Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отопление на природен газ, слънце и климатици

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

    Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
    Би ли споделил ти кой път избра?
    Че и аз се интересувам от отопление на къща.
    Знам,че ще разводним темата на Пенчо,ама ще го черпя една бира и.....
    С извинение към Пенчо за използването на темата .

    Камина с водна риза в хола и радиатори в стаите, лира в банята и бойлер с 2 серпентини ! Втората серпентина вързана към слънчев колектор , които още не е направен поради дилемата ми дали да е вакуумнотръбен или панелен ! За междинните сезони за отопление и лятото за охлаждане климатици !
    Понеже ме боли гърба вече от рязане, цепене и носене на дърва се замислям дали да не заменя камината с пелетна такава ! И там са едни дилеми , но за целта ще пусна нарочна тема !

    Коментар


    • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

      Ако пуснеш нова тема,с интерес ще следя.То не че тази не стана ".......абе ти от термопомпи какво разбираш...."
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
        Може ли по подробно за корка като изолатор?
        Колко е дебел и на каква цена?
        При мен сега слагам термопомпа нискотемпературна Хитачи 7.5 кВ с вграден БГВ 260 литра и струва 10000 лв - само тя.
        Топли и охлажда 90 м2 апартамент 3 спални и холокухня.
        Подово навсякъде с тръби, изолация (тип кори за яйца 5 см)
        и колектор
        на Рехау 3000 лв.
        Един касетъчен конвектор 7.5 кВ за охлаждане с въздуховоди до всяка стая - Еърмек 900 лв.
        Въздуховоди и решетки не повече от 500 лв.
        Хайде с труда приблизително 15-16к

        п.п. Тази зима до сега имаше една вечер с температура от рекордно ниските -6 С
        Какви високотемпературни термопомпи се споменават не знам.
        Старата ми термопомпа пак нискотемпературно Хитачи 16 кВ съм и забранил електрическите нагреватели и топли като невидяла
        Полагането на корка стана с друго лепило.От дистрибутора на корк препоръчаха един тип лепило......майсторите не направиха пода гладък за полагането му и накрая кандисах на тяхната......да се лепи с флексово лепило за плочки.......

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180202_155654.jpg
Прегледи:1
Размер:174.3 КБ
ID:5780356Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180202_155534.jpg
Прегледи:1
Размер:200.5 КБ
ID:5780357Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180202_164333.jpg
Прегледи:1
Размер:227.1 КБ
ID:5780358

        признавам ,влязох в темата за корк неподготвен ........Ше споделя как се е хванало лепилото ..няма начин да не се разбере след време.......

        За следващите стаи -цени и лепила от Англия
        https://www.corkstore24.co.uk/shop/3...30x500x1000mm/

        Лепило за корк :
        https://www.corkstore24.co.uk/shop/?search=glue

        Транспорт от Англия с всичките му нюанси в момента неизвестен.

        2ро
        Термопомпи
        Много рисков ход е ако подходя да си платя (ама как ще се докара до Варна) термопомпен агрегат от Китай.Няма да пускам линкове за рискови сайтове като алибаба .
        Все пак изпитаните пътища споменати в темата за Дайкин Алтерма са си вариант.
        3то
        Подово в 2 спални след прочетеното минава в ,,проекта" ,но и за охлаждане през лятото ще бъдат поставени конвекторни радиатори към инсталацията.
        В последните дни ми попадна линк ,че за работа на ниски скорости в търсене на по-ниски нива на шума е необходима темп на водата около 50 градуса...т.е високо темпер термо помпа с компресор ,а не реотан е за предпочитане .

        ----------
        4то
        Преминавам към четене на темата ,,Какво се счупи по Киата днес" Култ ....
        На ресори съм ......Иначе за 70 хиляди ( към 74 хиляди като я взех км и за за 2 години нямам с какво много да развия тази тема/един сменен компресор на климатик ,потегнати ел връзки и сега задни амортисьори

        Коментар


        • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

          Тези листове тъмен технически корк ги има и в БГ, но "корк" май му е само името-пробладава химията вътре.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

