Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на помпа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на помпа

    Здравейте,
    Става дума за помпа за мръсна вода, която да изсмуква при появата и вода от под. Режим на работа - няколко пъти годишно или по-рядко за по няколко минути, докато изсмуче 10-50л вода, числата са малко наизуст. Височина на водния стълб от няколко(5-6)см до колкото минимално може да засмуче от пода.
    Дали по принцип е невъзможно...? Питах в няколко магазина, трябвало помпата да е постоянно потопена, че иначе прегрявала, "хистерезисът" е много голям - да се задействал поплавъка трябвало воден стълб около 0,5м... такива работи.
    Поплавъкът да речем мога да го елиминирам и да се включва от сензор за наличие на вода, ама това с прегряването...
    Ако някой е решавал подобен проблем, ще съм благодарен да сподели.

  • #2
    От: Избор на помпа

    Ако може да се направи малка шахта в която да се събира водата и там да е помпата трябва да стане , но за този обем вода ( 10 - 50 л.) и , ако може да се направи шахта според мен ( не знам казуса ) може да се изгребва и ръчно щом е два пъти в годината .
    Иначе има едни малки дренажни помпи за климатични системи , но и на тях , ще е необходима малка шахта , или поне да са вкопани ( размера им е около 20х15 сантиметра ) както и някакъв филтър . http://www.google.bg/search?q=дренаж...gSbkxiXagaeBM:

    Коментар


    • #3
      От: Избор на помпа

      С шахта ми е ясно, но няма как да се направи такава. А ръчното съм го правил и искам да си го спестя, ако пак се наложи да чистя.

      Коментар


      • #4
        От: Избор на помпа

        Една прахосмукачка за мокро почистване ще ти свърши работа.
        Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на помпа

          За това не бях се сетил, благодаря.
          Нямам такава към момента и затова прочетох по диагонал за няколко модела. Ако съдът е 20/30/50л, толкова вода може да засмуче еднократно ?
          Поправи ме, ако нещо не съм разбрал.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на помпа

            Би трябвало да е така, а и можеш да изпразниш контейнера, ако се напълни и да продължиш засмукването.
            Jeep KJ 3.7 V6 Ltd.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X