Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дробилка за клони под наем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дробилка за клони под наем

    Търся дробилка за клони под наем за ден два - обмислям дали да си купя подобно чудо, но не знам дали ще ми върши реална работа. Затова искам първо да тествам. По обективни причини най-добре от някой колега в София.

    Предпочитам ЛС

    088 пет пет пет девет девет-59
    Петър
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    От: Дробилка за клони под наем

    Заслужава си ако имаш овощна градина няколко дка.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #3
      От: Дробилка за клони под наем

      Има ги по фирмите, които дават инструменти под наем. Взимал съм. Върши работа.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Дробилка за клони под наем

        Имам само няколко опита с фирми за наето оборудване, но съм на мнение че техника под наем най-често не върши съвършенно никаква работа.
        Конкретно за дробилки имам пример от миналата седмица. Отивам на обект - имот, който трябваше да е разчистен. Гледам планини от изрязани храсти и саморасли дръвчета. До тях една дробилка от РЕНТЕКС седи и мълчи. Байчовците по разчистването седят и те и чакат вече два часа да се появи някой от Рентекс да констатира защо тая дробилка не дроби и какво да се прави с нея. Работих на обекта около два часа и все така никой не се беше появил. На следващия ден искаха да правят тържествена първа копка, отложиха я с един ден и в крайна сметка минаха на вариант клоните да се товарят ръчно в контейнер и да се карат на разтоварище.
        Георги Тонев

        Коментар


        • #5
          От: Дробилка за клони под наем

          Предпочитам да дам пари на някой колега, иначе ясно че има под наем от фирми.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Дробилка за клони под наем

            А всъщност колко имаш за чистене? Да не се окаже, че е по-добре да влезе машина с мулчер...
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Дробилка за клони под наем

              Дали си заслужава или не зависи от много фактори:
              1. Близост на терен за трупане и горене на клони - обикновено на село ги има доста;
              2. Мързел и финансови възможности на собственика;
              3. колко на брой храста/дървета има в имота;

              Лично познавам заможен човек с място 500 м2 но с храсти който си купи дробилка тъй като живе в много престижен и гъсто засран район

              Аз биx си платил на фирма първия път и бих гледал неотлъчно какво правят за да си приценя за по натам.
              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • #8
                От: Дробилка за клони под наем

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                машина с мулчер...
                Какво е то?

                Иначе де да знам колко - клоните са на купчини и на кубици е бая. Идеята е че ако се окаже че върши работа ще си купя.
                Ако не - ще им драсна клечката.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Дробилка за клони под наем

                  Мулчерът е вид чукова мелачка:
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дробилка за клони под наем

                    Ясно. Не е за моите условия мулчера.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дробилка за клони под наем

                      Аз по едно време се интересувах от подобни дробилки, че имаме разни дръвчета, както и доста канадски дъб (20-тина бр) и се събират клонаци от време на време.
                      Ами от по-евтините, повечето не биха се справили с клони дебели колкото пръст, а пък тези които са по-мощни и качествени, съответно струват доста и за подобни цели (за нашите говоря) не си струва.
                      Но предполагам, че ако има достатъчно маса от клони, които после да влязат в някаква употреба, като гориво примерно, си заслужава. А като да се хвърля на боклука - едва ли.
                      Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                      И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                      вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дробилка за клони под наем

                        За дребни клонки, шипки и т.н. става електрическата. Аз за такива цели съм взимал. За по-големи обаче си трябва бензинова машина или прикачна- да се движи от отводния вал на трактора.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дробилка за клони под наем

                          По сайтовете дават 3 до 4 см клони за електрическите. Което ме устройва. Обаче имам съмнения че се работи доста бавно и да не се окаже да ги накълцам по бързо с мачетето
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дробилка за клони под наем

                            Имам чипер докарах го от Англия.
                            Мели дърва до 18 см ,бих ти го дал да си свършиш работа обаче е в Габрово.
                            Иначе за такъв като моя не вярвам да се навиеш да дадеш 20 бона.
                            Двигател Кубота 22кв.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дробилка за клони под наем

                              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                              Имам чипер докарах го от Англия.
                              Мели дърва до 18 см ,.............
                              Това като гатер, бре????
                              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X