Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свредло за бетон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свредло за бетон

    Трябва ми свредло за бетон на SDS+ възможно най-дългото. Имам ф16 с дължина на 450 и работна дължина 390мм. Това е и най-дългия размер, който съм срещал. Трябва ми около 600мм работни, за да пробия отвор ф25. На Ф25 имам с 300мм работна дължина и мога да разпробивам от двете сртани. С дълго свредло ми трябва да разпробия водещ отвор за да мога да засека от двете страни отворите.

  • #2
    От: Свредло за бетон

    Не разбрах какво Ф?
    Имам на 1000 ММ
    Свредла колкото искаш,кажи какво точно ти трябва
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Свредло за бетон

      Има 600, 800, 1000, 1400мм. Може и повече вероятно.
      Всеки екип от нашите си има тубус с дълги свредла. Та, за имането - има. Иначе, за да се комплектова един тубус отиват стотици лева, но отдавна знаем, че се самоизплащат.

      Потърсете в Гугъл "Свредла с твърдосплавни пластини с SDS-plus опашка за бетон с допълн. спирала" за примерни цени и марки.
      Човек се учи докато е прост!

      Коментар


      • #4
        От: Свредло за бетон

        Принципно ми трябва до ф25. От къде да си купя такова свредло. Днес минах през строителните магазини в града и не видях никъде. Утре пак ще търся и ако намеря, да си свърша работата. Знам че и самото пробиване не е много лесно. Трябва ми да пробия основата на гараж, за да си прекарам ток подземно. Баща ми е прокопал канала. Ще положа полиетиленов маркуч за вода и в него ще прекарам кабела.

        Коментар


        • #5
          От: Свредло за бетон

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Свредла колкото искаш,кажи какво точно ти трябва
          Явно не ти трябва толкова много,щом не казваш.Няма да ти се моля.
          За протокола имам Ф24
          Имам 25 на 1000 ММ.
          24 ММ.на 1000 ММ не съм виждал на СДС+
          Последно редактирано от Roninn; 30-03-18, 22:32.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Свредло за бетон

            Има и над 400 работна дължина, но не ги намираш, защото не са от евтините марки от типа на Райдер, Келер и т.н. и ги няма масово по магазините. Трябва ти специализиран магазин за инструменти и цената ще е доста солена, може и на поръчка да са.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Свредло за бетон

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              Има и над 400 работна дължина, но не ги намираш, защото не са от евтините марки от типа на....
              Надявам се ,това не е към мен,щото над 400 ММ.нищо евтино няма, независимо СДС+ или СДС макс...Понеже знам поне три магазина и работят в събота ,можеше да му свърша работа на колегата,а и ние имаме нужда от нови попълнения.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: Свредло за бетон

                Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                Трябва ми свредло за бетон на SDS+ възможно най-дългото. Имам ф16 с дължина на 450 и работна дължина 390мм. Това е и най-дългия размер, който съм срещал. Трябва ми около 600мм работни, за да пробия отвор ф25. На Ф25 имам с 300мм работна дължина и мога да разпробивам от двете сртани. С дълго свредло ми трябва да разпробия водещ отвор за да мога да засека от двете страни отворите.

                Може да се пробие с наличното ф25 на 300 мм , после прежалваш ф16-то , режеш опашката и ашладисваш помежду тръба с подходяща дължина и външен ( ф<25 ) и вътрешен диаметър за да влязат опашката и свредлото плътно ( ако се налага -> стругар ), заваряваш и имаш ф16 на 600 мм с което допробиваш вече започнатия отвор ф25 . Другата опция е ако имаш познати монтажници на климатици и да ти услужат с подходящо свредло .

                Коментар


                • #9
                  От: Свредло за бетон

                  Отивам да търся пак по магазините. Благодаря на колегата Ронинн, но ще опитам да потърся в Русе. На СДС макс видях че има на 600 и 800, но нямам с какво да го въртя. Иначе и аз си го мислих за удължаване чрез заварка на опашка за боркорона, но ми се струва че ще се получи изкривяване и ще имам проблеми. Също така и цената е важна. За над 100лв за свредло не бих дал. Има и друг вариант, но е с прокопаване на канала още около 2м и дълбочина около метър. Другото неприятно е че точно там се отича почети всичката вода от гаража. За това търся компромисен вариант.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Свредло за бетон

                    Ронин, не беше за теб това. На dimich87 писах къде трябва да търси. По хипермаркетите няма да го имат това.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Свредло за бетон

                      Темата е за ключ. Свърших си работата, като си намерих свредло на 26х600 с работни 540. Наложи се малко разкъртване. Прекарах маркуча, и заринах дупката. Благодаря за помоща. Свредлото е от евтините.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Свредло за бетон

                        Само да допълня че случайно купих свредла ф12 и ф16 на 500 мм.работна на цена...сега ще снимам.. 7 лв.и 11 лв.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Свредло за бетон

                          Остава да се похвалиш и как работят. Те китайците някой път вадят и скрити лимонки-качествена стока за без пари.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Свредло за бетон

                            Днес се сдобих от лидъл с 12, 16 и 24мм на 1000мм дължина за 30лв. Сутринта минах преди работа да ги видя, че да не свършат. 3-4 човека излязоха с перфоратори, но за свредлата не видях наплив, имаше останали 2 перфоратора. 1м свредло не знам как ще се работи с него. За 26х600 на райдер дадох 35лв.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Свредло за бетон

                              Да не отварям нова тема,една лека загадка

                              Аз го знам вече,но може да е интересно.



                              Имам една много стара ограда която не е мръднала повече от 60 г.

                              Всъщност аз избутах всички огради на имота и направих нови,без тази.Има основа с бетон и камъни,нагоре е с тухли четворки.

                              Доста от камъните имат странен цвят ,като прозрачен мрамор ,и т.н Няма как да знам от къде са и т.н Човека който знае е дядо ми ,който много ми липсва.

                              Та преди 25 години реших да правя разни неща за които трябваше да има отвори за дюбели,тръби и т.н

                              Съответно всички дълги бургии се трошаха на две.Аз упорит ,купих хилти,на първата втора секунда пак на две се чупят,какво ли не пробвах,никакъв начин.

                              Днес реших да видя дали нещо не се е променило.

                              Ми не,все същото,само че не се чупят а стапят за 5 секунди максимум.



                              Три различни свредла,едното е даже девалт.
                              Отворите в камъка са 3-4 мм.максимум дълбоки.

                              Пробвах със много малко обороти,вади някакъв бял прах като пепел от пудра захар и пак стапя свредлото.
                              Последно редактирано от Roninn; 26-06-19, 22:34.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X