Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винтоверт за гипскартон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Винтоверт за гипскартон

    Здравейте , препоръчайте ми винтоверт за гипскартон - искам да направя подарък на приятел който се занимава с това полупрофесионално . Инструментите му са с кабел , тежки и неудобни , така че искам да му подаря един акумулаторен винтоверт . Ориентировъчен бюджет максимално 300 лв , очаквам Вашите предложения , Благодаря !
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

  • #2
    От: Винтоверт за гипскартон

    Марки и модели много и заради това ти препоръчвам , след като му подариш един инструмент с батерия и зарядно е хубаво да може да си купи и още и да развива гамата си . След като не работи професионално разгледай и какво допълнително може да му потрябва . Ти ще му подариш копчето и той сам ще трябва да си избере плата и да си ушие балтона .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #3
      От: Винтоверт за гипскартон

      подари му ваучер от съответния магазин
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: Винтоверт за гипскартон

        И аз се занимавам полупрофесионално с гипскартон и моят избор би бил лека 12 волтова машинка с литиево-йонни батериии, без мемори ефект.
        По възможност малка и компактна с батерия скриваща се в дръжката.
        Имам такава Парксайд с една батерия и работя по цял ден без да я зареждам, но препоръчително е да е с две.
        Лично аз с такъв бюджет, бих си купил Макита.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Винтоверт за гипскартон

          Полупрофесионално е нещо доста относително, но не искам да коментирам това. Аз дълго време работех с винтоверт на Бош за сухо строителство с кабел, който ми откраднаха. Купих си Макита, но за мене Боша беше по-добрият избор. Изключването на съединителя при Боша е доста по-меко и по-точно, докато при Макита още и самото поемане изисква по-силен натиск и не изключва съединителя толкова отчетливо и при постоянна дълбочина. Това донякъде се дължи на по-силния натиск, който изисква при развъртане на изпълнителния накрайник. Много често се налага да крепя Макитата с две ръце за да не изметне винта. При Боша можеше да се работи и с една ръка. Това е важно особено при правене на тавани, когато при липса на помощник или при по-голяма плоскост се налага с едната ръка да се крепи плоскостта, а с другата да се завие някой и друг винт. Това са моите лични впечатления и не искам да влизам в полемика . Акумулаторните винтоверти за сухо строителство са и почти два пъти по-скъпи.
          Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

          Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

          Коментар


          • #6
            От: Винтоверт за гипскартон

            За полупрофесионално ползване, 10,8 волтов Бош с две батерии, влиза в бюджета. За гипсокартон е идеален, ако не се намалят нютоните за затягане, рапида потъва до профила.

            Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

            Коментар


            • #7
              От: Винтоверт за гипскартон

              Не съм изобщо в час със материята,но ето и моите пет стинки по въпроса.По стечение на обстоятелствата ми попадна машинка мрежова със странен накрайник отпред.Представлява конус прорязан от двете страни,в средата е кух и се поставя примерно кръстат накрайник.Конуса може да се навива-развива според това колко навътре във гипс-картона трябва да потъне главата на винта.Навива на абсолютно еднаква дълбочина,без съединител,просто навива до степен изпускане,става бързо.Нямам си идея колко е удачна машината,тежи колкото средна дрелка,лошото е че върви със мрежов кабел за 220в.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #8
                От: Винтоверт за гипскартон

                Такива накрайници се продават и отделно и можеш да ги ползваш и с винтоверт. Никога не съм разчитал на съединителя, дори преди да ползвам такъв накрайник.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: Винтоверт за гипскартон

                  Да попитам, а и като идея за подарък,някой ползвал ли е приставка за автоматично подаване на винтове.Мисля,че това ще е голямо удобство когато работиш сам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Винтоверт за гипскартон

                    Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
                    Да попитам, а и като идея за подарък,някой ползвал ли е приставка за автоматично подаване на винтове.Мисля,че това ще е голямо удобство когато работиш сам.
                    Ееех тази опция е най-благата работа, ама пусто все са 4-цифрени суми.
                    Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                    Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Винтоверт за гипскартон

