Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МАЛКА ВИЛА В ПЛАНИНАТА

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МАЛКА ВИЛА В ПЛАНИНАТА

    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    Браво! Много ми харесва реденият камък. Трябва да измислиш и как да скриеш този бидон, че загрозява много.
    Бидона е временно там ,ще заровя две цистерни по 3т.за резервоари ,но напролет...
    Гена,етернита ще сменя с керемиди от старите ,но още ги събирам...
    няма начин да няма начин
    http://album.bg/offroad_
    0878 613 163

    Коментар


    • От: МАЛКА ВИЛА В ПЛАНИНАТА

      Първоначално публикуван от dany.1 Преглед на мнение
      Да,прав си за фугите,но ми бяха останали малко камъни и нямах избор а и отвътре слагам куфраж на около 15см. от зида и наливам бетон така ,че мисля ,че няма да е проблем...
      Понеже и аз съм изпадал в подобна ситуация , да знам как е правилно обаче материалите да не са правилните и достатъчни и затова съм стигнал до извода , никога да не правя компромис когато работя за клиент . После ми излиза по-скъпо и трудно да ремонтирам и е бой по реномето . Отделно че не ми доставя удоволствие да водя трудни разговори с клиента . Когато го правя за себе си , рискувам и съответно има риска да го правя втори път . Успех !
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • От: МАЛКА ВИЛА В ПЛАНИНАТА

        Принципно си прав, но не мисля, че в случая е толкова драматична ситуацията.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: МАЛКА ВИЛА В ПЛАНИНАТА

          Първоначално публикуван от ivied
          А дялания камък откъде? На място или го карате от някъде?
          В този регион дялан камък да искаш, има къщи от камък продаващи се за стотинки, само рушваш и береш, а има и руини изоставени където пак се бере от кафевите, има и по поляните изоставени кантони/овчарници, абе има много.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • От: МАЛКА ВИЛА В ПЛАНИНАТА

            Той този камък не е толкова дялан, колкото цепен.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • От: МАЛКА ВИЛА В ПЛАНИНАТА

              Първоначално публикуван от ivied
              А дялания камък откъде? На място или го карате от някъде?
              Камъните са цепени, не са дялани. Дядо ми беше каменяр (каменоделец).
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: МАЛКА ВИЛА В ПЛАНИНАТА

                Първоначално публикуван от ivied
                Ясно е, че е цепен, не дялан камък, грешка на речта...
                А този "бидон в рамка" с 1000 л. вместимост ли е? Къде се намира в БГ? Отдолу като с основа на европалет ли е?
                Намира се навсякъде, според зависи къде си. Цената също. От 50 до 200 лв. грубо. Основата не е европалет, 1200х1100, нещо такова беше. води се IBC контейнер, стандартен, 1000 л. Реално можеш да напълниш повече, има си свободен обем.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • От: МАЛКА ВИЛА В ПЛАНИНАТА

                  Само с една подробност да допълня колегата - скарата отдолу /основата/ може да е дървена /наистина прилича на европалет/, пластмасова или метал като рамката нагоре. Като нови са с малка разлика в цената според материала на основата.

                  Коментар


                  • От: МАЛКА ВИЛА В ПЛАНИНАТА

                    Почти всичките метални, които са минали през нашия склад са неръжд - някаква сплав, нещо алумин... Но за в земята може би наистина с пластмаса ще е екстра. Повечето са и със стабилна здрава рамка /като на снимката на колегата/ и спокойно може да се връзват отгоре, има и с тънка решетъчна рамка, но и там не е проблем. Има и с различен диаметър отгоре на отвора, както и долу на крана /може би утре ще мога да замеря, че сега не ги помня точно/. Масовите са с по-малкия диаметър.

                    Коментар


                    • От: МАЛКА ВИЛА В ПЛАНИНАТА

                      За заравяне са други. Пак пластмаса.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: МАЛКА ВИЛА В ПЛАНИНАТА

                        Така е. И има всякакви размери и вместимости. Все пак и контейнерите стават, универсални са, но стените на шахтата трябва да са достатъчно здрави. А те така или иначе трябва да са здрави, ако бидона ще се вади чат-пат.

                        П.п. Май имахме една тема със снимки точно на такива сплескани бидони. Само заровени, без допълнително укрепване...

                        Коментар


                        • От: МАЛКА ВИЛА В ПЛАНИНАТА

                          За вкопаване съм взел оребрени цистерни които нямат нужда от шахта само ги зариваш на поне метър да не мръзнат и на 1т.вода се слага по около 6 грама сребро за да не зеленясва водата ....но ми е проблем,че моите са от нафта и се чудя дали ще успея да ги измия за да става водата и за къпане или ще е само за поливане ...а преди тях да заровя един 1т.за къпане и да го свържа него пръв за да е винаги пълен...
                          няма начин да няма начин
                          http://album.bg/offroad_
                          0878 613 163

                          Коментар


                          • От: МАЛКА ВИЛА В ПЛАНИНАТА

                            Тези оребрените за 1 кубик са от различни промишлени химикали и се явяват отпадък на някой - затова са евтини.
                            Да се внимава от какво са били за да не стане отравяне!
                            За заравяне не стават.
                            Истинските за вода са сините - там има италиански на по висока цена и румънски - взех лятото 3 кубика за 700 лв. Но не за заравяне.
                            Стои на тъмно в барака и не е зеленясал.


                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • От: МАЛКА ВИЛА В ПЛАНИНАТА

                              Moите са по три кубика но са бели и самите цистерни имат ребра а не метална клетка...
                              няма начин да няма начин
                              http://album.bg/offroad_
                              0878 613 163

                              Коментар


                              • От: МАЛКА ВИЛА В ПЛАНИНАТА

                                Още една надница...Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-ce57d01b1ec5dc59f7055dce11f9d53a-V.jpg
Прегледи:1
Размер:167.2 КБ
ID:5801443Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-112a41001bbb3663c3cb7b498d2ea42d-V.jpg
Прегледи:1
Размер:148.4 КБ
ID:5801444Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-fc3b6dcc767527be7bd33aa57824eff2-V.jpg
Прегледи:1
Размер:141.7 КБ
ID:5801445Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-75c6a6777d2d6921d50883dd25b2a272-V.jpg
Прегледи:1
Размер:169.7 КБ
ID:5801446Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-a0f83de5bac47e9096da9751e1cfc107-V.jpg
Прегледи:1
Размер:211.0 КБ
ID:5801447Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-7c133629b6de09588e104f0a92fe2132-V.jpg
Прегледи:1
Размер:134.2 КБ
ID:5801448
                                няма начин да няма начин
                                http://album.bg/offroad_
                                0878 613 163

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X