Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулаторни електроинструменти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение

    Тогава защо даваш съвети? При положение , че не си пробвал , няма как да знаеш кое е най-подходящо , дори и за хоби.
    Кога съм казал кое е най подходящо, казвам кое е подходящо. Ти говореше конкретно за размер винтове, аз ти снимах кое ми върши работа без проблем конкретно на мен за такива. Направил съм няколко окачени тавани от гипсокартон плюс такъв в две бани. Сглобявал съм си и мебели вкъщи, свърши ми работа. Ежедневно развивам и навивам винтове на черна и бяла техника (това вече професионално) и тази машина ми върши нужната работа. Със същата машина си ремонтирам и колата без проблеми. На вас със Ронин сигурно ще ви трябва друго, но ти освен да се обаждаш като черна станция, нищо не си снимал, показал, обяснил ...

    ПП Освен гайковерта от снимката, даже и радио Макита имам, Два фенера , ръчен циркуляр, флекс, 120nm бормашина, къртач/пробивач безчеткови. Само триона е четков но той е от най малките на Макита и ми върши работа и така. 3 двуредни и 3 едноредни батерии. И всичко на 18 волта. Последната машина съм я купувал преди може би 4 години, не помня точно.
    ​​​​​На роднини и познати съм купувал и други различни Макита, Та имам представа горе долу, строя и довършвам къща от 15 години. С изключение на грубия строеж (където работи бригада) и мазане/шпакловане, всичко друго е от мен.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • Да си купите обикновени ел. инструменти, един удължител и да спрете да се препирате за глупости ли...?
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • disko04
        disko04 коментира
        Редактиране на коментар
        Купон да става.😆

    • Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Да си купите обикновени ел. инструменти, един удължител и да спрете да се препирате за глупости ли...?
      Е па ние и такива си имаме, искаш да ти разкажем ли?

      Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

      Коментар


      • Да използвам темата, имам комлекти от акумулаторни машинки Hitachi/Hikoki, всичките са на 18V батерия, но никъде не мога да намеря и си търся зеге - Hitachi CJ18DGL-W4 - акумулаторен прободен трион 18V- всичките ми машинки съм ги купувал от колегата Драгозов, той ми каза вчера че са спрени от производство, търсех къде ли не из сайтовете и все няма или изчерпана наличност, ще се радвам ако някой от вас удари едно рамо и да ми даде линк къде би имало останала някоя забравена бройка.

        Зеге - Акумулаторна - Hitachi CJ18DGL-W4 - 18V

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:1.jpg Прегледи:0 Размер:73.2 КБ ID:6907842



        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:2.jpg Прегледи:0 Размер:100.4 КБ ID:6907843

        В момента има в наличност зеге Hitachi на 14V и на 32V които не ме устройват, трябва ми само този на 18V

        Коментар


        • sek.1
          sek.1 коментира
          Редактиране на коментар
          Виж в Аргомаркет при колегата Калоян Драгозов . Те са официален вносител на марката .

        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          Sek.1, писах в темата че всичките ми акумулаторни инструменти на Хитачи съм ги купувал от колегата Драгозов, за въпросното зеге, Драгозов ми каза че е спрян от производство, шанс имам ако открия някъде последни останали бройки из онлайн сайтовете, но където пише че е наличен обикновено не е актуална информацията, затова търся с ваша помощ

        • motor_men
          motor_men коментира
          Редактиране на коментар
          https://www.superalati.rs/user/aku-t...tm_term=es_0_1

      • Motor_men из нашите лидъли мярнах налични рендета.

        Коментар


        • motor_men
          motor_men коментира
          Редактиране на коментар
          Ако не те затруднява , взимай едно , ще ти платя всички разходи.

        • Никола
          Никола коментира
          Редактиране на коментар
          Взех го, Имаш лично.

      • Явно въпросното зеге на Хитачи навсякъде е изчерпан, основната причина че е спрян от производство, другия вариант е на Бош че имам батерии, но гледам цените им на зеге Бош без зарядно и батерия от 650-800 лева, тия съвсем се оляха с тия цени, вярно че е синята серия с безчетков мотор са по-читави, но въпреки това ми се струва много скъпо за едно зеге и то без батерия и зарядно...

        Много е гадно като почнеш да събираш от една серия марка инструменти с все батерии и зарядно и в един момент да се принуждаващ да минеш към друга марка, така излиза доста скъпо и нерентабилно поне за мен, нали идеята е с едни батерии и зарядно да поддържаш една система от съответната марка с акумулаторни машини...
        Последно редактирано от Еделвайс; 18-01-23, 09:04.

