Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вадене на дънер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вадене на дънер

    Казвайте как да извадя един дънер безболезнено. В смисъл без да се причинят много други щети, тъй като е прекалено близо до зид и т.н. От една фирма, която ги пробиват със специално свредло ме отрязоха. Много били заети. Да копая време нямам. Обикновен трактор ще се справи ли без да се налага да де строи след него наново




  • #2
    От: Вадене на дънер

    Без копаене няма да стане.Трябва хубаво да се разчисти около коренищата,да се изрежат и тогава се вади дънера.Миналата година го играх тоя филм.

    Коментар


    • #3
      От: Вадене на дънер

      Трудна работа ще е без странични поражения. Кой го знае под земята какви са корените. Я гледай от един пън с малко по-големи размери какво излезе

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160712_101024.jpg
Прегледи:1
Размер:162.5 КБ
ID:5785079
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Вадене на дънер

        Може да го запалиш и да го оставиш да изгори. Обаче е много суров още и ще ти отнеме много време.

        Коментар


        • #5
          От: Вадене на дънер

          Какво е дървото?
          Трябва ли да го вадиш? Ако не, режеш и наливаш с пестицид/нафта/друга химия.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Вадене на дънер

            Дървото е бреза. Нямам време да го чакам да гние, да му посявам гъби. Паленето отпада, насред природен парк съм.

            Коментар


            • #7
              От: Вадене на дънер

              Ако можеш да минеш с орязване до под нивото на пръста и след това да го покриеш с пръст, изобщо не се занимавай с нещо повече. След 2 години вече ще е достатъчно изгнило за да можеш да го махнеш без особени усилия.

              Ако ваденето е спешно по някакви причини - яко ръчно кОпане няколко дни. Не знам брезата какви корени има, ама вадене на орех например не е хич кратко и приятно занимание.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Вадене на дънер

                На брезата корените са на страни. Т.е. няма да ти е лесно без копане
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Вадене на дънер

                  Миналата година отрязах една смокиня направих в дънера с резачката нещо като купичка и започнах да слагам амониева селитра и вода което намалее добавям. След 4-5 месеца всичко изгни и нямаше никаква следа. Селитрата не съм я мерил но е нещо около 2кг.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Вадене на дънер

                    Селитра. До есента го няма. Дупчиш отгоре десетина отвора, насипваш вътре селитра и до опаковаш с найлон.
                    Варианта с кОпането силно не ти го препоръчвам, защото после ще пускаш тема "Как да запълня е тая дупка, която колкото и да я пълня, непрекъснато сляга..."... Брезата има огромни корени настрани. РАзровиш ли, отдолу те чака нещо такова:
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:36272263.jpg
Прегледи:1
Размер:242.6 КБ
ID:5785081
                    Последно редактирано от santaclash; 02-04-18, 11:14.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Вадене на дънер

                      Веднъж отрязана брезата няма да покара повече. Виж ако беше акация, тогава е страшно
                      Та аз бих махнал надземната част и толкова. След 7-10 години, като изгние, може да хлътне малко където е дънера. С корените няма проблем.
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Вадене на дънер

                        Разкопаване и рязане на корените. Става бързо и лесно с верига с твърдосплавни зъби или диск с такива зъби (по рисково изпълнение)

                        Коментар


                        • #13
                          От: Вадене на дънер

                          Сигурно ли е, че ако само се отреже на нивото на земята, няма да създава проблеми повече!? Ще го пробия и залея, което впрочем правих миналата година, те дупките се виждат, но сега като го почнахме ми се струва абсолютно живо.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Вадене на дънер

                            С кирката за около час ще разчистите около дънера,режете,вадите и подравнявате. Отгоре- както сте решили.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Вадене на дънер

                              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                              Сигурно ли е, че ако само се отреже на нивото на земята, няма да създава проблеми повече!? Ще го пробия и залея, което впрочем правих миналата година, те дупките се виждат, но сега като го почнахме ми се струва абсолютно живо.
                              Какво те притеснява? И да израстне нещо, кръц с ножицата.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X