Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на пелетна камина !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на пелетна камина !

    Напоследък се замислям за замяна на нормалната камина ( всъщност печка тип камина ) със пелетна такава !

    Разглеждах български , македонски и сръбски такива !

    Българските имат електронен програматор, вградени разширителен съд и циркулационна помпа . При тях основен недостатък ми се вижда малкият бункер за пелети , който е само 13 килограма и не може да събере цяло чувалче и е необходимо остатъка да съхранявам някъде наблизо !

    При македонските програматора е опция , която се купува допълнително !

    Към момента сръбските предлагат електронен програматор, вграден разширителен съд, циркулационна помпа , автоматична допълвачка и препазен клапан . И с бункера си от 19 кг ми стават фаворит .

    Необходима ми е такава с мощност между 11 и 14 киловата грубо като цената им е много близка !


    Интересно ми е да споделят мнение хора сблъсквали се с това чудо горе-долу какъв разход да очаквам ! От различни източници до мен достигат доста противоречиви информации от 10 до 30 кг. за 24 ч.
    Отопляемия обем е около 150 куб.м. като има инсталирани 1 радиатор 2 киловата, 1 3 киловата , лира 750 вата и бойлер със серпентина около 6 киловата !
    Пряко отдаваната от камините е между 1 и 3 киловата като при фаворита ми е най-голяма!
    Къщата е със сменена дограма , външна изолация и вътрешна изолация на най-големите външни стени !

    Всяко мнение за разход, обслужване , сервизно осигуряване и каквото счетете , че би ми било полезно като информация е добре дошло !

    Благодаря предварително !

  • #2
    От: Избор на пелетна камина !

    Българските камини вече са поне десетина марки,така че е много неправилно да се говори общо за "български",като представянето им е от слабо до задоволително.Истината при пелетните камини са италианските.Тука е също на принципа,че като купиш скъпа камина ревеш веднъж,а с евтина ревеш докато я имаш.Много от българските се настройват трудно и трябва да висиш с часове при нея,за да и догодиш настройките и тамън ги догодиш смениш пелетите и айде пак отначало.Ако все пак държиш да е евтина поне гледай да е с керамична (а не контактна)запалка,да има модулация на горенето а да не работи on-off и евентуално ламбда сонда за по-лесни настройки. Разхода грубо го смятай така:един тон пелети замества 3 кубика дърва,поне при мен се получи този коефициент.Не бързай с избора,влез в форумите "Сетком" и "Направи сам" и чети,има много информация. Ако искаш мога да ти кажа на лични кая марка български да не си купуваш.
    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
    Враца

    Коментар


    • #3
      От: Избор на пелетна камина !

      Аз ползвам пелетна горелка на слънчогледови пелети произведена в Горна Оряховица имат и пелетна камина с водна риза нещо 16 към киловата мисля.

      Горелката им е супер за три години съм изгорил близо 20 тона слънчогледови пелети като я наглеждам от събота на събота за зареждане на пелети и чистене на пепелта от бункера.

      Напиши в Гугъл пелетна горелка на слънчогледови пелети Горна Оряховица и я виж не са никак ефтини само да вметна но си струват.
      Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
      Място и хора към които да принадлежи ...

      Коментар


      • #4
        От: Избор на пелетна камина !

        Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
        Аз ползвам пелетна горелка на слънчогледови пелети произведена в Горна Оряховица имат и пелетна камина с водна риза нещо 16 към киловата мисля.

        Горелката им е супер за три години съм изгорил близо 20 тона слънчогледови пелети като я наглеждам от събота на събота за зареждане на пелети и чистене на пепелта от бункера.

        Напиши в Гугъл пелетна горелка на слънчогледови пелети Горна Оряховица и я виж не са никак ефтини само да вметна но си струват.
        Не вярвам камината да може да гори слънчогледови пелети.
        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
        Враца

        Коментар


        • #5
          От: Избор на пелетна камина !

          Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
          Не вярвам камината да може да гори слънчогледови пелети.
          Никъде не съм посочил че, пелетната камина може да гори слънчогледови пелети.

          Пелетните горелки на същата фирма горят с лекота сл.пелети, а камината им както и всички останали камини от този тип дори и италианските работят само и единствено с висикокачествени дървесни пелети клас " А "
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • #6
            От: Избор на пелетна камина !

            Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
            Никъде не съм посочил че, пелетната камина може да гори слънчогледови пелети.

            Пелетните горелки на същата фирма горят с лекота сл.пелети, а камината им както и всички останали камини от този тип дори и италианските работят само и единствено с висикокачествени дървесни пелети клас " А "
            Казах го понеже колегата пита само за камина и понеже ти отвори дума за слънчогледовите пелети,да не изпадне в заблуждение че ще може в нея да гори слънчогледови.Иначе почти всички дървесни пелети,които се продават в България са клас А1 на теория,но някои могат да ти отровят живота и да те направят огняр.
            Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
            Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
            Враца

            Коментар


            • #7
              От: Избор на пелетна камина !

              Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
              Истината при пелетните камини са италианските.
              Не съм се ровил особенно задълбочено , но не съм попадал на италиански с водна риза ! Само сухи съм виждал , но тепърва навлизам и тая тема ми помага в ориентирането !

              Коментар


              • #8
                От: Избор на пелетна камина !

                Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
                .... и да те направят огняр.
                Правоспособен Оператор на енергиен блок ІІ степен съм , ама от времето , когато съм го учил техниката се е развила невероятно много !

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на пелетна камина !

                  Да те пратя да гледаш на едно място и талянски и разни други ако искаш?Поне са пробвани във времето.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на пелетна камина !

                    Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
                    Не съм се ровил особенно задълбочено , но не съм попадал на италиански с водна риза ! Само сухи съм виждал , но тепърва навлизам и тая тема ми помага в ориентирането !
                    Аз се топля с MCZ 21 киловата и съм много доволен.За мен добро съотночение цена-качество.Преди 4-5 години я купих за 4500.Имат и твоите киловати.Втора употреба италианска също е вариант,но там вече може и да те наредят,като при колите.
                    Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                    Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                    Враца

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на пелетна камина !

                      Бих ти препоръчал камините Burnit на Sunsytem. Не са претенциозни, бункерът събира чувал и половина което е около 20 и повече кг. Има части за тях и не създават проблеми. Не са евтини но си заслужават. Запалването е с керамика. Втора година съм с такава и само сипвам пелети и чистя от време на време. Доста информация събирах преди покупката но не съжалявам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на пелетна камина !

                        Първоначално публикуван от dorian Преглед на мнение
                        Бих ти препоръчал камините Burnit на Sunsytem. Не са претенциозни, бункерът събира чувал и половина което е около 20 и повече кг. Има части за тях и не създават проблеми. Не са евтини но си заслужават. Запалването е с керамика. Втора година съм с такава и само сипвам пелети и чистя от време на време. Доста информация събирах преди покупката но не съжалявам.
                        За Бърнит отзивите са че са тудни за настройка,явно ти си я уцелил.
                        Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                        Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                        Враца

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на пелетна камина !

                          Ами поиграх си първите няколко дни но от тогава не съм я пипал а съм горил няколко вида пелети и разлика няма относно разхода и КПД то

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на пелетна камина !

                            "Burnit" 13 и 25 kw с водна риза ,най-удачния вариант за нашия пазар.Не съм фен на пелетите ,грея се на дърва ,правил съм парни инсталации доста."Burnit"монтирах преди 2 години за пръв път на познат,признават гаранзия само след инспекция на монтажа ,иначе въобще не искат да я стартират.Собственика е доволен щото има опцията да си я пали от разстояние или по зададени настройки .Единствено големи студове от -15,-20градуса и вдиган съществено разхода,но то си е нормално за всички видове отопление.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на пелетна камина !

                              Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                              "Burnit" 13 и 25 kw с водна риза ,най-удачния вариант за нашия пазар.Не съм фен на пелетите ,грея се на дърва ,правил съм парни инсталации доста."Burnit"монтирах преди 2 години за пръв път на познат,признават гаранзия само след инспекция на монтажа ,иначе въобще не искат да я стартират.Собственика е доволен щото има опцията да си я пали от разстояние или по зададени настройки .Единствено големи студове от -15,-20градуса и вдиган съществено разхода,но то си е нормално за всички видове отопление.
                              Много категорично изказване,върху кои други български марки имаш наблюдение?
                              Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                              Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                              Враца

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X