        Коментар


        • https://www.ebay.de/itm/265328228284...efm8DL7F9qG1og

          Има 8 бройки. Ма сега ще кажеш че те е шубе да пазаруваш от интернет.

          През Гъбко за 10 дни максимум е тук, вероятно и по-малко. 2/3 от Milwaukee-тата ми са купувани от Германия и UK, преди да излязат от ЕС. Част от Einhell-ите преди това също. Цените на някои са били наполовина спрямо тук, на батерии включително.

          Влизаш в idealo.de, пишеш модела и гледащш къде е най-евтино. После или директно до тук (ако е с куриер, DPD например), или през Гъбко.

          А за марката, смяната на батериите и т.н. съм писал не веднъж. Никой не е 100% застрахован, но е по-добре да се купува от няколкото мастити марки. Те са мстити и заради това - не педерастеят с батериите и са толкова разпространени че и батерии и резервни части за тях ще има доста дълго след като ги спрат от произвидство.
          Последно редактирано от sparkybg; 18-01-23, 09:26.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            Спарки, благодаря за линка, относно пазаруването от интернет, писах в другата тема че намерих решение за себе си, изкарах си втора дебитна карта Visa, като преди всяка покупка от интернет ще я зареждам с точно определена сума, разбира се внимателно ще проверявам и рейтинга на сайта, търговеца и т.н., в най-лошия случай ще загубя само сумата за продукта, картата кoгато не ми трябва ще си стои по подразбиране празна от съображения за сигурност, като ще я зареждам само непосредствено преди покупка от интернет с точно определена за продукта сума с доставката.

            Засега търся още малко от въпросното зеге от тук, ако не намеря нищо, то тогава ще пристъпя към твоя линк.
            Последно редактирано от Еделвайс; 19-01-23, 06:03.

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Сега трябва да си направиш и PayPal.

        • Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
          Явно въпросното зеге на Хитачи навсякъде е изчерпан, основната причина че е спрян от производство, другия вариант е на Бош че имам батерии, но гледам цените им на зеге Бош без зарядно и батерия от 650-800 лева, тия съвсем се оляха с тия цени, вярно че е синята серия с безчетков мотор са по-читави, но въпреки това ми се струва много скъпо за едно зеге и то без батерия и зарядно...

          Много е гадно като почнеш да събираш от една серия марка инструменти с все батерии и зарядно и в един момент да се принуждаващ да минеш към друга марка, така излиза доста скъпо и нерентабилно поне за мен, нали идеята е с едни батерии и зарядно да поддържаш една система от съответната марка с акумулаторни машини...
          http://powertools.bg/shop/Hitachi-CJ...B8%D0%BD%D0%B0)

          http://powertools.bg/shop/Hitachi/Hi...B8%D0%BD%D0%B0)
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            По-назад в темата писах че не е наличен от линка а и не само там, въпреки че пише в наличност, за съжаление на много сайтове пишат налично за дадена стока и после при поръчка, се оказва че не е наличен, защо не си актуализират наличностите онлайн магазините си не знам...
            Последно редактирано от Еделвайс; 18-01-23, 16:01.

        • В крайна сметка успях да открия по-нов модел зеге на Hitachi на 18V, колегата Драгозов успя да намери и поръча последна бройка, покрай това реших да си имам и гайковерт на Hitachi, имам 2 бр. батерии 5Ah ето и моделите, др седмица ги очаквам при мен:

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20230119_133128_Samsung Internet.jpg Прегледи:0 Размер:335.6 КБ ID:6908074






          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_20230119_133106_Samsung Internet.jpg Прегледи:0 Размер:313.4 КБ ID:6908073



          Препоръчайте ми качествени здрави вложки за гайковерта, да кажем от номер 13 до 19?

          Коментар


          • След като пообиколих големите магазини да търся вложки за гайковерта, оказа се че нямат никаква наличност, нито за комплекти и на нито една вложка на бройка за гайковерт, това в Практикер, Бриколаж, теглих им една...

            Накрая отидох до специализиран такъв магазин, за мой късмет попаднах на много добър комплект вложки на Milwaukee®, цената му е 400 лв, но за мой късмет след като попитах дали може да ми направят отстъпка, момчето провери и ми каза че е на промоция от 400 лв на 280 лв, веднага го купих че е само една бройка, доволен съм

            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20230120_115554.jpg Прегледи:0 Размер:468.4 КБ ID:6908220


            Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20230120_115434.jpg Прегледи:0 Размер:542.5 КБ ID:6908221

            Това чудо как само тежи, масивна работа, така ще имам каквото ми потрябва да развивам по джипката
            Последно редактирано от Еделвайс; 20-01-23, 11:44.

