Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

    Здравейте, колеги,

    Може би заглавието е малко объркващо, за което се извинявам, но по-ясно не мога да го формулирам. Ще се опитам да опиша проблема максимално подробно, а, ако някой може, нека да даде съвет за решаването на този проблем.

    Новострояща се сграда пред АКТ16. Има налични подземни и надземни паркоместа. Ролетната щора, която е поставена пред платформата, е стандартна. Проблемът е такъв, че полезният отвор на ролетната щора е по-малък, отколкото трябва да бъде. Не съм запознат, но мисля, че по стандарт би трябвало да бъде около 2.20 м. В този случай полезният отвор е 1.90 м.

    Имайки предвид тези характеристики, някой по-висок автомобил не би могъл да влезе. Оттук се започва звънене на телефони, мислене, разсъждаване, караници (безсмислени) и какво ли още не.

    Тъй като съм собственик на подземно двойно паркомясто, имам желанието да мога да си вкарам джипа вътре. Неговата височина в момента е около 2.03 м, а след поставяне на други гуми ще достигне сигурно 2.10 м.

    Единственото решение, което виждам към момента, е след АКТ16 тази ролетна щора да бъде сменена. Замисляйки се, най-вероятно и в подземния етаж ще трябва да бъде сменена същата ролетна щора. За чия сметка? Така като гледам, явно ще е за моя.

    Какво е моето предложение към момента? Да намеря фирма, която да изкупи две чисто нови стандартни (за мен) ролетни щори и да се монтира друг тип предпазно "средство", което да бъде максимално функционално за всички живущи и същевременно полезният отвор да бъде максимално голям, за да могат по-високи автомобили да влизат вътре (не само моят). Цената за новото предпазно "средство" (наричам го така, защото може да не бъде ролетна щора, ами нещо друго) да бъде прекалкулирана.

    Отворен съм за предложения, както и за фирми, с които мога да контактувам и най-вече ми се иска да се отиде на място, да се разгледа всичко и да се види, какво може да се направи по въпроса.

    Извинявам се, ако не съм успял да се изразя правилно.

    Ако имате въпроси - питайте.

    Благодаря!

  • #2
    От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

    Ролетната щора има необходимост от пространство в което да се навие. Това пространство е от 35-40см. Може да се вмъкнат в трегер и друг тип врата да няма по-голям светъл отвор. Ако няма трегер пред или зад ролетката, то тогава със секционна врата ще се увеличи светлия отвор. Сложи снимки за да се види за какво става въпрос и за по-правилни предложения.

    Коментар


    • #3
      От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

      Актуална снимка за момента нямам, но се надявам това да свърши работа.

      Примерно съм показал с червена хоризонтална линия, къде в момента стои навита ролетната щора. Височината от крайна най-висока точна на ролетната щора в отворено положение до земята е около 190 см. Имайки предвид, че тя стои събрана в около 30 см. пространство, би трябвало другата височина да е около 220 см.

      Да поясня: за свободното пространство съм сигурен, че е около 190 см. или по-точно 193 съм, ако не ме лъже паметта. Другата височина не мога да кажа, че е толкова, защото не съм я мерил. Може да бъде и към 230 см, нямам представа. Дори и така да е, би трябвало свободното пространство на ролетната щора по стандарт да бъде 220 см.

      Направил съм запитване до приятел архитект, ще видим той какво ще каже по въпроса.

      Примерна снимка:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:49.9 КБ
ID:5793605

      Коментар


      • #4
        От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

        Всичко ти е правилно като начин на мислене!
        Просто... архитектурно недомислие! Масово архитектите проектират гаражи на около 2 метра.По стара традиция!Масово и вратите (старите) са по 2 метра и се отварят ръчно настрани! А може и архитекта да не е виновен и инвеститора така да му го е поръчал!
        По начало всичко ти отговаря по договор(предполагам) и това си е твоя изненада...а може и не само твоя!
        Аз също съм се карал с архитектите за това.Твърдя че светлия отвор за врата на гараж трябва да е 2.4 височина..Защото вече коли с височина 2.2 са нещо нормално.Ама...
        Сега остава да провериш следното дали само ролетната щора пречи? Да няма още някой трегер? Ако няма единсвения вариант го виждам ролетната щора да се изнесе отпред.Не отдолу ами отпред.Тогаз тези 30 санта ще ги вземе от 2.2 нагоре! Сега дали това е възможно и как...не знам..
        Ако монтираш тип крило ще е по малко...но пак недостатъчно.. Или щората отпред или смяна на колата..или.. на влизане в гаража ще изпуснеш гумите и ще спечелиш 10 см

        Коментар


        • #5
          От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

          аааааа забравих да кажа...Тая снимка си я взел от архитектурен проект мисля!!
          И аз тъй се подведох веднъж..Като я погледнеш снимката или проекта всичко изглежда наред.Ама не е.Ние се бихме с едни архитекти за това! Накрая се оказа че те слагат едни коли от тяхната си програма(аутокад) ама тез колички не са съразмерни.Погледни буса? Той сто процента е над 2метра а как малък изглежда

          Коментар


          • #6
            От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

            Да, от архитектурен проект е взета. Не съм и очаквал, че до такова нещо ще се стигне. Гледах, мерих, но само това звено съм пропуснал да измеря и ето, че греда.

