Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидроизолация на гол бетон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хидроизолация на гол бетон

    Покрива на гаража е само плоча. Така седи вече 20 години, но отдолу видях че вече има големи петна зелена плесен.
    Та.. какво да го правя и как ?
    Размера е около 3 х 6 м.

  • #2
    От: Хидроизолация на гол бетон

    Или правиш скара някаква отгоре и слагаш ламарина или някакви платна, или мажеш с лепило и лепиш от тия битомните с посипката. Второто е по - лесно и по - евтино. Особено, ако има наклон плочата.
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #3
      От: Хидроизолация на гол бетон

      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
      Или правиш скара някаква отгоре и слагаш ламарина или някакви платна, или мажеш с лепило и лепиш от тия битомните с посипката. Второто е по - лесно и по - евтино. Особено, ако има наклон плочата.
      Аз направих второто, е не аз, фирма занимаваща се с това. Битумен грунд и два пласта битум, вторият с посипка.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        От: Хидроизолация на гол бетон

        Преди 5-6 години си направих сам хидроизолация с Изомакс-2 слоя платно-доволен съм.Не е сложно,има инфо в Нет-а,как се прави точно.Направих си го сам,защото исках да е добре направено,а не да си оставят ръцете мърлячите...

        Коментар


        • #5
          От: Хидроизолация на гол бетон

          Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
          Преди 5-6 години си направих сам хидроизолация с Изомакс-2 слоя платно-доволен съм.Не е сложно,има инфо в Нет-а,как се прави точно.Направих си го сам,защото исках да е добре направено,а не да си оставят ръцете мърлячите...
          Да! Това е доста добро. Добре е и мрежа да се сложи.

          Коментар


          • #6
            От: Хидроизолация на гол бетон

            Брат ми прави подобна операция с някаква течна гума на Вълков.Преди това пооправи и замазката на плочата,че беше почнала да се люпи.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #7
              От: Хидроизолация на гол бетон

              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
              .... течна гума на Вълков.....
              .....и аз така, нанася се с "мече", може и с геотекстил може и без, 2-3 слоя. Венци ако иска да звънне да споделям опит
              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

              Коментар


              • #8
                От: Хидроизолация на гол бетон

                Благодаря. Горе долу така и аз си го представях за битомните с посипка.
                Ще потърся фирма да го направи, но поне да знам да не ми говорят съвсем глупости.

                Коментар


                • #9
                  От: Хидроизолация на гол бетон

                  Битумните изолации с посипка са доста различни в характеристиките си.Например APP-битума през зимата се "окоства" и често се пука а влезе ли вода под него , пиши го бегал.Докато SBS-битума има клас до -30 и дори тогава остава пластичен.Ако все пак ще е с посипка задължително 2 слоя. Недостатък на битумните изолации са връзките между отделните платна, докато при течните хидроизолации в крайна сметка се получава непрекъсната водонепроницаема мембрана.Един гараж се прави за 2 дни и то защото трябва да се изчака технологичното съхнене, иначе сумарно работата да е максимум 6 часа.
                  Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                  Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хидроизолация на гол бетон

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    .....може и с геотекстил може и без, 2-3 слоя. ...
                    Без мрежа тези течните (имам впечатления от Изомакс) имат доста ниска устойчивост на механични увреждания. Така че, ще е по-добре да се направи с мрежа.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хидроизолация на гол бетон

                      Ако не се ходи по покрива ниската механична устойчивост проблем ли е?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хидроизолация на гол бетон

                        Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                        Ако не се ходи по покрива ниската механична устойчивост проблем ли е?
                        И при битумните и при течните хидроизолации няма проблем да се ходи, стига да не е разярена кака с токчета .
                        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хидроизолация на гол бетон

                          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                          Ако не се ходи по покрива ниската механична устойчивост проблем ли е?
                          Аз си мисля, че е, като се вземе предвид вероятността от възникване на пукнатини по изолираната повърхност. При всички положения, мрежата не е толкова скъпа (май беше от порядъка на лев за метър) та да си струва икономията.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хидроизолация на гол бетон

                            При Изомакс не е мрежа,а специално меко и тънко "платно".Ако се прави,ползват се материали на един производител,то си е система.Иначе,няма да стане добре.Няма поява на пукнатини.Ама,който иска да ходи отгоре,има си и такива разновидности.Аз отгоре не ходя-много рядко,да измета боклуците

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хидроизолация на гол бетон

                              Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                              При Изомакс не е мрежа,а специално меко и тънко "платно". ...
                              Имат и стъклена мрежа 60 грама. Полиестерния воал го препоръчват за повърхности, които не са гладки и имат повече чупки.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X