Обява

Свий
Няма добавени обяви.

особен монтаж на брава

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • особен монтаж на брава

    Здравейте,

    Купих си една брава за врата:

    http://arko.org.pl/Zamki/Nawierzchni...rzwokrmos.html

    Интересното е, че за да е монтирана както трябва, ключът влиза/излиза на 180о спрямо това, което обикновено се наблюдава при бравите:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180807_151244.jpg
Прегледи:1
Размер:106.6 КБ
ID:6149147

    Това е позицията в която ключът влиза/излиза, отгоре емблемата на производителя е в правилната позиция. Явно, това е изходното положение на патрона. Просто ми изглежда странно. Мога да монтирам обратно, както обикновено се среща (неназъбената част на ключа ще е отгоре), но тогава емблемата ще е наобратно. Има ли някакво значение как ще я монтирам?

    Също така, сменяйки една брава, която вече не се произвежда, най-удобно ми е да използвам тази:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180807_151357.jpg
Прегледи:1
Размер:292.6 КБ
ID:6149148

    Тук мога да въртя и местя патронника, но показаната позиция ми пасва най-добре, като патронника отново е "обърнат". Това, което си мисля, е че няма никакво значение, като дори при горните позиции има минимално предимство - пружинките не се уморяват от тежестта на цилиндърчетата (ако подобен ефект въобще се наблюдава).

    Какво мислите?

  • #2
    От: особен монтаж на брава

    Няма значение позицията на патрона, стига бравата да работи. Слагай, не бой се.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: особен монтаж на брава

      Като я монтираш на обратно ще трябва да въртиш и ключа на обратно.
      Иначе няма значение.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: особен монтаж на брава

        У дома дневната ключалка е така- наопъки на нормалното. За 10 години проблем йок, само в началото, докато свикне домочадието.
        Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X