Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблемни плочки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблемни плочки

    Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
    Така и ще направя . Много нерви хвърлих за тази баня , то бойлера сменях ( не пасна размера ) шкафчетата бяха объркали в магазина и тях подменях , капака на тоалетната чиния също...и още куп неприятности и проблеми и накрая това за финал....Дето се казва , трябва да ти е гадно....тъй хубавичко

    Човек не е умрял и май трябва да спра да хабя нерви за такива неща , просто тук нещата в нашата родина са такива , но пък не е скучно....весело е.

    Не се ядосвай , има и други като теб

    Коментар


    • #32
      От: Проблемни плочки

      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
      Ми то нали това е целта на плочките бре? Да издържат на влага мокро и прочие!
      Не и да замръзват!
      Всъщност, след като толкова лесно са "клекнали" в магазина, значи си знаят бакиите, та и нашият човек надали им е сефтето.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #33
        От: Проблемни плочки

        Имам няколко случая с пукнати плочки . Няколко пъти имах късмет да ги видя същият ден и да ги сменя веднага , без особенни проблеми . Обаче имам и два случая , когато работих в малко по-тъмна обстановка с малко светлина и ги видях чак когато трябваше да правя силикона . Много ме боля защото се наложи да режа фуга , да къртя и въобще голям цирк . Най-много ме боля , когато домакинята видя пукнатината чак когато ми бяха платили и се наложи да я сменям една петъчна вечер и бързах . Отгоре на всичко и да нося всички инструменти до къщата ( имаше алея около 50 м без достъп за автомобил ) . Пукнатините се получават и от транспорта и не е задължително да са от грешки на майсторите или от неспазване на технологичното време за съхнене на мазилките или замазките . Основната грешка на колегите ми ( и на мен ми се е случвало , когато бях млад и зелен ) да не оставят достатъчни фуги във вътрешните ъгли или при полагане на подовите изравнителни замазки да не спазят изискванията за деформационите фуги . Голям проблем са пукнатините по бетоновите плочи когато се прави замазката и се търси ефекта на залепването им едно към друго . След като дойдох в ДЕ и видях как се правят замазките ,разбрах колко грешно съм работил и колко грешно постъпват някой колеги . В случая е важно че от магазина ще има плочки , колегата ще ги смени и че всичко ще се развие благоприятно и за собственика . Лошото е обаче че колегата не е видял по-рано и сега ще му се налага да си ремонтира работа . Стопанина и стопанката и те са си имали грижи и ядове и ще им налага отново да почистват основно след колегата .
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #34
          От: Проблемни плочки

          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
          Не и да замръзват!
          Всъщност, след като толкова лесно са "клекнали" в магазина, значи си знаят бакиите, та и нашият човек надали им е сефтето.
          Клекнали са щото му съчустват! И си пазят клиентите! И голям праз дали му 3 плочки.Има няма половин квадрат (10лв) ще го изпишат брак ама ще се фукат навсякъде че се грижат за клиента! и са си прави.И аз тъй бих направил...

          Иначе като го слушам автора то не е само банята.Имал е и други каръщини преди ремонта.Най вероятно не е спазил ритуала за късмет отначало.И сега е късно.Ама все още може да се прекъсне черната серия ако чукне чужда жена.Тогаз лошия късмет отлита и ти става едно хубаво.И повече не ти се пукат нито плочки нито нищо!!
          P.S.
          Понякога чорбаджийката прави тайно ритуала.Ако нейния се мотка...

          Коментар


          • #35
            От: Проблемни плочки

            Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
            Клекнали са щото му съчустват! И си пазят клиентите! И голям праз дали му 3 плочки.Има няма половин квадрат (10лв) ще го изпишат брак ама ще се фукат навсякъде че се грижат за клиента! и са си прави.И аз тъй бих направил...

            Иначе като го слушам автора то не е само банята.Имал е и други каръщини преди ремонта.Най вероятно не е спазил ритуала за късмет отначало.И сега е късно.Ама все още може да се прекъсне черната серия ако чукне чужда жена.Тогаз лошия късмет отлита и ти става едно хубаво.И повече не ти се пукат нито плочки нито нищо!!
            P.S.
            Понякога чорбаджийката прави тайно ритуала.Ако нейния се мотка...
            Хахаха....разсмя ме честно....

            Да ти кажа има нещо мистично в цялата работа и друг път ми се е случвало в други ситуации , макар и да не вярвам в караконджоли и подобни неща.
            Дали ще изпълня твоите препоръки няма да казвам , но ще си имам едно на ум.


            Благодаря момчета за съветите и за моралната подкрепа сърдечно !
            Който търси , намира !
            Човекът е човек, когато е на път !

            Коментар


            • #36
              От: Проблемни плочки

              Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
              Хахаха....разсмя ме честно....

              Да ти кажа има нещо мистично в цялата работа.
              Дали ще изпълня твоите препоръки няма да казвам , но ще си имам едно на ум.
              Хм..Мислиш че се бъзикам ли? Значи преди 3 години някъде продадох няколко апартамента и купувачите(съседи от един блок) заедно правеха довършителните работи(щото жилищата са по БДС). Та единия купувач обясняваше на другата купувачка този номер с чукането на чуждо.Че това било ритуал да вървят нещата щото иначе я майсторите ще объркат нещо я друго.Аз слушах с едно ухо само и говорех с трети.Сега кой какво е правил аз не знам.Ама апартаментите на тия двамата станаха за 2 седмици много бързо леко и евтино.Факт!!!На другите майстора им каза че ще ги почне седмица след уговорката им.Абе кво да ти кажа.Отначало тръгна всичко наопаки още с закъснението на майстора.Върха беше когато всичко беше готово (след сума ти ядове допълнителни пари време) и стопанката помоли майстора да сложи поставката за тоалетна хартия.С два дюбела.И..улучиха водопровода отзад..Чуваха се псувни из целия квартал ...
              Аз естетвено навързах нещата и поразпитах още това онова!!
              Та.. има нещо вярно да знаеш

              Коментар


              • #37
                От: Проблемни плочки

                Хаха , въобще не си го мисля . Случвало ми се е както казах , колкото и да не вярвам в такива работи съм се замислял. Защото като тръгне на опаки всичко и човек почва да се чеши по главата....
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #38
                  От: Проблемни плочки

                  Здравейте , ето до къде я докарах.
                  От магазина ми се обадиха и ми казаха , че фирмата производител на плочките ще се свърже с мен.
                  Преди малко ми се обадиха и поговорихме с една много разбрана женичка. Думите и бяха , че от тази партида са произвели 5000 плочки или кашона , не я разбрах точно и рекламации не са имали. Но когато и споделих съмненията си , че някои от плочките може да не са съхранявани правилно и е възможно да са замръзвали , отговора й беше , че ако е така , получава се напрежение в плочката при засъхване на материалите и се получават напуквания. Точно както беше споделил колегата по-нагоре.

                  Въпреки , че не ги виня тях , ми обеща да ми изпрати два кашона от същата партида за да си подменя проблемните и да имам за резерва.

                  П.С. А относно ритуала за късмет , още не съм го изпълнил и днес още каръщини. Сутринта новия бойлер сдаде багажа. Ни приема , ни предава.
                  Който търси , намира !
                  Човекът е човек, когато е на път !

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X