Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръки за димен сигнализатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръки за димен сигнализатор

    Трябва да купя някакъв сигнализатор за пушек. В апартамента на малките е инсталирана пелетна камина с водна риза, която понякога пропушвала, вероятно от комина. Случвало се обикновено когато са в банята с бебето, което ме навежда на мисълта че вентилатора в банята, в комплект с пвц дограмата, са виновни. Открехнат прозорец би решил проблема, но все пак съм решил да им инсталирам такова устройство. Добре е да е автономно, с батерии.

    Ще се вслушам в съветите на знаещи и патили.

  • #2
    От: Препоръки за димен сигнализатор

    Има магазини за противопожарна техника виж там.

    Коментар


    • #3
      От: Препоръки за димен сигнализатор

      Я кажи ти тая камина от къде взима въздух?Че май там е скрито кучето.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #4
        От: Препоръки за димен сигнализатор

        Оправи си притока на въздух в апартамента, с датчиците работата е тегава.

        Коментар


        • #5
          От: Препоръки за димен сигнализатор

          Въздух взема от помещенията - около 70м2, кюнецът и е ф80, на спомен. Исках да пусна тръба до печката, но продавача се кълнеше че никога не бил чувал за проблеми с недостиг на въздух за тоя модел. Сега вече е трудно да го направя и ще чака до на пролет. Все пак ми се ще да има някаква аларма, че са предпоследен етаж(14) и да не се окаже в комина проблемът. На първо време ги убедих като влизат в баня или тоалетна с работещ вентилатор, да оставят някъде открехната врата или прозорец.

          Коментар


          • #6
            От: Препоръки за димен сигнализатор

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            ...продавача се кълнеше че никога не бил чувал за проблеми с недостиг на въздух за тоя модел.
            Ти на продавача ли вярваш или на здравия разум?

            Впрочем най-вероятното място откъдето тази камина взема въздух е именно отдушникът на банята. Какво оттам вкарва в апартамента ще те оставя да си въобразиш сам.

            Коментар


            • #7
              От: Препоръки за димен сигнализатор

              Камината от задната си страна предполагам трябва да има тръба ф50 да речем през която да засмуква въздух.Като я оставиш в затворен апартамент тя смуче каквото смуче и почва да прави подналягане(вакум) и съответно хем се мъчи да гори хем и пуши поради тази причина.
              Осигурете и въздух.Слагат се едни клапи в дограмата които не са евтини,но ще ви решат проблема ако няма от къде другаде да се вземе въздух от вън.
              На продавачи както каза Ясен доверие НЕ!Успех и им обърни сериозно внимание на това което ти пишем.Датчика е хубаво да го има,но до там.
              Ако го слагаш мисли за вариант да гаси камината.Няма да е трудноизпълнимо за човек с минимални познания в електрониката.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • #8
                От: Препоръки за димен сигнализатор

                Основният проблем е датчик за какво - за дим, за въглероден окис, друго?

                Коментар


                • #9
                  От: Препоръки за димен сигнализатор

                  Ф 80 ми се вижда малко за комин на камина!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Препоръки за димен сигнализатор

                    Кюнеца е ф80 - толкова излиза от камината, комина е стандартен, голям. Ще потърся клапи или по-вероятно ще се хвана посред зима да удължа смукателния отвор до външна стена. Инак исках за дим само, те така или иначе проветрят и една малка горелка, дето не работи непрекъснато едва ли ще им изсмуче въздуха.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Препоръки за димен сигнализатор

                      При нас са задължителни и ги има по магазините.не са скъпи.https://www.google.de/search?q=Rauch...=cr&dcr=0&ei=I
                      Дизелов Jeep, не е Jeep.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Препоръки за димен сигнализатор

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Основният проблем е датчик за какво - за дим, за въглероден окис, друго?
                        И аз това питам.Инъче има истински сертифициран датчик ,част от безжична СОТ система,който може да работи стендалон,но е димооптичен стандартен датчик,реагира на дим,пушек и е на батерии.Ако ти трябва за газ и т.н видове,такъв на батерии няма или поне последния път като търсих,не намерих.

                        Пак да кажа,датчика е сертифициран и отговаря на европейските изисквания EN 54.


                        Баси,аз ги продавам и не знам че има за въглерод.
                        п.п Сега се сещам че ми трябваше жичен със релеен изход.



                        За третия отгоре на долу.
                        Последно редактирано от Roninn; 19-02-18, 19:15.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Препоръки за димен сигнализатор

                          В лидъл са по 5 евроНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot-2018-2-19 Fotoelektrischer Rauchmelder - Lidl Deutschland - lidl de.jpg
Прегледи:1
Размер:62.3 КБ
ID:5781525
                          Дизелов Jeep, не е Jeep.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Препоръки за димен сигнализатор

                            В баумакс и Практикер има и под 10 лв.Както казах,EN54 е разликата.На него може да повериш не само твоя, но и живота на много хора.За този от 10 лв.е ясно.Да не стане грешка,нито се натискам,нито настоявам,просто разяснявам.То човека пуснал темата и без датчик очевидно е оцелял досега,та може и без него.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Препоръки за димен сигнализатор

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              ...
                              Оценявам предложението ти и благодаря!

                              Вчера ходих да огледам в апартамента къде е проблема и да, не стига въздух за горене когато работи вентилатора в банята. Не ми дават да къртя посред зима, не им трябвало и датчик щото се било случило два-три пъти за сезона до тук. Хлапашка работа, но за съжаление - те са си у тях и аз само опитах да помогна. Поне обещаха да държат открехнат прозорец постоянно.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X