Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"газова" камина ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "газова" камина ?!

    Здравейте, чакайки да се постопли си правя план за затоплящите се дни. Една от следващите задачки е да направя камината. Целта на съоражението ще е чисто декоративна. Обаче, трябва да изглежда възможно най-близко до реална такава на дърва.
    Причината поради която се отказах да е на дърва е че съм мързел и не ми се мъкнат 3 етажа нагоре всеки път. А и пепел след това не ми се чисти .
    Та имам комина и под него нищо, все още. Събирам информация за бутофарните газови камини с изкуствени дърва вътре.

    Тук са и питанята:
    - някой ползва ли такова нещо - да сподели мнение ;
    - разход средно като кг/ч ?
    - какви са изискванията за самата камина ?
    - как се нарича това на български и може ли да бъде намерено ?




    - и едно клипче с нагледна работа на този тип съоражения:



    Благодаря на отзовалите се

    п.п. бутафорни дървета си намерих вече, остава да се намери основата. Или да измислим как да бъде усъществвена установката. Проектирането на металната рамка с газовите чаркове не е проблем. По-скоро подобора на материалите имитиращи максимално близко жеравата и околния пейзаж
    Последно редактирано от I.Stoyanov; 28-02-18, 11:25.

  • #2
    От: "газова" камина ?!

    Това в България не ми е известно да го има,но ще харчи много предполагам.Щом ще е с декоративна цел,няма да се ползва всеки ден.Аз заглеждах електрическите камини,ама не са много реалистични,смешно ще стане.В тубата има клипчета,даже и по 8 часа-може човек да си замаскира едно телевизорче,и да си гледа и слуша пращенето "на огъня"-па и няма да е скъпо...

    Коментар


    • #3
      От: "газова" камина ?!

      Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
      Това в България не ми е известно да го има,но ще харчи много предполагам.Щом ще е с декоративна цел,няма да се ползва всеки ден.Аз заглеждах електрическите камини,ама не са много реалистични,смешно ще стане.В тубата има клипчета,даже и по 8 часа-може човек да си замаскира едно телевизорче,и да си гледа и слуша пращенето "на огъня"-па и няма да е скъпо...
      чак до там няма да стига.

      За разхода - нямам никаква идея. някой може ли да сподели как може терЕтично да я предвидим до +/-20% да кажем

      п.п. американците дават усреднена консумация около 2л/ч. което са окло 3.2кг на час пропан бутан. А това калкулирано в пари към днешна дата е 8 лева
      Последно редактирано от I.Stoyanov; 28-02-18, 13:24.

      Коментар


      • #4
        От: "газова" камина ?!

        Добре изглежда и може да се направи . Ако се оформят подходящи огнеупорни тухли няма да е проблем и декорацията.
        (предпочитам да не е имитация ,а оригиналния вариянт)
        -Разхода според "тягата", вероятно колкото на една по голяма горелка.

        Коментар


        • #5
          От: "газова" камина ?!

          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
          Добре изглежда и може да се направи . Ако се оформят подходящи огнеупорни тухли няма да е проблем и декорацията.
          (предпочитам да не е имитация ,а оригиналния вариянт)
          -Разхода според "тягата", вероятно колкото на една по голяма горелка.
          То за можене може. Въпроса е дали някой е минал по тоя път за да не откривам топлата вода. Разхода ако го докарам на Литър/час в средните режими ще е идеалка. Ма да видим...

          Коментар


          • #6
            От: "газова" камина ?!

            Ноември миналата година си купих едно такова ("газов отоплител с открит пламък "Blue Belle"):

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bbchic-black.jpg
Прегледи:1
Размер:50.8 КБ
ID:5782186

            За мое учудване топли като змей и създава уют. С една бутилка 25 литра пропан-бутан изкарва 48 часа нон-стоп денонощна работа. Ако го палиш по 3-4 часа на вечер, кара 4-5 дена.

            Сигурно газова камина би харчила горе-долу толкова. Може и по-малко, ако не се ползва за отопление.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: "газова" камина ?!

              Това дава разход 2.6л/ч,което кажи речи е в поносими граници.
              Чакам оше. Мнения и тези дни ще направя някаква бета версия за тестове

              Коментар


              • #8
                От: "газова" камина ?!

                В държави, където са забранени камините на дърва , газовите са ги заменили много добре, обаче са вързани директно към сондите в Северно море и не мога да кажа колко харчат.
                И не са бутафория, топлят доста добре.
                Слагат им някакви вулканични камъни, които се нагряват до жълто и светят , и топлят, имитация на дърва не съм видял, но може да има пак от нещо , като пемза.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #9
                  От: "газова" камина ?!

                  Модел като на снимката въобще не съм виждал да се продава, може би защото американските стандарти за сигурност са по-свободни от тези в ЕС. В Англията има подобнен тип, с "кошница". По принцип тези с открит пламък се водят "декоративни", имат по-ниска ефективност, към 35% (65% от отдадената топлина заминава навън през комина) и могат да лапат повече гориво. Тези за отопление са затворени със стъкло и ефективността им е 50-70%. Вкъщи има газова камина с пламък, загрява много бързо и топли доста, спокойно може да отопли няколко стаи.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:50.8 КБ
ID:5783209
                  Зад нея има комин, има някакви изисквания за ширина на тръбата, 5-7инча и да е с метално покритие.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gasflues6com.jpg
Прегледи:1
Размер:59.1 КБ
ID:5783210
                  Има някакви държавни стандарти за вентилация. По закон тук ги инспектират ежегодно от газовата компания, проверяват и за утечки на СО2 - много желателно е да си сложиш детектор за СО2. На теория средните цифри за разход на газова камина са нещо от сорта: изразходван газ - 4-6kW/час, отдадена топлина - до 2-3kW/час. В сравнение, газов котлон на печка харчи 1.5kW/час. Литър пропан/бутан дава 7.7kW/час.

                  Коментар


                  • #10
                    От: "газова" камина ?!

                    Хмм.. Това за разхода е обнадеждаващо и то доста.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X