Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова фурна +/-

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газова фурна +/-

    Интересува ме някой ползва ли фурна на газ / природна/ и има ли отзиви за това? В чуденка съм за такава фурна. Котлоните съм планирал да са на газ, а фурната мислех на ток. Но от 2 дни ме гложди възможността за газова фурна / не че избора е голям/. Газаджията ми спомена преди 2 дни, че храната приготвяна на газ била много вкусна, защото се овлажнявала. Давайте идеи и споделете опит.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

  • #2
    От: Газова фурна +/-

    Личен опит нямам. Миналата година, като стартирах процедурите по газификация, ходих да видя познат, вече над 10 години на газ. Един от въпросите ми беше към бабата в къщата, която ни посрещна с домашни сладкиши - как е газовата фурна. Отговора беше, че гладен няма да останеш, ама на тока било друго. Сега, дали на всеки готвач ще му е различно е сигурно, но аз това имам само като информация. Някой с повече опит може да внесе повече яснота. И аз се интересувам, някой ден ще купувам печка, може да е с газова фурна.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #3
      От: Газова фурна +/-

      Цял живот готвим вкъщи с бутилки и комбинирана печка газ ток.
      Ако имах възможност щях да съм само на газ.Нямам идея само колко би харчела фурната като разход.
      В момента карам с една бутилка от 2 до 3 месеца.Предполагам с фурна би се качил разхода до 1 бутилка на месец.
      Няма страшно в умирачката...
      Страшното е да си жив!...

      Коментар


      • #4
        От: Газова фурна +/-

        Нищо не овлажнява газовата фурна. Поне ако е наред, просто не би трябвало да има контакт между изгорелите газове и храната.

        Единствената разлика е в скоростта на загряване - от щепсела да вземеш над 3 киловата не е тривиална задача, а от газовата бутилка можеш да дърпаш по 15 киловата без много грижи.

        Но знам ли - тия дни жената постанови газовата печица (с фурна) от кемпера да се докара в кухнята за тестове. Газови котлони ползваме отдавна.

        Коментар


        • #5
          От: Газова фурна +/-

          Газовата фурна от кемпера представлява един ред дюзи нареден от далечната страна на фурната-срещу вратичката. Изгорелите газове свободно циркулират из целия обем на фурната. Но над редицата дюзи има димоуловител, който отива към комина. Има и отвори от които смуче въздух за да гори. Поради тази причина вътре в кемпера не мирише, но не знам какво е КПД на системата.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #6
            От: Газова фурна +/-

            Трябва да я разгледам подробно. Може и това дето съм написал да е вярно само за фурната която съм гледал (тая в кемпера не съм).

            Коментар


            • #7
              От: Газова фурна +/-

              QUOTE=Ясен;3265353] Газови котлони ползваме отдавна.[/QUOTE]
              Това е на пропан-бутан, нали? Аз говоря за метан.
              За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

              Коментар


              • #8
                От: Газова фурна +/-

                Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                Това е на пропан-бутан, нали? Аз говоря за метан.
                Пропан-бутан.

                Ползвал съм малко време котлони на природен газ и практическата им употреба не е различна. А както гледам предлагането и надзорния режим за уреди на природен газ у нас хич не ми се вижда вероятно някога да се занимавам с това.

                Коментар


                • #9
                  От: Газова фурна +/-

                  Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                  QUOTE=Ясен;3265353] Газови котлони ползваме отдавна.
                  Това е на пропан-бутан, нали? Аз говоря за метан.[/QUOTE]
                  Разликата е само в дюзата, на метана е по-голяма. Иначе си работят и на двете. Аз съм с газов котлон на ВМЗ Сопот, произведен преди 90-та. Смених дюзите само и е на метан вече 2-ра година.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Газова фурна +/-

                    Имах фурна на газ, махнах я преди 10 години и не бих си взел повече. Постоянно и се зацапваха дюзите. Това с овлажняването на храната е глупост. Само сладки ставаха добре вътре. Дппускам, че от тогава дизайнът и качеството може да са се променили, но не вярвам да е с много.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Газова фурна +/-

                      Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                      Интересува ме някой ползва ли фурна на газ / природна/ и има ли отзиви за това? В чуденка съм за такава фурна. Котлоните съм планирал да са на газ, а фурната мислех на ток. Но от 2 дни ме гложди възможността за газова фурна / не че избора е голям/. Газаджията ми спомена преди 2 дни, че храната приготвяна на газ била много вкусна, защото се овлажнявала. Давайте идеи и споделете опит.
                      От три години сме на печка с природен газ!Освен първите няколко изгаряния на печивата заради прекомерно дозиране,не сме имали повече проблеми.Има склонност към изсушаване и препичане на яденето/последно едни макарони/,но като се свикне си е голяма благина.Сметките ми лятото са по 30-35 лвв това число и БГВ.
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Газова фурна +/-

                        Ползвам газова печка с фурна/на пропан бутан/ от 12 години.Абсолютно съм доволен.Даже миналата година правихме ремонт в апартамента на майка ми и тя поиска газова.Много сме доволни.Разлика метан/пропан-бутан ,както някой отбеляза е само дюзата/те.Автономна,безопасна с равномерен загар на храната при печене от горе/много ме питат мусаката как изглежда-ми нормално/.
                        Минусът е ,че поради естеството на печене фурната е отворена от долу/има прорези да влиза въздух и отвор в задната горна част на печката да излиза топлината/ и е силно препоръчително да имате аспиратор.Вече има фурни с горен и долен реотан/моята е само с долен/,пиезо запалване на всички горелки,имат датчик за пламъка/спира подаването на газ, ако няма пламък/.
                        Аз гласувам с две ръце ЗА.
                        За протокола-с една бутилка 3 членно семейство готви точно 3 месеца, а майка ми (сам човек)6 месеца.Проверено в годините.
                        Сменям я само за нова газова печка, а тази отива на вилата.
                        /дюзи никога не съм чистил/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Газова фурна +/-

                          Доскоро имах такава фурна.
                          1. Мнооого икономична с един пършинг изкарва по 6-7 месеца при всекидневно готвене
                          2. Мойта беше с горелка само долу - забрави да дозапечеш баницата само отгоре примерно.
                          Ако намериш с горна и долна горелка взимай смело.
                          Не овлажнява или осушава храните - месо печено става еднакво с печка на ток.


                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Газова фурна +/-

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            ....................
                            Не овлажнява или осушава храните - месо печено става еднакво с печка на ток.
                            Това е нещото, което търсех, и тъй като Росен е изпитан потребител, мисля да се доверя на мнението му без резолюция от Светия синод
                            За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газова фурна +/-

                              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                              Това е нещото, което търсех, и тъй като Росен е изпитан потребител, мисля да се доверя на мнението му без резолюция от Светия синод
                              Имай предвид само че по специални питки, кексове, баници и подобни не могат да се допичат само отгоре или само отдолу поне на фурна само с долна горелка като моята.
                              Затова жена ми не я кефеше


                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X