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Такива накрайници се продават и отделно и можеш да ги ползваш и с винтоверт. Никога не съм разчитал на съединителя, дори преди да ползвам такъв накрайник.
                      Не ми се искаше да влизам в полемики, но явно не сте виждали и най-вече хващали така наречения "винтоверт за сухо строителство". Той действа на съвсем различен принцип от познатите Ви акумулаторни винтоверти. Когато натиснете спусъка на такъв винтоверт електромоторът се върти, но не се върти изпълнителният накрайник. За да се завърти накрайника, трябва да се упражни аксиален натиск върху него. Принципът на изключване се базира на това, че при достигане на зададена дълбочина на завиване на винта, регулируемата дюза опира на плоскостта и по-нататъшно прилагане на аксиален натиск върху накрайника е невъзможен и тогава се получава изключването на съединителя. Такъв тип винтоверт е много удобен и при сглобяване с винтове на мебели от плоскости. Винаги се получава еднаква дълбочина на завиване на винтовете независимо от съпротивлението на материала, в който се завива винта. Това с обикновените винтоверти, които изключват според съпротивлението при завиване не може да се получи.
                      Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                      Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Винтоверт за гипскартон

                        Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
                        Не ми се искаше да влизам в полемики, но явно не сте виждали и най-вече хващали така наречения "винтоверт за сухо строителство". Той действа на съвсем различен принцип от познатите Ви акумулаторни винтоверти. Когато натиснете спусъка на такъв винтоверт електромоторът се върти, но не се върти изпълнителният накрайник. За да се завърти накрайника, трябва да се упражни аксиален натиск върху него. Принципът на изключване се базира на това, че при достигане на зададена дълбочина на завиване на винта, регулируемата дюза опира на плоскостта и по-нататъшно прилагане на аксиален натиск върху накрайника е невъзможен и тогава се получава изключването на съединителя. Такъв тип винтоверт е много удобен и при сглобяване с винтове на мебели от плоскости. Винаги се получава еднаква дълбочина на завиване на винтовете независимо от съпротивлението на материала, в който се завива винта. Това с обикновените винтоверти, които изключват според съпротивлението при завиване не може да се получи.
                        Имам такава Макита със кабел от 15 години.Издевателствам върху нея и не само аз ами целия квартал.
                        Точно професионална машинка за гипсокартон,навива видияъа до където трябва.Най-бързия начин.
                        Предполагам че ще има такива и с батерия.Но определено да е Макита.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Винтоверт за гипскартон

                          Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
                          Не ми се искаше да влизам в полемики, но явно не сте виждали и най-вече хващали така наречения "винтоверт за сухо строителство". Той действа на съвсем различен принцип от познатите Ви акумулаторни винтоверти. Когато натиснете спусъка на такъв винтоверт електромоторът се върти, но не се върти изпълнителният накрайник. За да се завърти накрайника, трябва да се упражни аксиален натиск върху него. Принципът на изключване се базира на това, че при достигане на зададена дълбочина на завиване на винта, регулируемата дюза опира на плоскостта и по-нататъшно прилагане на аксиален натиск върху накрайника е невъзможен и тогава се получава изключването на съединителя. Такъв тип винтоверт е много удобен и при сглобяване с винтове на мебели от плоскости. Винаги се получава еднаква дълбочина на завиване на винтовете независимо от съпротивлението на материала, в който се завива винта. Това с обикновените винтоверти, които изключват според съпротивлението при завиване не може да се получи.
                          Ползвам такава Макита с кабел и сега си купих една приставка за акумулаторният винтоверт с която се постига подобен ефект . Моята е малко по-различна и може да се регулира дълбочината на потъване на главата на винта и се постига ефекта както на нормалният винтоверт за сухото строителство .

                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Винтоверт за гипскартон

                            Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
                            ...
                            Колега, виждал съм и съм ползвал на колеги, но както споменах, не се занимавам професионално с ГК.
                            Може да се случи често да правя малки площи, а може да се случи и един път в годината.
                            Колегата в началото също спомена, че приятелят му не се занимава професионално.

                            На мен ЛИЧНО, както и в първото мнение бях написал лично, не ми допадат жични машини.
                            От двадесет години се занимавам със строителство и съм виждал и ползвал много машини, но не инвестирам в машини, които ползвам рядко, а професионалната техника е "едни пари".

                            Нищо лично и никаква полемика.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Винтоверт за гипскартон

                              Олеее майко, видях ви! Май само Сианга е в час! А аз даже не се и занимавам със строителство !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X