            Коментар


            • BatGeorgeone
              BatGeorgeone коментира
              Редактиране на коментар
              Супер е , честито

            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря!

          • Днес ми пристигнаха машинките, нямам търпение да тествам гайковерта, през пролетта ще трябва да се сменят накладките на Фронтерата и тъкмо ще оползотворя гайковерта

            Ето снимка на машинките:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20230121_105006.jpg
Прегледи:248
Размер:429.9 КБ
ID:6908334

            Коментар


            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              п.с. Слагате ли щифта и гумения О пръстен на вложката към гайковерта или карате без тях?

          • Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
            След като пообиколих големите магазини да търся вложки за гайковерта, оказа се че нямат никаква наличност, нито за комплекти и на нито една вложка на бройка за гайковерт, това в Практикер, Бриколаж, теглих им една...

            Накрая отидох до специализиран такъв магазин, за мой късмет попаднах на много добър комплект вложки на Milwaukee®, цената му е 400 лв, но за мой късмет след като попитах дали може да ми направят отстъпка, момчето провери и ми каза че е на промоция от 400 лв на 280 лв, веднага го купих че е само една бройка, доволен съм

            Натиснете снимката за да я уголемите Име:20230120_115554.jpg Прегледи:0 Размер:468.4 КБ ID:6908220


            Натиснете снимката за да я уголемите Име:20230120_115434.jpg Прегледи:0 Размер:542.5 КБ ID:6908221

            Това чудо как само тежи, масивна работа, така ще имам каквото ми потрябва да развивам по джипката


            ​​​​​​Да не сменяш професията, много профи покупка.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              Хоби ми е, държа да имам хубави инструменти и машинки, в случая вложките на Милуокито, готината промоцийка от 400 на 280 лв ме изкуши, иначе изобщо нямаше да я взема ако беше на редовната и цена 400 лв.

            • alexalex69
              alexalex69 коментира
              Редактиране на коментар
              Редовната цена в германски сайт без отстъпка е 136 евро и центове ..... колко надценка и каква ценова политика водят БГ търговците не ми се коментира ..... само искам да информирам !

            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              Поради криворазбрани навици още от дефицитните времена, българинът купува повече на по-скъпа цена. Опасяявайки се да не поскъпне още повече. Това все още си битува и при търговците...

          • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:
Прегледи:0
Размер:42.9 КБ
ID:6908404 Имам да монтирам няколко стотин планки....ето такива ...
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • alexalex69
              alexalex69 коментира
              Редактиране на коментар
              В номенклатурата на вюрт има самопробивни винтове с по-дълга част на пробивната част ...... смятам , че те са решение на проблема ти .....

          • Във такъв профил.....планките ще висят надолу...в средата на планката ще има шпилка ф8 ...шпилката ще носи различни неща, осветление,метални кабелни скари и други....реално товара на една такава скоба ще е около 10 кг.Досега това се хваща със болтове през профила....профила е 6 мм дебел....дупчи се бавно ...отворите са стотици и се работи над главата....та се чудя ако ги стрелям със пистолет за директен монтаж...колко може да се разчита на товароносимост на пироните.Скарите ще са на 6 метра височина и скъсване е недопустимо.
            Та със пистолета ще спести три до четири седмици работа ,защото за два дни,скобите могат да бъдат простреляни.....

            Та питането е,има ли тт данни какво и колко носят тея пирони.

            Понеже тея пистолети са акумулаторни,пускам питането тук.Омазах снимките нещо.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Roninn; 21-01-23, 20:12.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • Натиснете снимката за да я уголемите  Име:image_932707.jpg Прегледи:3 Размер:42.9 КБ ID:6908415 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2023-01-21-20-23-13-370_com.google.android.youtube.jpg Прегледи:0 Размер:140.2 КБ ID:6908416 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2023-01-21-20-24-13-181_com.google.android.youtube.jpg Прегледи:0 Размер:180.3 КБ ID:6908420 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2023-01-21-20-22-34-183_com.google.android.youtube.jpg Прегледи:0 Размер:167.1 КБ ID:6908418
              Прикачени файлове
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                Направи някаква реална проба ако имаш време с поне 20-30 кила провесени на планка с монтаж изцяло на пирони. Провеси я някъде, и пробвай и с допълнителна тежест. ТТД на тези пирони няма ли ги написани на кутията им? или в сайта на производителя на пистолета?

                А шпилката не може ли направо през дупка в профила и гайка или заварка отгоре? Планките за какво по-точно са нужни? ако може монтажа да стане без тях - чем проще - тем лучше.....

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X