            На снимките виждам баня, ако се не лъжа, защо трябва да се ползва корк или там каквото е? Аз мойте подови плочки на две бани ги налепих върху фибран, от 2/3 см до 5/6 см като с него зададох и грубо наклоните. Под плочките сложих като армировка мрежа за външна шпакловка и около един см. хубаво флексово лепило. Сега като чукнеш пода си личи че са лепени върху изолация, но никъде не са мръднали а пода е много добре изолиран от бетона на плочата. В момента в който пусна душа и потече топлата вода веднага можеш да стъпиш на плочките и те са вече приятно топли. Единствен недостатък да речем е че внимавам да не изпусна (въпреки че се е случвало, без последствия) някой тежък метален инструмен за да не се спука евентуално плочка. Но ако се случи смятам да я сменя.
            Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

            Коментар


            • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

              Тези листове са купувани от Бг ,по-горе бях дал и линк към цените......-много по-скъпи от тези навън........лепила в количествата и опаковките ,които дадох като връзка в Англия също няма ...поне във Варна.

              За останалото ,че бил ,,химия".......Според даденото в спецификацията му няма химия ......
              HTML Код:
              Експандирани агломерирани коркови плоскости за топло,звуко и антивибрацонна изолация”.[COLOR=#666666][FONT=&quot]Като суровина за черния технически корк се използва “върджин” коркова кора както и кора добита от клоните на корковия дъб (“фалка”). Суровината се обработва и гранулира. Свързването на гранулите (процеса на агломериране) се извършва посредством пара с висока температура (>460º C) в преса където се формират корковите блокове. Точно при това пропарване корковите гранули набъбват, променят естественият си цвят и стават тъмнокафяви. При пропарването се извършва и свързването на гранулите една с друга без използването на лепила (разграждат се частично някои вещества и гранулите се самозалепват).[/FONT][/COLOR][COLOR=#666666][FONT=&quot]Корковите блокове се охлаждат, темперират на два етапа, след което се нарязват на коркови листове с различни дебелини по спесификация.[/FONT][/COLOR]Техническите данни на черния изолационен корк са следните:Обемно тегло - 120 кг/м3;Топлопроводимост (20º С) - 0,037/0,040  w/mk;Якост на опън на лист - 0,94 кг/см2;Якост на огъване - 1,8 кг/см2;Якост на компресия - 0,2 кг/см2;Еластичност - 1 кг/см2;Деформация при 10% компресия - 1,78 кг/см2;Работна температура - от (-)200º С до 130º С;Паропроводимост - 0,0017 до 0,003 g/mh mm;Стабилност на размерите – стабилни (без разширение и свиване)Размери на листовете - 1000 х 500 мм;Дебелина - от 10 до 320 мм
              линк от
              http://cork-bg.com/cheren-izolacionen-kork

              Другата баня беше направена с подова изолоция от фибран( както и 2 спални + коридор .....В банята имам пукнатина между 2 стени ( нови от гипс картон и около 10 см между стена гипскартон и пода ,В 1 спалня и коридора паркета и гранитогреса пък подават . Моя груба грешка ,че се предоверих на юнаците извършили ремонта,но най-вече ме е яд на себе си ,че се съгласих непознавайки материалите и технологиите .... ....Платих си като поп и си нося последствията ,после няма какво да се чудя . Опитвам по друг начин ,с друга бригада . Първо ще пробвам с другата баня ...после и към останалите помещения ,но без грам съмнение без никакви химии ,без компромиси по дебелини на замазки ,време за съхнене и прочее......Никой не съм припирал да свършва бързо....
              Сега 1вата баня ще я ползвам като перално с много по-малко потенциална влага в нея ,а банята ще е пренеса по-далеко......

              Както и да е ....черният корк не е химия.

              Коментар


              • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                Нещо ново?

                Коментар


                • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Нещо ново?
                  Вече се стопли!
                  Няма нужда от отопление ...
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                    Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                    Вече се стопли!
                    Няма нужда от отопление ...
                    Да, бе, да!

                    Коментар


                    • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                      Тъкмо време за подготовката на следващия отоплителен период!
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                        Вече се стопли!
                        Няма нужда от отопление ...
                        Да бе стопли се.

                        Има още Р в името на месеца и не махам зимните гуми на Москвича каквото ще да ставa.....
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          Тъкмо време за подготовката на следващия отоплителен период!
                          Така де!

                          Коментар


                          • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                            В хотел Витоша има една свободна стая.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                              Отоплителният сезон свърши, мога да дам отчет за разходите. От октомври до март влючително - 1700лв. Парно и топла вода на 300 квадрата и 4 човека.

                              Коментар


                              • От: Отопление на природен газ, слънце и климатици

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                В хотел Витоша има една свободна стая.
                                ??

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X