Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблемни плочки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблемни плочки

    Мазилката беше вар , цимент и пясък. Не разбирам от строителство , най-вероятно е правилно да се изчака да изсъхне добре , но съм виждал как правят други бани и никой до сега не е чакал толкова дълго. Като се има в предвид , че моята баня я правихме около 20 дни и всеки ми правеше забележка , че много бавно върви ремонта.
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • #17
      От: Проблемни плочки

      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      ... моята баня я правихме около 20 дни и всеки ми правеше забележка , че много бавно върви ремонта.
      Тъй де. Те "майсторите", пък и собствениците, бързат, пък после що паднали плочките ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Проблемни плочки

        аз залагам на калпави плочки и малко от майстора

        Коментар


        • #19
          От: Проблемни плочки

          предполагам пукнатините са се получили от яко млатене с гумения чук,така не се пукат от движение на сграда.

          Коментар


          • #20
            От: Проблемни плочки

            7-8мм фуга ,да бе то да не е клинкер или калдаръм

            Коментар


            • #21
              От: Проблемни плочки

              Първоначално публикуван от petkof Преглед на мнение
              предполагам пукнатините са се получили от яко млатене с гумения чук,така не се пукат от движение на сграда.
              Точно тези като ги слага бях там. Яко млатене не е имало , почукваше ги с гумения чук но според мен в рамките на нормалното.
              В крайна сметка и в плочките да е проблема , нищо не мога да направя , нито някой ще ми обърне внимание в магазина нито нищо. Ще се оправдаят с майстора или нещо друго и до там.
              Който търси , намира !
              Човекът е човек, когато е на път !

              Коментар


              • #22
                От: Проблемни плочки

                Говорих с майстора , той човека се изуми .Вика ми за 30 год стаж , че не е виждал такова нещо . Ще изчакаме седмица две , като ще наблюдавам и другите и след това ще ги подменим.
                Който търси , намира !
                Човекът е човек, когато е на път !

                Коментар


                • #23
                  От: Проблемни плочки

                  Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
                  Говорих с майстора , той човека се изуми .Вика ми за 30 год стаж , че не е виждал такова нещо . Ще изчакаме седмица две , като ще наблюдавам и другите и след това ще ги подменим.
                  Случва се при преопечена партида в завода.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблемни плочки

                    При мен пукнатини дойдоха от "заклинване" на плочките без фуги и непочистено лепило в ъглите на стените. Смених ги, сложих на една скрита за водата фуга силикон вместо фуга-смес и сега са ОК.
                    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблемни плочки

                      Не са фугите, не е майсторът, не са и материалите (според мен де). Не са и плочките сами по себеси, а търговецът. Случвало ми се е такова нещо и баш по това време на годината. Плочките са съхранявани в течащ склад (в лъскавите "шоурумове" има само колкото за мостра) и са замръзвали мокри. След окончателно изсъхване, стягане и "наместване" - всички материали леко "дръпват" и това е съвсем нормално - това е резултатът от нарушената им структура и неизбежните минимални напрежения. И да отопляването е имало ролята си, но само като катализатор - ефектът е непредотвратим, при тези предпоставки.

                      ПП
                      Кашоните пожълтели и поразпарладисани, подлепвани с тиксо ли бяха, или поне някои?
                      Последно редактирано от davc; 14-01-18, 13:30.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблемни плочки

                        Да имаше кашони които лесно се разпадаха , не обърнах внимание , отдадох го че бяха леко мокри защото валеше. Явно склада им е бил някъде на открито или са преминавали през открито. Обаче само някои кашони бяха така , други не. Не е било от самия дъжд в момента защото имаше и здрави. Но тогава не се замислих за това.

                        Предполагам има възможност и навън да са съхранявани. От този модел плочки в почти всички магазини бяха с поръчка , само в тази верига бяха налични . Веригата е онази зелено-синята.
                        Много логично ми звучи това обяснение .
                        Последно редактирано от cnc82; 14-01-18, 14:42.
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблемни плочки

                          Сега тъкмо се връщам от магазина , отговорът им беше че има вероятност някои от кашоните да са били на открито. Ще препратят въпроса до централата в София и ще ме информират за резултата. Най-вероятно по думите на управителя ще ми бъдат дадени необходимия брой плочки.
                          То няма и друго какво да искам и да очаквам де...
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблемни плочки

                            Не сте изчакали достатъчно да изсъхне мазилката за това се е получило така


                            Изпратено от моят Lenovo K33a48 с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблемни плочки

                              Мисля че майстора ти е читав.(като гледам изпълнението)Фугите ти са нормални не ги слушай ко приказват! Мапей лепилото също не е от него с това лепило направих 2 кооперации.Не ми звучи читово и обяснението че плочките седели на открито.Ми то нали това е целта на плочките бре? Да издържат на влага мокро и прочие!
                              Най смислено ми е обяснението на майстора ти че за 30 г таквоз нещо не е виждал и не може да го обясни!
                              Едва ли и ще се разбере точната причина..ама не се ядосвай вземи си резервни плочки повече и ги смени и толкоз! Не е кой знае какъв труд.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблемни плочки

                                Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                                Едва ли и ще се разбере точната причина..ама не се ядосвай вземи си резервни плочки повече и ги смени и толкоз! Не е кой знае какъв труд.
                                Така и ще направя . Много нерви хвърлих за тази баня , то бойлера сменях ( не пасна размера ) шкафчетата бяха объркали в магазина и тях подменях , капака на тоалетната чиния също...и още куп неприятности и проблеми и накрая това за финал....Дето се казва , трябва да ти е гадно....тъй хубавичко

                                Човек не е умрял и май трябва да спра да хабя нерви за такива неща , просто тук нещата в нашата родина са такива , но пък не е скучно....весело е.

                                Който търси , намира !
                                Човекът е човек, когато е на път !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X