правоъгълник, как се казват на английски?
    7. Панти за комарника, има ли вариации на размери и цветове?
    8. Дръжка за отваряне и механизъм който кликва и фиксира комарника в затворено положение, как се казват на български и английски?

    От къде мога да пазарувам на дребно всички тия неща по-горе в България, имена на фирми ми стигат или на Л.С.

    След това имам още въпроси, за начина на сглобяване на профили когато има ъгъл, примерно искам зимна градина/консерватория, как се избират тия ъгловите профили на които се закрепят врати/прозорци, ъглите се поръчват според дизайна или може да се лавира и на место в някакъв диапазон?

    Тук на острова има едно нещо което му викат "bay windows" прозорци във формата на легнало П, тъпото е, че на двуетажни къщи, прозорците с това легнало П крепят и са дефакто основа на прозорците на втория етаж, и смяната на тия прозорци изисква скелета, крепежи, подпори и други такива тъпотии на този дизайн от миналия век. Не ми стига акъла как се фиксират рамката на 1ви етаж и дограмата на 2ри етаж, дебелите дюбели се бият през рамките на дограмите или има междинен елемент?

    Ако успеем комарниците да уточним към момента ще ми е добро начало, че имам да обезкомаря едни 10-15 прозореца, предварително благодаря за което!
    Последно редактирано от BatGeorgeone; 12-09-18, 15:28.
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    От: PVC дограма, комарници и други такива въпроси

    Мисля, че ще ти е многократно по-лесно да ги поръчаш по размер от тук, мога да дам контакт на лично, но без да ги "сглобяват". После ще си ги сглобиш на място.
    ;-)
    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

    Коментар


    • #3
      От: PVC дограма, комарници и други такива въпроси

      Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
      Мисля, че ще ти е многократно по-лесно да ги поръчаш по размер от тук, мога да дам контакт на лично, но без да ги "сглобяват". После ще си ги сглобиш на място.
      Мерси за предложението, ама мисля(от опит), че ще ми е по-лесно да си набавя всичко и полека лека когато ми текне да сглобявам по нещо, щото и грешки стават, и време за мерене, поръчване, логистика, плащане, после куриери, после да ги мисля докато в транзит, после ако има проблеми .... за нещо елементарно по-добре да седна и за няколко часа да си свърша работата в удобно за мен време.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: PVC дограма, комарници и други такива въпроси

        Толкова ли са комарите в Албиона, че да има търсене на комарници?
        И ако са толкова много, защо досега не са се сетили за това велико изобретение?

        Иначе, на първо търсене - това ли ти трябва?
        Последно редактирано от Veni1; 12-09-18, 19:16.

        Коментар


        • #5
          От: PVC дограма, комарници и други такива въпроси

          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
          Толкова ли са комарите в Албиона, че да има търсене на комарници?
          И ако са толкова много, защо досега не са се сетили за това велико изобретение?
          А вие защо биете негрите

          Вени, тия още се мият с два крана и пълнят мивката с вода, като от преди 100 години ти питаш за комарници защо нямат, те и изолация нямат, и много други неща нямат.

          А комари имам толкова, че и да изнасям, живея до река Темза плюс местните комари са адаптивни, и без локви живеят, просто живеят от росата в тревичките, някак си процъфтяват и далече от вода и те така.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            От: PVC дограма, комарници и други такива въпроси

            Всъщност, това е начин на живот, близък до живота на автора на Макбет...
            Ама пък, дори в Етъра имат комарници по прозорците...

            Сложна е твоята, сложна..Но ще се намери във форума колега-алуминист, който ще даде насока.
            Аз, за съжаление, не мога да помогна.

            Коментар


            • #7
              От: PVC дограма, комарници и други такива въпроси

              Аз си правих комарници на целия апартамент преди няколко години.

              Никаква философия не е. Отидох в някакъв склад за профили за дограми ш си накупих ъгли, профили , дръжки и закопчалки (шнапер). После нарязах и сглобих. На терасните врати се наложи да слагам и средна пръчка.

              Режеш под прав ъгъл. Аз рязах с тънък диск и ъглошлайф. Като преди това си чертах правия ъгъл с маркер.

              Мрежата е масово сива силиконова и беше 2-3 лв метъра. Май има и някаква метална с ПВЦ покритие, но е по скъпа. Тази силиконовата стана на 5-6 години и нищо и няма. Не е като оная старата от корда, дето прегаряше. Набива се в профила с гумен фитил/шнур . Има си специален инструмент - ролка с дръжка. Аз намерих нещо заоблено малко по-тънко от канала и напъхвах с него. Но инсрумента не е скъп. Мрежата я оставяш 2-3 см по-широка и я изрязваш след като набиеш фитила, внимателно с макетно ножче.

              .

              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #8
                От: PVC дограма, комарници и други такива въпроси

                Всичко е вече ясно, вчера отидох до една борса за консумативи и компоненти за дограми и нещата си легнаха на място.

                Профил за комарници, скъп/хубав 10тина лв за 6 метра, 120см мрежа руло около 50 кинта за 30 метра, крепежи/пластмасички под и около 10 стотинки едната, фитил 10тина лева ролка 100 метра, ролер за фитила/инструмент 5-6 кинта и т.н. с други думи един голям комарник излиза около/под 10 лева материали.

                Всички цени ми ги дадоха за на дребно, без отстъпки и т.н. с отстъпките нещата стават още по-хубави
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X