Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВиК инсталация - проба под налягане.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ВиК инсталация - проба под налягане.

    Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
    ... Нова ВиК инсталация, свързване в затворен кръг и затапване, проба под налягане.
    Колко време да е тази проба под налягане, преди да се налепят плочките?
    ...
    С известно закъснение, но все пак може да бъде полезно и за останалите, които се интересуват:
    Според Наредба № 4 от 17 юни 2005 г. за проектиране, изграждане и експлоатация на сградни водопроводни и канализационни инсталации :
    "...Чл. 233. (1) Водопроводната инсталация се изпитва на якост преди монтирането на водочерпните кранове, като съответните водочерпни излази се затварят с тапи.

    (2) Водопроводната инсталация се изпитва на налягане, по-голямо с 0,5 MPa от работното хидравлично налягане, като се допуска това завишаване да е не повече от 1 MРa.
    (3) Водопроводите, свързани чрез заваряване и изградени от усилени тръби, могат да бъдат изпитвани и на по-високо налягане.
    (4) Водопроводната инсталация се изпитва на якост с ръчна бутална помпа. Налягането се повишава на интервали от 0,1 МРа при престой 10 min.
    (5) Изпитването на якост е проведено успешно, ако в продължение на 2 h налягането е спаднало с не повече от 0,1 МРа.

    Чл. 234. (1) Водопроводната инсталация се изпитва на водонепропускливост при монтирани водочерпни кранове на работно налягане в продължение на 24 h.

    (2) Изпитването по ал. 1 е проведено успешно, ако няма видими течове и навлажнявания..."

    Малък трик: Когато търся навлажнявания, използвам тоалетна хартия.
    Когато захарността в гроздето намалява, моята се покачва.

    Коментар


    • #17
      От: ВиК инсталация - проба под налягане.

      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      Смело полипропилен.Избягвай лъскавите удължители.При мен точно такъв протече и ме беше побъркал докато го открия.
      Понеже го сложих нов лъскав бях сигурен че не е от него а се оказа точно той.Имаше такава малка пукнатинка че със око почти не се вижда.
      Удължител имам впредвид нипел-муфа,като за канелка да отдалечиш от стената.
      Направо ми идваше да отида в магазина да убия някой.
      Иначе за пробата смятам че едно денонощие е достатъчно.Като се лепят тръбите да не се пренагряват и да няма напрежения, усуквания и огъвания
      Тези удължители, като ги видя и лошо ми става. Винаги купувам поне по два резервни, нямам случай да не съм го пренатегнал и нямам случай от втория опит в рамките на година да не са протекли отново.
      ;-)
      Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
      нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X