            Ролетната щора съм на 99% сигурен, че няма да се съгласят да я изместят отпред, защото разстоянието става доста голямо.

            Мисля си за смяна на ролетната щора със секционна врата.

            Но, разбира се, това вече трябва да стане със съгласието на всички собственици на подземните паркоместа, като в момента повечето паркоместа са собственост на фирмата строител.

            За такъв тип врата си мисля:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:182.9 КБ
ID:5793637

            Коментар


            • #7
              От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

              Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
              Да, от архитектурен проект е взета. Не съм и очаквал, че до такова нещо ще се стигне. Гледах, мерих, но само това звено съм пропуснал да измеря и ето, че греда.

              Ролетната щора съм на 99% сигурен, че няма да се съгласят да я изместят отпред, защото разстоянието става доста голямо.

              Мисля си за смяна на ролетната щора със секционна врата.

              Но, разбира се, това вече трябва да стане със съгласието на всички собственици на подземните паркоместа, като в момента повечето паркоместа са собственост на фирмата строител.
              А на бас че и други неща ще излезнат сега е момента..Реално трябва да се бориш с фирмата строител.Тя е взела парите тя знае дали архитекта е виновен или просто тя така е поръчала щото са и трябва 20 санта за нагоре! Ама това си е сериозен проблем и на доста места почнаха караници!
              Логиката на клиента е :
              Да та е.а и строителя аз купувам гараж за да вкарвам скъпа кола.А скъпата кола е висока!
              Никой не купува гараж за да вкарва малка кола!
              Точно таз врата имах в впредвид.Само че летящо крило а твойта е на секции ама пак няма да стане.Пак трябва сантиметри.

              Коментар


              • #8
                От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                Тъй като вече познавам строителя и си имаме сравнително добра приказка, реших, че не е нужно да говоря директно с него и да го занимавам с тези "дребни" детайли. Опитах чрез "техническото" лице на обекта. Няма да споделям, колко пъти съм се ядосвал, само когато си помисля за среща с тази жена. Но, така като гледам, явно няма да се получат нещата. Ще трябва да си организирам една среща в офиса, за да се изкоментират нещата и да се стигне до някакво решение.

                Иначе да, предположих, че имаше предвид за цяла врата, която да се отваря нагоре, а не като тази на секции. Просто тази намерих в интернет.

                И си мисля тази среща да я направя преди АКТ16, за да не ми кажат после, че те са си взели документа и вече не ги интересува. Едва ли така ще кажат де, но все пак нищо не се знае. Приказката за вълка и врата му я знаем...

                Коментар


                • #9
                  От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                  Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                  Тъй като вече познавам строителя и си имаме сравнително добра приказка, реших, че не е нужно да говоря директно с него и да го занимавам с тези "дребни" детайли

                  И си мисля тази среща да я направя преди АКТ16, за да не ми кажат после, че те са си взели документа и вече не ги интересува. Едва ли така ще кажат де, но все пак нищо не се знае. Приказката за вълка и врата му я знаем...
                  Изобщо не са дребни!! На практика имате гараж който не може да се вкарват джипове и високи коли.Сиреч 50% от автомобилния парк.И сега е момента!Преди акта! Освен това това не е само твой проблем! Това е проблем на всички останали собственици.Защото утре ще си купят висока кола! И ги засяга!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                    Да, определено е така.

                    Ето малко актуални снимки:



                    Коментар


                    • #11
                      От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                      Браво! Кой малоумник е наслагал ролетки на всеки гараж!?? Като се прибереш примерно в 2.00 през нощта,всички комшии ще са се събудили!!! Няма да коментирам и загубата на 40см във височина!
                      088пет722пет99
                      http://www.hydropompi.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                        То в днешно време всичко се прави без влагане на средства за "излишни" неща. Мой приятел ми каза, че няма закон, който да ги задължава за определена височина на ролетната щора или каквото и друго да било. Затова ще се наложи на добра дума да разговарям с тях и да видя, дали нещо би се променило в положителна за мен насока.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                          Този гараж купувате ли го, като обезщетение ли го получавате?
                          Това как ще е оборудван този обект (ниво на завършеност) и в какъв вид ще ви бъде предаден във владение (с тази щора, с друга щора или без щора) зависи изцяло от уговорките ви по договора. ако имате такъв си го прочетете. Изобщо води ли се гаража или е магазин!?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                            Не съм се изразил правилно, за което се извинявам. Става въпрос за подземни паркоместа. Гаражи има само на партера, а под земята са само паркоместа. Имотът, който притежавам, е подземно паркомясто, достъпът до който е чрез платформа, обезопасена с ролетна щора.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Казус с височина на ролетна щора на платформа за подземен гараж

                              Като гледам снимките си мисля , че възможен ( технически ! ) вариант е вратата да се изнесе напред ( на метална конструкция примерно ) и нагоре под нивото на прозорците .От страни се затваря плътно ( хубаво е да има и прозорци за светлина ) . За долу не знам . А платформата достатъчно голяма ли е ( питам , че наскоро ми отказаха в хотел да ми вкарат джипката във вертикален гараж ) ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X