Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Буферен съд 1000л или комбинация от буфер 500л и бойлер 200л

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Буферен съд 1000л или комбинация от буфер 500л и бойлер 200л

    Предстои изграждане на локално парно от котел 26кв/стоманен и вързани към него бойлер за бит.вода 200л и сега е дилемата буферен съд 500л или 1000л със една серпентина да топли бойлера за бит.вода ? Като има и вариант боилера за бит.вода да е със две серпентини, когато не се ползува водата за бита да се ползува бойлера, като буферен съд! По съм склонен да направя комбинацията със 200л бит.вода и буфер 500л ! Къщата е 140м2 със 7 точки за отопление като на всяка ще има термовентил! къщата е на 1ет!
    Котела мисля да работи без задушаване почти на-мах ! Дърва и въглища !

  • #2
    От: Буферен съд 1000л или комбинация от буфер 500л и бойлер 200л

    Аз реших въпроса с по дебели тръби ф32 до всеки радиатор отделна тръба, разширителния съд и котела събират 100 литра а общо системата е 450 литра. Така избягвам проблема с мястото за буфера, имам достатъчно вода може би водата върви по лесно през тръбите

    Коментар


    • #3
      От: Буферен съд 1000л или комбинация от буфер 500л и бойлер 200л

      тези тръби метални ли са ? идеята е че термоглавата като затвори топлото вече остава в буфера и помпата го пуска през определено време да обикаля по радиаторите

      Коментар


      • #4
        От: Буферен съд 1000л или комбинация от буфер 500л и бойлер 200л

        Тръбите са ПВЦ със стъклена вложка, а помпата не спира да работи.

        Коментар


        • #5
          От: Буферен съд 1000л или комбинация от буфер 500л и бойлер 200л

          Буферите не се ли слагат когато источника на енергия е цикличен , слънчеви панели примерно да се акумулира топлото за да се ползва през ноща ?

          На котле на твърдо гориво което ще работи постоянно за какво ще служи този буфер ?

          По-добре вместо буфер за акумулиране на енергия да помислиш за автоматизиране на горивния процес (горелка за въглища или пелетна такава. )и тогава няма да е проблем котела да работи на различни мощности според нуждата от топла вода за битови нужди или за отопление.Пали гасне сам кога както е нужно.
          А и е много по удобно с автоматиката спестява всеки ден минимум по един час котелни упражнения и оползотворява горивото по ефективно
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #6
            От: Буферен съд 1000л или комбинация от буфер 500л и бойлер 200л

            Идеята е котлето да не гори постояно ! А буфера да уплътнява някакъв период когато не гори ! И с тая автоматика на село ,като спре тока, трябва да има генератор ! А и още не ме мързи да ходя до котела ,той ще е на 5 крачки от хола . Най важното ,зимата имам много свободно време ! Та даже и скучая ! Нали съм си построил комунизма !

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X