Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отливка от огнеупорен цимент

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отливка от огнеупорен цимент

    Здравейте,

    Наумил съм да си правя т.нар ribbon burner, или вид горелка, чието тяло представлява отливка от огнеупорен цимент.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:maxresdefault.jpg
Прегледи:1
Размер:112.7 КБ
ID:6144982

    Гледах разни огнеупорни материали по магазините (Баухаус и Ташев Галвинг), но не мога да се ориентирам какво ще ми свърши работа, защото не съм много наясно с терминологията. Цимент или ми трябва, хоросан или теракол? Всичките са огнеупорни и всичките са до 1000-1200 градуса, което ме удовлетворява като цяло. Има и нещо наречено мертел, което доколкото разбирам е някаква глина, която става само за измазване и фугиране.

    Някой има ли опит с подобни материали? Най-вече ме притеснява това, че не става въпрос за измазване или зидане (за каквото пише, че са предназначени повечето продукти), а за немалка отливка.

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Отливка от огнеупорен цимент

    Ако трябва да прилича на това от снимката ,защо не вземеш огнеопорна тухла от шамот, да си я моделираш , да й пробиеш дупки с бургия и да си решиш проблема. Ще е по-бързо и надеждно.

    Коментар


    • #3
      От: Отливка от огнеупорен цимент

      А какво трябва да е получи накрая? Някаква пещ, в която всичко е статично монтирано или горелка, която можеш да разнасяш...
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Отливка от огнеупорен цимент

        Първоначално публикуван от са6о Преглед на мнение
        Ако трябва да прилича на това от снимката ,защо не вземеш огнеопорна тухла от шамот, да си я моделираш , да й пробиеш дупки с бургия и да си решиш проблема. Ще е по-бързо и надеждно.
        Това ми беше първата идея, защото наистина е по-лесно и е много близо до акъла. Само че след десетки изгледани клипове и изчетени теми в чужди форуми за такива горелки не намирам нито един, който е използвал готова тухла. Всичките ги леят в калъп. Не зная защо, сигурно има причина. Попитах в друг форум защо никой не използва тухла за целта, не получих разумен отговор. Т.е. предполагам, че има основателна причина, но не знам каква е

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        А какво трябва да е получи накрая? Някаква пещ, в която всичко е статично монтирано или горелка, която можеш да разнасяш...
        Всичко ще е статично, монтирано в пещта, няма да се мести.

        Коментар


        • #5
          От: Отливка от огнеупорен цимент

          Като време и усилия няма да ти коства много , за да си пионер Пробвай и ако стане - стане. Няма да изгубиш много. Пък и ще имаш отговор защо не става. Ако е с най- обикновени дупки де. Щом е отливка да няма щещо по- специфично по завихрянето на газта?

          Коментар


          • #6
            От: Отливка от огнеупорен цимент

            В "Римпекс" в с. Лесново може и да ти я отлеят, като даже ще ти изберат най-подходящия материал. Дано не ми е остаряла информацията.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • #7
              От: Отливка от огнеупорен цимент

              Огнеупорен бетон продават, няма да е в това проблема. По-скоро има нещо прецизно за смятане-дебити, завихряне,точен размер и брой на дупчиците.... заради което не става една проста огнеупорна тухла да я надупчиш с бормашината. Ако разбереш кое му е специфичното на туй нещо, нататък ще е по-лесно.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Отливка от огнеупорен цимент

                Това се докарва с промяната на налягането на въздуха. Смятам че няма да е проблем. Мое мнение де.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  От: Отливка от огнеупорен цимент

                  С тухлата ще трябва пак някакъв огнеупорен материал за да уплътни тухлата и горелката или някой технологични отвори ако се наложи да ги има.

                  Аз бих опитал с жароустойчива неръждавейка, нарязана на лазАр, огъната и заварена след това. Поне ще можеш да си почти сигурен в резултата.

                  В прочем какви температури гониш?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отливка от огнеупорен цимент

                    Извинявам се, че чак сега се включвам, ама в един период беше замряла темата и забравих да я проверявам. Няма специфика във вида на горелката, в интернет ги правят едно към гьотере като за да се получат дупките при отливането поставят всякакви цилиндрични предмети от сламки и тръбички до пастели. Както каза targa, после всичко се регулира посредством наляганията на газта и въздуха. Огнеупорни материали за уплътняване има бол, това не ме притеснява. Притеснява ме, че за тях изрично пише, че са за измазване. Не знам как биха се държали при отливане в калъп. Иначе гоня температури като за ковашка пещ, демек към то 1000 градуса горе-долу в зависимост от конкретната процедура.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отливка от огнеупорен цимент

                      Щом са за измазване, дебелина 1-2 см ще държат без проблем. Т.е. ще можеш да го отлееш.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X