Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лепило за обувки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лепило за обувки

    Дайте идея за добро лепило за естествена кожа и гума.
    Четох из разни форуми и забелязах следните лагери - предпочитатели на полихлори.... абе "хелметекс", предпочитатели на полиуретанови лепила и любители на "shoe goo" / "течна гума" ( основно го препоръчват по чуждестранните форуми ).


    Конкретно ми трябва за едни кожени кубинки ( MTS Commando - страхотни обувки, но за съжаление вече не се произвеждат ), на които подметката започна да се разлепя. Кожата им е здрава и редовно подхранвана ( с гъша мас както си му е реда ) и ми се иска да изкарам още някоя друга година живот от тях.

  • #2
    От: Лепило за обувки

    Най-добре отиди на обущар.
    Последно ми взеха 16 лева за две обувки , лепене и шев.
    Обаче беше преди 3 години.
    Иначе , аз съм лепил с лепило Момент-универсал:

    http://www.moment.bg/bg/produkti/kon...l-classic.html

    Държи, ако спазиш процедурата , обаче проблема , който аз срещнах е , че не можах да измисля подходяща преса за кривите, Та затова ходих на обущар.
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #3
      От: Лепило за обувки

      За кожа и гума аз ползвам полихлоропреново (хелметекс). Сега има вече и разни нови, като таз гума дето споменъваш. Каквото ѝ да е, надраскай най-първо двете повърхности шкурка.
      Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

      0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

      Коментар


      • #4
        От: Лепило за обувки

        Аз съм за полиуретана макар, че ако подметката е тръгнала да се саморазпада поради изтекъл живот, нищо не може да я спаси.
        подаръци за мъже от FACOM
        промоция на читави инструменти

        и на хоби такива

        тел. О879 Ч8Ч 2З5

        Коментар


        • #5
          От: Лепило за обувки

          От доста време ползвам хелметекс за такива дребни ремонти. Почистване, надраскване, намазване и след изчакване около 15 мин яко притискане. Аз обикновено или стягам с малка стега или под крака на маса до 24ч. Добре е след това да удариш и един шев за усилване.

          Коментар


          • #6
            От: Лепило за обувки

            Tip-Top за транспортни ленти. Нищо от гореизброените не може да му се опре. Ама цената вероятно няма да ви хареса. А хваща така, защото разтваря повърхностния слой на гумата и практически става монолитен детайл с нея.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: Лепило за обувки

              +1 за ТипТопа
              Land Rover Defender 110SW 300tdi

              Коментар


              • #8
                От: Лепило за обувки

                Занеси ги на обущар. Има си специални лепила за обувки. Тези Прома, Хелметекс и т.н. са по-скоро универсални лепила, които дори да имат същия състав с обущарското, са по-слабо концентрирани и са за битова употреба.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Лепило за обувки

                  Сори, дублаж

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лепило за обувки

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    Занеси ги на обущар. Има си специални лепила за обувки. Тези Прома, Хелметекс и т.н. са по-скоро универсални лепила, които дори да имат същия състав с обущарското, са по-слабо концентрирани и са за битова употреба.
                    В Тип-Топ-a няма нищо универсално. Дори по-скоро е индустриално, съответно опаковката му е като за такова, има си и втвърдител, който май се явява по-скоро ускорител. Лепилото се ползва успешно и без него.

                    Спомняте ли си някогашните лепенки за гуми Tip-Top - лепилото е на същата основа и мирише по същия начин.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лепило за обувки

                      За тип-топа четох и по другите форуми, но остана следната питанка - лепи гума... ама лепи ли и кожа? Също дали се намират разфасовки като за два чепика или само 700 грамови ламарини?

                      Читав обущар винаги бих предпочел пред "труд и техника" в домашни у-я... ама останаха ли такива? Гледам сега по моловете са направили едни киоскове "домашен универсален майстор" с обущар, ама нещо не ми вдъхват много доверие. Знаете ли някой дето да става по шопско?

                      Преди малко прегледах щетите по кубинките и се оказа, че само бордовете са се разлепили около сгъвката. Отдолу подметката си седи залепена.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лепило за обувки

                        Последно давах едни маратонки да ми лепят в обущарницата, която е в подлеза на метростанция Опълченска.
                        На "Петте Кьошета" има обущар. По тоя булевард, дето излиза точно срещу централния вход на Националния стадион,...Гурко май се казваше...от страната на сградата на МВР,стотина метра след нея в едно мазе има пак обущарница.
                        Не са изчезнали-занаяти не умират така лесно.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лепило за обувки

                          Този на Гурко и Шишман го ползваме от години, най - вече жената де, на мен ми лепи едни подметки и сме доволни
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лепило за обувки

                            В подлеза на Ситняково / румънското посолство.
                            На Черни връх срещу завод Витоша.
                            До Немската гимназия.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лепило за обувки

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Tip-Top за транспортни ленти.
                              А това откъде се намира?
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X