Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Един и същи проблем с Husqvarna

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Един и същи проблем с Husqvarna

    Здравейте.
    Точния модел на Хукса не го написах, защото и аз не го знам. Резачката е доста стара и са подменяни капаците.
    Проблема е от там, че се чупят "кученцата", които са за запалване.
    Ето в тези е проблема:
    http://alfa.kachi-snimka.info/vij.ph...518726061u.jpg
    http://alfa.kachi-snimka.info/vij.ph...518726114o.jpg
    http://alfa.kachi-snimka.info/vij.ph...518726133p.jpg

    Проблема е, че купувам нови, оригинални и след 5 кубика дърва са се счупили и резачката не може да запали.
    Ще се радвам някой да помогне, ако се е сблъсквал с подобен проблем, понеже ми харесва как работи машинката и ми върши работа до момента в който се счупят тези зъбчета и не мога да запаля резачката.
    Поздрави.

  • #2
    От: Един и същи проблем с Husqvarna

    Нали знаеш че въжето първо бавно се опъва докато опрат и чак тогава - силно ?

    Коментар


    • #3
      От: Един и същи проблем с Husqvarna

      Провери състоянието на чашката. Аз строших три дърпалки нови, докато се сетя да я сменя.
      Не говоря за конкретен модел.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #4
        От: Един и същи проблем с Husqvarna

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Нали знаеш че въжето първо бавно се опъва докато опрат и чак тогава - силно ?
        Като се замисля не го знам и не съм мислил много като дърпам.
        Не знам, дали има значение и как се пуска после въжето, понеже аз го дърпам и веднага го пускам.
        Стори ми се, че точно при връщането на въжето "изпука" и на следващото дърпане фал.

        Коментар


        • #5
          От: Един и същи проблем с Husqvarna

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Провери състоянието на чашката. Аз строших три дърпалки нови, докато се сетя да я сменя.
          Не говоря за конкретен модел.
          На кое викаш чашка колега, понеже аз съм още млад и зелен ?
          На пластмасовия елемент на който се навива въжето ли ?

          Коментар


          • #6
            От: Един и същи проблем с Husqvarna

            Не, колега.
            Чашка викам на каквото там закачат тези кученца при дърпане.
            Независимо каква форма има.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: Един и същи проблем с Husqvarna

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Нали знаеш че въжето първо бавно се опъва докато опрат и чак тогава - силно ?
              И после се връща бавно.не се пуска.
              Много вероятно е да се чупят насила.

              Коментар


              • #8
                От: Един и същи проблем с Husqvarna

                Здравейте.
                Оказа се, че преди резачката е била с китайски палци("кученцата, които съм снимал по-горе") на маховика и също, че не знам как да си паля резачката.
                Сега видях, че стартерния капак е от друга резачка, предполагам и чашката, която колегата TigerHunter спомена.
                Може да сменя и тая чашка, та да знам, че съм направил всичко, както трябва.
                Ще пиша какво е станало.

                Коментар


                • #9
                  От: Един и същи проблем с Husqvarna

                  При всяка резачка паленето с въжето е еднакво.То дърпането се усеща по хода на буталото и когато е под компресия товари,тоя момент се прескача леко.Дърпа се в целия свободен ход на буталото в хода му нагоре.То е малко до усет и въжето не се пуска рязко .
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Един и същи проблем с Husqvarna

                    Значи трябва да не е под товар, когато започвам да дърпам, така ли ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Един и същи проблем с Husqvarna

                      Прочети си упътването - как се пали машината, студена и топла. Най-важното е напомпването на горивото и положението на смукача. Виж също правилно ли е опъната веригата.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Един и същи проблем с Husqvarna

                        Първоначално публикуван от skurtov Преглед на мнение
                        Значи трябва да не е под товар, когато започвам да дърпам, така ли ?
                        Точно ,буталото трябва да е в ход надолу или нагоре ,в горна затяга и прави беля.Когат усетиш че имаш пълен лек ход ,дърпаш рязко.До усет е и се свиква,няма проблем.Иначе целия товар от компресията отива на стартера и въжето.Така е на всички резачки.
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Един и същи проблем с Husqvarna

                          Първоначално публикуван от skurtov Преглед на мнение
                          Здравейте.
                          Оказа се, че преди резачката е била с китайски палци("кученцата, които съм снимал по-горе") на маховика и също, че не знам как да си паля резачката.
                          Сега видях, че стартерния капак е от друга резачка, предполагам и чашката, която колегата TigerHunter спомена.
                          Може да сменя и тая чашка, та да знам, че съм направил всичко, както трябва.
                          Ще пиша какво е станало.
                          Кой знае какво е побългарявано по машината.
                          Това е резачка която е направена от инжинери и не понася някакви самоделни -китайски измишльотини.
                          Докато не се смени всичко което е било във оригинален вид няма да заработи както трябва.
                          Дори бих казал че някой по този начин се е изакал тотално на машинката.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Един и същи проблем с Husqvarna

                            Всъщност излъгах(без да искам), стартерния капак си е оригинален.
                            Резачката е Husqvarna 51, но палците наистина са били китайски.
                            Сега ще си взема оригинални и се надявам да няма проблеми.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Един и същи проблем с Husqvarna

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              Точно ,буталото трябва да е в ход надолу или нагоре ,в горна затяга и прави беля.Когат усетиш че имаш пълен лек ход ,дърпаш рязко.До усет е и се свиква,няма проблем.Иначе целия товар от компресията отива на стартера и въжето.Така е на всички резачки.
                              Благодаря!
                              Разбрах как трябва да е!
                              Извинявам се за тъпите въпроси, но не съм наясно и по-добре да попитам, от колкото да се правя на умен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X